امروز: ۰۱ خرداد ۱۴۰۳

۱۲ فروردین روز فروپاشی نظام سلطه است

عبدالرحیم افروغ روز جمعه به مناسبت سالروز ۱۲ فروردین ماه در گفت وگو با ایرنا افزود: با انتخاب و استقرار نظام جمهوری اسلامی روز به روز اضمحلال و زوال نظام‌های دیکتاتوری، استعماری و استبدادی رقم خورده و خواهد خورد و  خواهیم دید که ملتها به صحنه آمده و قائله حکومت‌های استبدادی را تمام خواهند کرد.

وی بیان کرد: امروز نقش ایران اسلامی برای فروپاشی نظام سلطه جدی تر و ویژه تر است و باید نقش خود را برای تحولات آینده تشخیص دهیم و در قالب دولت کرمیه نقش آفرین باشیم.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بوشهر با اشاره به در صحنه بودن و جان فشانی ملت ایران برای ارزش‌ها اظهار کرد: این ملت از همه گذرگاه‌ها، پَستی و بلندی‌ها عبور خواهند کرد و به طور حتم به نتیجه می رسند.

وی اضافه کرد: عزم و اراده ملت ایران ثابت شده است و کل مستضعفان عالم به برکت این بیداری اسلامی در مقابل ظلم ظالمان ایستاده اند.

به گفته افروغ امروز نظام سلطه با چنگ و دندان با زور و به لحاظ وجودی خود را نگه داشته است.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بوشهر با تاکید بر اینکه امروز بحث قدرت مطرح نیست گفت: بیداری اسلامی مستضعفان موجب فروپاشی نظام استکباری عالم شده و این نظام ظالم برای حفظ موجودیت و جلوگیری از فروپاشی خود تلاش می‌کند.

وی با اشاره به تلفیق و درهم تنیدگی اسلام و نقش مردم افزود: به واقع آن رسالت، مسئولیت و اتفاقی که این آئین بلند و مکتب توحیدی نسبت به آن نظر داشته که بار امانت الهی بر دوش مردم گذاشته شود نمونه عینی و بارز خود را در عصر جدید و مقطع کنونی در جمهوری اسلامی تحقق یافته است.

افروغ ادامه داد: براساس چارچوب متعالی مکتب اسلام مردم نقش آفرین در همه تحولات هستند و بار مسئولیت را برعهده می‌گیرند و این مردم هستند که خواهان تحقق آن حکومت الله هستند.

به گفته افروغ جمهوری اسلای و نقش مردم در تحقق آن به عینه اتفاقی است که صدر دوم را برای اسلام رقم می‌زند به نحوی که یک بار در ابتدای اسلام حکومت نبوی و علوی برپا می شود و برای بار دوم امروز با پرچم لا اله الا الله و میدان داری مردم حکومت جمهوری اسلامی برپا می‌شود و برای ادامه این مسیر نیز باید نقش مردم را در کنار اسلام در هم تنیده دیده شود.

وی افزود: جمهوری اسلامی یک اصطلاح و خلق واژه ای مبتنی بر شیوه حکومت‌داری اسلام است و ۲ واژه جدا و ماموریت جدا از هم نیستند؛ اسلام محقق نمی‌شود الا به خواست و اراده مردم و در افق بلند اسلام هم تا مردم نخواهند ظهور صورت نمی‌گیرد و دولت کریمه محقق نمی‌شود.

به گفته افروغ حضور مردم در کنار رهبری پیامبر گونه مبتنی بر اسلام وهدایت گونه امام راحل منجر به پیروزی انقلاب اسلامی شد و همین در صحنه بودن، نقش آفرینی و اصلی که در بیانیه گام دوم به آن تصریح شده در تک تک فرایندهای جمهوری اسلامی دیده می‌شود بدون مردم قابل تحقق نیست و باید به آن اهتمام داشته باشیم.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بوشهر یادآور شد: ما باید به دنبال ایجاد دولت، جامعه و تمدن اسلامی با مردم باشیم و نمی توان مردم را از جمهوری اسلامی حذف کرد.

افروغ اضافه کرد: ۱۲ فروردین آغازین روز حکومت الله در مقطع کنونی است چون در چارچوب اسلام و حکومت توحیدی مردم باعث ایجاد این حکومت اسلامی شدند و بنا نیست اسلام شاهنشاهی، درباری و سایر حکومت‌های دیکتاتوری شکل بگیرد.

وی ادامه داد: اسلامی که مردم ایران به آن لبیک گفتند برای آن جان فشانی کردند، شهید دادند، مقاومت کردند و به نتیجه رسیدند و برای ادامه نقش آفرینی مردم و حکومت نیز باید مسیر برای پیشرفت فراهم شود.

پست های مرتبط

پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *