امروز: ۱۰ تیر ۱۴۰۱

امامان جمعه بوشهر: جوانی جمعیت ثروت واقعی و از مولفه های اصلی قدرت کشور است

برازجان

امام جمعه برازجان گفت: پویایی، بالندگی و جوانی جمعیت و تحکیم بنیان و پایداری خانواده و ترویج و نهادینه سازی سبک زندگی اسلامی از مهترین سیاست های کلی جمعیت آوری در کشور  است.

حجت الاسلام حسن مصلح در خطبه های امروز نمازجمعه برازجان به مناسبت ۳۰ اردیبهشت روز جمعیت و فرزند آوری افزود ایران با بحران کاهش جمعیت روبرور شده که این امر درتاریخ کشور بی سابقه بوده است و می تواند بر قدرت ملی کشور آثار منفی بگذارد.

امام جمعه برازجان به سوم خرداد روز ایثار و مقاومت وحماسه خرمشهر اشاره کرد و گفت: ایثار و مقاومت رمز موفقیت انبیای الهی و مقابله با مستکبران بوده است.

مصلح به ایثار و مقاومت شهدای روحانی در ۱۰۰ سال اخیر اشاره کرد و گفت: تعداد  شهدای روحانی از دوره عصر مشروطه تا دوران دفاع مقدس و شهدای مدافع حرم و شهدای ترور چهار هزارو ۲۸نفر هستند که این خود نشان دهنده حضور فعال روحانیت در دفاع از دین و ارزش‌های الهی و دینی در همه اعصار بوده است.

امام جمعه برازجان به وقایع و جوسازی های اخیر دشمنان و معاندین انقلاب اسلامی اشاره کرد و گفت: صبور بودن و دشمن شناسی مردم باعث شد در این چند روزی که شبکه های معاند هر چه برای شورش مردمی تلاش کردند، تلاششان بی نتیجه بماند.

آنها حتی نتوانستند مزدوران، اراذل و اوباش اجیرشده شان را هم به خیابان‌ها بکشند و این امر نشان دهنده هوشیاری، شرف، عزت، صبر و شکیبایی مردم بزرگ ایران است.

وی بیان کرد: این برنامه اصلاحی اقتصادی دولت که بارها توسط مسئولان اعلام شده این است که پرداخت یارانه‌های حمایتی یا همان ارز چهار هزارو ۲۰۰ تومانی که تاکنون به واردکنندگان کالاهای اساسی پرداخت می شد از این بعد این یارانه مستقیم به دست خود مردم و مصرف کنندگان نهایی برسد.

مصلح اضافه کرد: این طرح بطور قطع به نفع مردن بویژه به نفع محرومان و مستضعفان است، این طرح ضد فساد، دزددی و قاچاق و در راستای اجرای عدالت و کاهش فاصله طبقاتی است.

وی  گفت: همه قشار جامعه طبق رهنمودهای اخیر رهبری حکیم انقلاب از این برنامه اصلاحی دولت حمایت خواهند کرد تا این جراحی به نتیجه مطلوب خود دست یابد.

کنگان

امام جمعه موقت کنگان: مشکلات کنونی کشور ناشی از عمل نکردن به نسخه اصلی انقلاب اسلامی است

به گزارش ایرنا حجت الاسلام یوسف قاسمی در اجتماع نمازگزاران این شهر با اشاره به آغاز جراحی اقتصادی در کشور توسط دولت مردمی ایران قوی افزود: اگر دولت های نظام در دوران مسئولیت به فرمایشات امامان انقلاب جامعه عمل می پوشیدند و نسخه اصلی انقلاب را که هدفش آسایش و رفاه مردم است عملیاتی می کردند امروز دچار برخی مشکلات اقتصادی نبودیم.

وی بیان کرد: کوتاهی ها و تعلل و تکیه به اقتصاد نفتی و عینیت نبخشیدن به دستورات رهبری فرزانه انقلاب در زمینه حل مشکلات معیشتی و اقتصادی مردم منجر به جراحی اقتصادی شده که البته موجب کاهش نابرابری ها خواهد شد.

خطیب موقت جمعه کنگان به جنگ شناختی یا نفوذ راهبردی اشاره و با بیان اینکه در زمان حاضر صدها شبکه جاسوسی سازمان یافته دشمن در کشورهای مختلف غربی و عربی برای براندازی نظام و ناامیدی ملت ایران خوراک تبلیغاتی خطرناک و مسموم تولید می کنند اشاره و اظهار کرد: به رغم تاکیدات مکرر و هشدارهای ولی فقیه زمان مسئولان و نخبگان نسبت به مبارزه با شبهات القاء شده دشمن کوتاهی می کنند که این نقیصه بزرگ بایستی برطرف شود.

قاسمی با ابراز نگرانی از ولنگاری در فضای مجازی کشور گفت: دستور جهاد تبیین از سوی فرماندهی معظم کل قوا و رهبر فرزانه انقلاب مدتهاست صادر شده و همه آحاد جامعه بویژه نخبگان و مسئولان بایستی با قدرت و قوت به جهاد تبیین بپردازند.

امام جمعه موقت کنگان با گرامیداشت فتح خرمشهر و نکوداشت شهدای عملیات بیت المقدس گفت: فتح خرمشهر، شکستن کمر دو ابرقدرت شرق و غرب بود.  

