امروز: ۳۱ شهریور ۱۴۰۲

۷۰ درصد تخلفات اعضای شوراها ناشی از فقدان آگاهی است

به گزارش ایرنا، پرویز سروری روز شنبه در نشست با احمد محمدی زاده استاندار بوشهر افزود: شوراهای اسلامی فرصتی بی بدیل برای خدمت به مردم و ظرفیتی کم نظیر هستند که ضعف آموزش از مشکلات اصلی آنها است.

وی اضافه کرد: تلاش داریم یک نظام آموزشی مناسب برای همه رده‌های شوراها ایجاد شود تا ارتقای جامعه شورایی برای مبنای آموزش شکل بگیرد و سطح تخلف‌ها کاهش و کارآمدی و توانمندی شوراها ارتقا یابد.

سروری بیان کرد: نگاه بخشی به شوراها نداریم بلکه باید با هم افزایی و هماهنگی، ظرفیت کارایی کشور را به حداکثر برسانیم.

استاندار بوشهر گفت: با توجه به اهمیت کار شهرداری ها، از ۴۰ شهر استان، شهرداران ۳۸ شهر منصوب شدند تا روند خدمت رسانی به مردم متوقف نشود.

احمد محمدی زاده افزود: اختلاف جدی بین شوراها و شهرداری های استان بوشهر وجود ندارد و وحدت و انسجام خوبی بین شوراها و شهرداری‌ها حاکم است.

استاندار بوشهر اضافه کرد: یکی از ضعف های موجود در شوراها، موضوع آموزش است که این امر منجر به روز تخلف می شود.

وی افزود: در استان بوشهر ظرفیت آموزشی مطلوبی برای ارائه آموزش های لازم به اعضا شوراها با هدف جلوگیری از تخلفات وجود دارد که انتظار می رود شورای اسلامی استان بوشهر در این زمینه پیش قدم شود.

محمدی زاده با تاکید بر توزیع عادلانه منابع در شهرداری ها گفت: شوراها ظرفیت بزرگی برای توسعه استان به شمار می‌روند و می توان از این فرصت برای کارآفرینی و ایجاد اشتغال در روستاها با همکاری دهیاری ها استفاده کرد.

 

پست های مرتبط

پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *