امروز: ۱۰ آذر ۱۴۰۲

۹۷ درصد اراضی ملی بوشهر سند دار شد

به گزارش خبرنگار ایرنا، محمد رضا بزرگمهر روز یکشنبه در دیدار نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر افزود: صدور این اسناد این اراضی در قالب اجرای طرح حدنگار (کاداستر) برای جلوگیری از تخلف صورت گرفته است.

وی افزود: در اجرای این طرح در مدت ۲ سال از یک میلیون ۷۰۰ هزار هکتار اراضی منابع طبیعی استان بوشهر یک میلیون و ۶۸۰ هزار هکتار آن معادل ۹۸ درصد تثبیت شد.

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر گفت: استقرار سامانه الکترونیکی در همه بخش‌های ثبت اسناد و املاک برای سرعت بخشی در ارائه خدمات و کاهش ضریب خطا و اشتباه ضروری است.

آیت‌الله غلامعلی صفایی بوشهری افزود: الکترونیکی شدن فعالیت‌ها ضریب خطا، اشتباه و تخلف را کاهش می‌دهد.

وی اظهار کرد: اجرای طرح کاداستر یکی از برنامه‌های موفق در ممیزی کردن اراضی است و استان بوشهر در این عرصه در بین استان‌ها پیشرو است.

امام جمعه بوشهر اظهار کرد: یکی از کارهای مهم و زیرساخت توسعه کشور در راستای شفافیت، جلوگیری از زمین خواری و فساد در معامله‌های بخش املاک، اجرای طرح کاداستر است.

صفایی بوشهری گفت: قیمت زمین در استان بوشهر همواره در حال تغییر و رو به افزایش است و با اجرای طرح کاداستر جلو زمین‌خواری گرفته می‌شود.

وی از ایجاد شهر هوشمند بوشهر خبر داد و گفت: با توجه به فراهم شدن زیرساخت‌های لازم در یک برنامه ۱۰ ساله خدمات در همه زمینه‌ها هوشمندسازی می‌شود.

امام جمعه بوشهر امنیت، سرعت و صحت را شعار اصلی اداره کل ثبت اسناد و املاک استان دانست و افزود: ایجاد اتاق رصد و بررسی وضعیت فعالیت‌ها در صدور اسناد ضروری است.

پست های مرتبط

پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *