امروز: ۰۴ اسفند ۱۴۰۲

خبرهای کوتاه استان بوشهر

۳۴ میلیارد ریال کالای قاچاق در اقدام اطلاعاتی مشترک با استان مرکزی کشف شد

بوشهر – ایرنا – فرمانده مرزبانی استان بوشهر از کشف ۳۴ میلیارد ریال کالای قاچاق با همکاری پلیس امنیت اقتصادی استان مرکزی خبر داد.

 به گزارش ایرنا، روابط عمومی مرزبانی استان بوشهر روز چهارشنبه به نقل از سرهنگ یدالله شرفی افزود : با اشرافیت و هدایت اطلاعاتی مرزبانی این استان ، یک دستگاه کامیون حامل حجم زیادی از کالای قاچاق با بارنامه جعلی و در پوشش محصولات کشاورزی با همکاری پلیس امنیت اقتصادی استان مرکزی در محور اراک شناسایی و توقیف شد.

وی افزود: در بررسی کامیون توقیفی، تعداد ۱۲۵ دستگاه تلویزیون ال‌ ای‌ دی سونی که به صورت پوششی جاساز کرده بود کشف شد.

فرمانده مرزبانی استان بوشهر اظهار کرد: در این عملیات یک نفر قاچاقچی دستگیر و پس از تشکیل پرونده مقدماتی تحویل مراجع قانونی شد.

اهدای ۲۵۰ منبع ذخیره آب به مددجویان دیری

ایرنا – به مناسبت دهه کرامت روز چهارشنبه درآیینی ۲۵۰ منبع ذخیره آب آشامیدنی میان نیازمندان و مدجویان تحت پوشش شهرستان دیر استان بوشهر توزیع شد.

به گزارش خبرنگار ایرنا، در این آیین رییس کمیته امداد امام خمینی دیر گفت: برای تقویت آب مورد نیاز خانواده های تحت پوشش این شهرستان فاز اول آن با توزیع ۲۵۰ منبع ذخیره آب آغاز شد.

سید علی حسینی  افزود: ارزش ریالی هر منبع ذخیره آب ۲ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان بوده که از محل هم افزایی شرکت پتروشیمی متانول کاوه، افراد خیر و کمیته امداد امام شهرستان تامین اعتبار شده است.

وی  گفت: برای کمک به خانواده های تحت پوشش باید منبع ذخیره آب آشامیدنی تامین تا بخشی از مشکلات آب آشامیدنی آنان بویژه در تابستان برطرف شود. 

رئیس کمیته امداد دیر  بیان کرد: سال گذشته نیز ۱۶۰ منبع ذخیره آب بین مددجویان کمیته امداد امام توزیع شد و هنوز تعداد ۲۵۰ مددجو نیز در انتظار تامین منبع ذخیره آب هستند که از افراد خیر و نیکوکاران انتظار داریم در این زمینه ما را یاری دهند.

بندر دیر در فاصله ۱۸۰ کیلومتری جنوب استان بوشهر قراردارد.

پست های مرتبط

پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *