امروز: ۲۸ فروردین ۱۴۰۳

راه اندازی صندوق مسئولیت اجتماعی صنایع و معادن مهمترین برنامه وزارت ورزش و جوانان است

به گزارش خبرنگار ایرنا، بنیامین شکوه فر شامگاه پنجشنبه در آئین تودیع و معارفه مدیرکل ورزش و جوانان استان بوشهر افزود: در همین ارتباط تاکنون ۱۶ تا ۱۷ صندوق مسئولیت اجتماعی صنایع و معادن در استان‌های مختلف کشور راه اندازی شده و تلاش می شود به مرور این صندوق در سایر استان‌های دیگر نیز راه اندازی شود.

وی بیان کرد: صندوق مسئولیت اجتماعی صنایع و معادن در استان‌ها با حضور استانداران، فرمانداران و مدیران کل راه اندازی می‌شود و تاکنون در هر استانی این صندوق راه اندازی شده، مورد استقبال قرار گرفته و انتظار می‌رود در استانی مانند بوشهر نیز این صندوق راه اندازی و صنایع و معادن استان برای حمایت از ورزش و تیم‌های ورزشی پای کار بیایند و دیگر پروژه نیمه کاره ورزشی روی زمین باقی نماند.

شکوه فر گفت: در ابتدای تحویل وزارت ورزش و جوانان در حوزه بودجه عمرانی با یک مشکل و آشفتگی و چهار هزار و ۲۰۰ پروژه نیمه تمام ورزشی در کشور روبرو بودیم که بهره برداری از این پروژه ها با بودجه فعلی وزارت ورزش و جوانان شاید ۵۰ سال به طول انجامد که تلاش می شود با روش‌های جدید تولید منابع بتوانیم این مشکل را برطرف کنیم.

وی تاکید کرد: انتظار می‌رود متناسب با ظرفیت‌های هر استان به خصوص استان بوشهر که ظرفیت‌های عالی وجود دارد بتوانیم با سرعت خیلی بیشتری نسبت به قبل در خصوص تکمیل پروژه‌های ورزشی حرکت کنیم.

شکوه فر ادامه داد: یکی از مباحثی که امروز به صورت جدی در مجموعه وزارت ورزش و جوانان مورد توجه است، عدالت در توزیع امکانات و منابع است و در همین ارتباط در استان‌های مختلف براساس ظرفیت‌ها، توانایی‌ها و سوابق ورزشکاران آن استان منابع توزیع می‌شود.

وی یادآور شد: استان بوشهر از جمله استان‌های ویژه ای است که در رشته‌ها و حوزه‌های مختلف سرآمد کشور است و این امر وظیفه ما در استان صد چندان می‌کند که با دغدغه بیشتری کار و برنامه ریزی لازم برای استفاده از این ظرفیت‌ها استفاده کرد.

معاون پارلمانی و امور استان‌های وزارت ورزش و جوانان گفت: تلاش می‌شود صنایع به ورزش قهرمانی کشور کمک کنند و در این راستا از تمام ظرفیت‌های قانونی برای فعال کردن ورزش قهرمانی استفاده می‌شود.

وی تاکید کرد: ورزش یک نهاد اجتماعی است و همه باید برای پیشبرد آن در کنار هم قرار گیرند.

به گفته شکوه فر امروز در دولتی افتخار خدمتگزاری داریم که رئیس جمهور آن شب و روز نمی شناسد و همواره در راه خدمت به مردم گام برمی دارد؛ مدیران این دولت نیز باید با روحیه جهادی و انقلابی در مسیر خدمت و پیشرفت و توسعه تلاش کنند.

وی ادامه داد: کار در بحث ورزش، سنگین و حساس است و استان بوشهر نیز از جمله استان‌های مهم، معتبر و قطب ورزش کشور به شمار می رود که باید به صورت اصولی برای پیشرفت و برطرف کردن مشکلات تیم‌های ورزشی این استان تلاش و برنامه ریزی کرد.

معاون سیاسی امنیتی استاندار بوشهر نیز در این مراسم گفت: تربیت بدنی و ورزش وسیله ای برای رسیدن به سلامت نسل جوان است و در همین ارتباط توسعه ورزش قهرمانی همواره از مهمترین مطالبه‌های رهبر معظم انقلاب به شمار می رود.

اکبر پورات با بیان اینکه یک جوان بوشهری توانسته بارها توان ورزشی جوانان ایران زمین را به رخ ورزشکاران جهان بکشاند، افزود: استان بوشهر سراسر استعداد است مشروط به اینکه این استعدادها شناسایی و پرورش یابند.

وی بر ضرورت برطرف کردن دغدغه ورزشکاران استان و استفاده از توان پیشکسوتان و دیده شدن نیازمندی‌های این استان به صورت ویژه از سوی مسئولان وزارت ورزش و جوانان تاکید کرد.

سرپرست اداره کل ورزش و جوانان استان بوشهر گفت: تلاش می شود مشکلات تیم‌های مختلف ورزشی از جمله تیم‌های ساحلی، سالنی، چمنی شناسایی و برطرف شود.

کمال صالح احمدی افزود: ظرفیت‌های قانونی مختلفی از سوی مجلس ابلاغ شده که یکی از این ظرفیت‌ها ماده ۵۳ قانون الحاق است که در برنامه های چهارم، پنجم و ششم توسعه مطرح شده که دستگاه‌های و شرکت‌های دولتی می‌توانند یک درصد اعتبارات خود از محل بودجه عمومی را صرف ورزش کنند که اگر دستگاههای اجرایی طبق این قانون مکلف شوند بسیاری از مشکلات بخش ورزشی استانها برطرف می‌شود.

دراین آئین کمال صالح احمدی بعنوان سرپرست اداره کل ورزش و جوانان استان بوشهر معرفی و از خدمات احمد بهروزیان فرد تقدیر شد.     

پست های مرتبط

پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *