امروز: ۱۴ تیر ۱۴۰۱

وزارت اقتصاد ۳۴ مورد از اختیارات خود را به استان‌ها تفویض کرد

به گزارش خبرنگار ایرنا، عبدالمجید اجتهادی روز دوشنبه در آئین معارفه مدیرکل جمع آوری و فروش اموال تملیکی استان بوشهر افزود: اختیارات بسیار وسیعی تا جایی که قانون اجازه داده به استان‌ها تفویض شده که باید از این ظرفیت به خوبی استفاده شود.

رییس سازمان جمع آوری و فروش اموال تملیکی ادامه داد: بدون تردید با جرم انگاری نیز می‌توان چیزی که پایه و قالب درستی ندارد را به خوبی مدیریت کرد.

وی یادآور شد: از سال ۹۷ روند قاچاق به صورت کامل،   معکوس شد و طبق قانونمندی هدفمندی یارانه، دولت مکلف بوده تا پایان سال برنامه پنجم توسعه قیمت انرژی را به ۹۰ درصد فوب خلیج فارس برساند که با وجود اینکه این برنامه یک سال تمدید شد ولی با این حال قیمت سوخت هنوز مانند سال‌های نخست برنامه پنجم توسعه است.

اجتهادی اظهار کرد: اقدامی که دولت برای عادلانه ‌سازی یارانه‌ها شروع کرده بسیار مبارک است و همراهی و هم افزایی بیشتر مردم را می طلبد.

وی گفت: این طرح شاید در زمان کوتاه سختی‌هایی برای اقشار مختلف مردم و بویژه اقشار آسیب‌پذیر به دنبال داشته باشد، اما همه قوا با این موضوع هماهنگی دارند و کارشناسان اقتصادی نیز موافق اجرای طرح هستند تا در بلند مدت اتفاق‌های خوبی برای کشور رقم بخورد.

اجتهادی ادامه داد: بازدید رئیس جمهور از انبارهای اموال تملیکی در بوشهر و تهران سرآغاز دیده شدن سازمان اموال تملیکی و همچنین دیده شدن گسترده حقوق مردم و بیت المال بود.

وی گفت: به دنبال بازدیدها اکنون همفکری و هم افزایی خوبی بین قوا اتفاق افتاده است تا در ارتباط با تعیین تکلیف کالاهای سازمان اموال اقدام های سریع و مناسبی رخ دهد.

اجتهادی افزود: این روند همین طور ادامه پیدا خواهد وانتظار می‌رود با همکاری دستگاه ها اتفاق مهمی که کلید خورده با جدیت تداوم یابد.

وی در بخش دیگری از صحبت‌های خود اظهار کرد: اداره کل جمع آوری و فروش اموال تملیکی استان بوشهر در مقطعی کمبود شدید امکانات داشت که با کمک سازمان امور استخدامی ساختار این اداره کل بعد از حدود ۳۰ سال همسطح ساختار سایر دستگاه‌های استان بوشهر شده است.

اجتهادی با تجلیل از تلاش‌های محمدقاسم صادقی گفت: رحیم بهادری به عنوان مدیرکل جدید اموال تملیکی استان بوشهر نیرویی سالم، جوان و با کارایی مناسب است که انتظار می رود برای استان مثمر ثمر باشد.

وی تاکید کرد: ورود رئوسای سه قوه به موضوع تعیین تکلیف کالاهای اموال تملیکی نویدبخش آینده‌ای خوب در سازمان جمع آوری و فروش اموال تملیکی است که باید از این ظرفیت بخوبی استفاده شود.

در این آئین با تجلیل از محمدقاسم صادقی، رحیم بهادری به عنوان مدیرکل سازمان جمع آوری و فروش اموال تملیکی استان بوشهر معارفه شد.

پست های مرتبط

پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.