قاسمی با گرامیداشت روز مقاومت و پایداری دزفول و نیز سالروز فضاحت صهیونیست های کودک کش در جنوب لبنان بیان کرد: به رغم همه دشمنی ها و تلاش دشمنان برای مهار انقلاب اسلامی و نظام دینی، جمهوری اسلامی ایران با شکل دادن محور مقاومت، اسرائیل را خوار کرده است.

بوشهر

امام جمعه موقت بوشهر گفت: پیروزی در عملیات بیت المقدس به دل همگان نشست چراکه این عملیات سرفصل جدیدی در عملیات‌های نظامی ایران اسلامی بود.

به گزارش خبرنگار ایرنا، حجت الاسلام حسین دشتی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته شهر بوشهر با گرامیداشت یاد و خاطره شهدا افزود: سوم خرداد روز فتح خرمشهر به دست نیروهای مسلح در سال ۶۱ بود که خصوصیت بارز عملیات بیت المقدس همراهی و انسجام مجموعه‌های نیروی مسلح برای انجام عملیات فتح خرمشهر شد.

وی بیان کرد: نیروهای مسلح و از جان گذشته در چند مرحله عملیات، خرمشهر را آزاد کردند که حاصل آن خودباوری و مبارزه با دست خالی برابر لشکرهای تا دندان مسلح بود.
امام جمعه موقت بوشهر در بخش دیگری اظهار کرد: یکی از مبانی استکبارستیزی و مقابله با آن، مبارزه با ظلم و همچنین توجه به عدالت‌ورزی است.
دشتی اظهار کرد: فریاد عدالت‌خواهی و مبارزه با ظلم از دین مبین اسلام به گوش همگان رسیده تا در برابر استکبار، ظلم و ظالم قرار بگیرند.
وی افزود: به گفته امام راحل چنانچه ترس سیطره استکبار بر حکومت اسلامی وجود داشته باشد باید در مقابله با تسلط فرهنگی، سیاسی، اقتصادی و اجتماعی آنها مبارزه کرد.
دشتی ادامه داد: جنگ بین حق و باطل همیشگی بوده و این دو هیچگاه با یکدیگر مصالحه نخواهند کرد.
وی همچنین با گرامیداشت ۳۰ اردیبهشت روز ملی جمعیت اظهار کرد: احکام ثانویه زیادی در بحث جمعیت حاکم است و امروز رهبر حکم داده است که ترکیب جمعیتی کشور باید همراه با جوانان پرشور نگه داشته شود.
دشتی تاکید کرد: مسائل مالی و شغلی نمی‌تواند در برابر این حکم قرار گیرد و وظیفه همگان است که ازدواج و فرزندآوری حمایت شود تا کشور جوانی جمعیت خود را حفظ کند.

 گناوه

امام جمعه گناوه گفت: طرح مردمی سازی یارانه ها توسط دولت سیزدهم، اهداف و مزایای خوبی برای کشور و ملت دربرخواهد داشت که پایان دادن به بحث قاچاق یکی از مهم ترین آنها است.

حجت الاسلام سیدعبدالهادی رکنی حسینی در خطبه های نمازجمعه این هفته گناوه افزود: یکی از مسایلی که امروزه در جامعه بحث می شود، طرح مردمی سازی یارانه ها است و اگر چه هر طرحی در ابتدا دارای مشکلات و معضلات خاص خود را درپی دارد اما باید این جراحی اقتصادی صورت گرفته شود.

وی گفت: هدف اصلی دولت ،  هدایت و جهت دهی درآمدهای حاصل از طرح اصلاح سیاست های ارزی به سمت  تولید و رونق تولید است.

رکنی حسینی افزود: قبل از اجرای طرح اصلاح سیاست های ارزی ، عده زیادی با ارز ۴۲۰۰ تومانی، سوء استفاده های زیادی کردند که پیامد آن  قاچاق و رانت و فساد شد.

وی گفت: مردم از قوه قضاییه انتظار دارند، شفاف ، مبارزه با فساد را بیشتر ادامه دهد و عده ای که دنبال  رانت خواری و دست درازی را به بیت المال دارند ، مبارزه قاطع کند.

وی با بیان اینکه کشور دچار دو بیماری مزمن تورم و بیکاری است گفت: دولت باید سمت و سویش را متمرکز بر این دو موضوع کند تا  مردم تحت فشار اقتصادی قرار نگیرند و شرمنده خانواده هایشان نشوند. 

رکنی حسینی  با گرامیداشت هفته ملی جمعیت بیان داشت: باتوجه به اینکه جمعیت ایران از جوانی تازه  وارد مرحله سالمندی شده است ، عواقب و آسیب های زیادی را دربرخواهد داشت که برای مردم هنوز ملموس نیست.

امام جمعه گناوه گفت: هرگاه نرخ باروری در کشوری کاهش و تک فرزندی تداوم یافت به مراتب هزینه سالمندی بالاتر می رود که یک آسیب بشمار می آید.

وی ، کم شدن نیروی کار و کاهش تولید، ورود نیروی جوان از دیگر کشورها با فرهنگ های مختلف و کاهش نخبگان از دیگر آسیب ها و معضلات جامعه سالمندی است.

رکنی حسینی با گرامیداشت سالروز فتح خرمشهر گفت: آزادسازی خرمشهر در عملیات بیت المقدس سال ۶۱ ،  روزی  عظیم و بیادماندنی است که همه جهانیان را به تعجب واداشت و تا همیشه در حافظه ملت ماندگار خواهد ماند.

پست های مرتبط

پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.