امروز: ۲۷ تیر ۱۴۰۳

۴۵ هزار پروانه استاندارد اجباری سال گذشته در کشور صادر شد

به گزارش ایرنا، پیمان پیرایش روز دوشنبه در گفت وگو با ایرنا افزود: این استانداردها مستلزم نظارت، بازرسی، نمونه برداری و آزمون هستند و با برخی از واحدهای تولیدی متخلف نیز برخورد یا پروانه آنها تعلیق و ابطال و برخی هم پروانه جدید صادر می‌شود.

وی اضافه کرد: همچنین تدوین یکهزار و ۲۰۰ استاندارد بجز استاندارد اختیاری و تشویقی در ۳۱ استان انجام می شود که رقم قابل توجهی است و با توجه به محدودیت امکانات تلاش شده با استفاده از بخش خصوصی در قالب شرکت‌های بازرسی و آزمایشگاه‌های همکار به صورت مستمر نظارت شوند.

پیرایش اظهارداشت:  طرح ویژه عیدانه این سازمان در سال نو و قرن جدید با همکاری مدیران کل میدانی و استانی ۳۱ استان کشور از ۱۵ اسفندماه ۱۴۰۰ تا ۱۵ فروردین ۱۴۰۱ طراحی شده و در حال اجرا است.

مدیرکل دفتر نظارت در اجرای استانداردهای صنایع فلزی سازمان ملی استاندارد ایران گفت: به استناد ماده ۱۷ قانون تقویت و توسعه نظام استاندارد کشور این سازمان مکلف است در مواردی که از نظر ایمنی و بهداشت برای کشور حائز اهمیت است ورود و نظارت کند و نتایج به دست آمده از نظارت‌های به دست آمده را به اطلاع مقامات استانی، کشوری و آحاد مردم برساند. 

وی بیان کرد: براساس همین قانون مقرر شده در ۳۱ استان کشور درراستای رفاه حال خانواده‌هایی که در نوروز به سفر می‌روند؛ شیوه خدمات رسانی در هتل‌ها، هتل آپارتمان‌ها، رستوران‌ها، زائرسراهای اداره‌های کل استانی، خدمات، کالاها، مراکز تفریحی و خدماتی با همکاری دستگاه‌های صادر کننده مجوز فعالیت این بخش از خدمات دهندگان بررسی و نظارت لازم صورت گیرد.

 پیرایش ادامه داد: براساس برنامه ریزی انجام شده ایرادها احصا و برطرف و نتایج این بررسی به مقام های مسئول و صادر کننده مجوز اطلاع رسانی می‌شود.

مدیرکل دفتر نظارت در اجرای استانداردهای صنایع فلزی سازمان ملی استاندارد ایران گفت: طرح عیدانه سازمان ملی استاندارد ایران باید ناظر بر مسئولیت اجتماعی و خیر همگانی باشد.

وی هدف از اجرای طرح عیدانه سازمان ملی استاندارد ایران که برای نخستین بار در این وسعت اجرا می شود را ارائه خدمات مطلوب و شایسته به شهروندان و مردم عنوان کرد.

پیرایش درباره فعالیت استاندارد در حوزه فلزی گفت: استاندارد سازی آسانسورها یکی از بازرترین فعالیت سازمان ملی استاندارد در حوزه فلزی است که اداره‌های کل استاندارد موضوع را در شورای استاندارد سازی استان که به ریاست استاندار برگزار می‌شود مطرح و تمام دستگاه‌های دولتی و عمومی ملزم به استاندارد سازی آسانسورها هستند.

پست های مرتبط

پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *