امروز: ۱۴ تیر ۱۴۰۱

استاندار بوشهر: مدیون و قدردان معلمان هستیم

به گزارش خبرنگار ایرنا، احمد محمدی زاده روز دوشنبه به مناسبت گرامیداشت روز معلم با انتشار پیامی که نسخه ای از آن در اختیار ایرنا قرار گرفت اعلام کرد: تربیت نیروی انسانی تراز انقلاب، نسل‌های بهره‌مند از امید با نگاه خوش بینانه به آینده و مهیای نقش پذیری برای دفاع از ایران اسلامی رسالت مهم معلمان است و ایمان داریم که معلمان ما این مسیر را با موفقیت طی خواهند کرد.

وی یادآورشد: رهبر معظم انقلاب در بیانیه گام دوم انقلاب به نقش مهم معلمان در جامعه پردازی  و تمدن سازی اسلامی تاکید دارند و این امر نشان از جایگاه والای معلمان در ادامه مسیر انقلاب است.

محمدی زاده گفت: ایثار و از خود گذشتگی معلمان در زمان شیوع کرونا بر کسی پوشیده نیست و در روزهای سختی که حوزه آموزش و پرورش با مشکلات عدیده ای رو به رو بود این معلمان بودند که در خط مقدم آموزش حضور یافتند تا روند تعلم و تربیت متوقف نشود.

استاندار بوشهر همچنین امروز با حضور در مدرسه ابتدایی شهید باهنر بوشهر با اهدا شاخه گل، روز معلم را به فرهنگیان این مدرسه تبریک گفت.

محمدی زاده با گرامیداشت یاد و خاطره شهید مطهری اظهارداشت: شهید مطهری معلمی واقعی بود که بر معنویت و روح افراد تاثیرات فراوانی گذاشت به طوری که هنوز هم آثار ایشان مورد استفاده محققان و پژوهشگران قرار می گیرد.

وی خطاب به دانش آموزان مدرسه شهید باهنر هم گفت: هر کدام از شما با توکل بر خدا، تلاش و همت خودتان می توانید در آینده معلم، استاندار، فرماندار و آینده ساز کشور شوید.

استاندار بوشهر همچنین به همین مناسبت سری به دانشگاه فرهنگیان علامه طباطبایی زد و در نشست با مسئولان این دانشگاه مشکلات آنها را بررسی کرد.

محمدی زاده اضافه کرد: دانشگاه فرهنگیان این استان با مشکل کمبود هیات علمی روبرو است که تلاش می‌شود این مشکل با استفاده از توان دانشگاه خلیج فارس و علوم پزشکی برطرف شود.

استاندار بوشهر ادامه داد: در زمان حاضر نسبت دانشجویان به هیات علمی در این دانشگاه یک به ۱۷۰ نفر است که این رقم نسبت به میانگین کشور که یک به ۹۰ است کمتر است.

وی بیان کرد: هرچند براساس اعلام مسئولان دانشگاه فرهنگیان قرار است ۶ نفر عضو هیات علمی شامل ۲ نفر در رشته زبان، ۲ نفر علوم تربیتی، یک نفر مشاوره و یک نفر معارف تا قبل از مهرماه به این مجموعه اضافه شود اما با توجه به جمعیت از نظر هیات علمی کمبودهایی در این دانشگاه وجود دارد.

محمدی زاده افزود: در زمان حاضر براساس اعلام مسئولان دانشگاه فرهنگیان در پردیس علامه طباطبایی بوشهر تنها عضو هیات علمی و مدرس وجود دارد.

وی با تاکید براینکه باید از فرصت جذب عضو هیات علمی که به صورت متمرکز انجام می شود  برای بومیان استفاده شود اضافه کرد:  تلاش می‌شود طی درخواستی از ظرفیت اساتید عضو هیات علمی دانشگاه خلیج فارس و علوم پزشکی در دانشگاه فرهنگیان استفاده شود.

استاندار بوشهر: مدیون و قدردان معلمان هستیم

محمدی زاده یادآورشد: یکی دیگر از مشکلات دانشگاه فرهنگیان علامه طباطبایی آب مصرفی است.

وی ادامه داد: سهمیه این پردیس ۹۴ مترمکعب در ماه است که متناسب با نیاز نیست و با حضور دانشجویان قیمت آب به دلیل افزایش بیش از سهمیه به صورت تصاعدی افزایش می یابد و این برای دانشگاه مشکل ساز شده است.

استاندار بوشهر گفت: برهمین اساس قرار است بررسی از وضعیت سهمیه پردیس بنت الهدی انجام شود تا اگر سهمیه اضافی در این خصوص داشته باشند در اختیار این مجموعه  قرار گیرد.

محمدی زاده در خصوص خوابگاه دانشجویان پردیس علامه طباطبایی گفت: در زمان حاضر این پردیس به ظرفیت  ۲۵۰ نفر کمبود خوابگاه دارد و به همین نسبت نیز تجهیزات نیاز دارد که تلاش می شود این مشکل برطرف شود.

وی یادآورشد: در زمان حاضر ۱۷۰۰ دانشجو در ۲ پردیس بنت الهدی و علامه طباطبایی دانشگاه فرهنگیان در استان بوشهر مشغول به تحصیل هستند که از این تعداد ۹۰۴ نفر دختر و مابقی پسر هستند که در گرایش آموزش ابتدایی، زبان، تربیت بدنی، مشاوره و علوم اجتماعی مشغول به تحصیل هستند.

محمدی زاده گفت: بیشترین ورود دانشگاه فرهنگیان معادل ۵۷۷ دانشجو (شامل ۳۲۰ دانشجوی دختر و ۱۹۷ دانشجوی پسر هستند) مربوط به ورودی سال ۹۷ است که امسال این دانشجویان فارغ التحصیل می‌شوند.
 

پست های مرتبط

پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.