امروز: ۱۴ تیر ۱۴۰۱

شهردار بوشهر: این شهر ۳۰ ساختمان در حال ریزش دارد

به گزارش خبرنگار ایرنا، حسین حیدری روز سه‌شنبه در نشست مدیریت بحران شهرداری بندر بوشهر افزود: با توجه به اهمیت این مقوله مدیریت شهری تمام تلاش خود را بکار می‎گیرد تا نسبت به ساماندهی ساختمان‎ های فاقد استحکام اقدام کند.

حیدری ادامه داد: مدیریت شهری در چارچوب قوانین نقش خود را برای کمک به ساماندهی ساختمان‎ های فاقد ایمنی لازم اجرایی می‌کند.

وی تاکید کرد: درخصوص بناها وساختمان های فاقد استحکام و دارای خطر ریزش با هماهنگی معاون امورعمرانی استانداری بوشهر و مراجع قضایی درجهت رفع خطر ویا تخریب بناهای خطرآفرین اقدام خواهد شد.

حیدری اضافه کرد: در بخش‌های فنی مرتبط با احداث پروژه‎ های ساختمانی چنانچه کوتاهی و حتی قصور کوچک انجام شود این کوتاهی‌ها در کنار هم می تواند منجر به بروز حوادثی تلخ و ناگوار شود که باید از وقوع آن جلوگیری کرد.

وی افزود: پیرامون ساختمان های فرسوده واقع در بافت قدیم بوشهر نیز باید در ارتباط با اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری تصمیم لازم برای آنها لحاظ شود.

شهردار بوشهر ادامه داد: ستاد مدیریت بحران شهرداری نیز باید نسبت به پیشگیری و مقابله با بحران‌ها و حوادث احتمالی و همچنین توسعه تجهیزات و ماشین آلات مورد نیاز تلاش کند.

پست های مرتبط

پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.