امروز: ۲۵ فروردین ۱۴۰۳

خبرهای کوتاه استان بوشهر

نمایشگاه صنایع دستی جهاد دانشگاهی استان بوشهر راه‌اندازی شد

 نمایشگاه صنایع دستی جهاد دانشگاهی روز دوشنبه در آیینی با حضور پیشرانان طرح ملی مشاغل خانگی در محل عمارت تاریخی گلستان (مرکز آموزش جهاد دانشگاهی) بوشهر افتتاح شد.
به گزارش خبرنگار ایرنا،  مدیر آموزش جهاددانشگاهی استان بوشهر در این آیین گفت: در این نمایشگاه ۲۴ غرفه محصولات حصیربافی، گلیم و فرش، صدف تولید شده به‌همت پیشرانان طرح مشاغل خانگی جهاد دانشگاهی در معرض دید و فروش عموم قرار گرفته است.

عارفه سلیمی تاکید کرد: سازمان جهاد دانشگاهی برای حمایت از رونق تولید در حوزه صنایع‌دستی از تمام ظرفیت‌های استان بوشهر استفاده می‌کند و در تلاش است مشکلات پیش روی تولیدکنندگان این بخش به کمترین میزان ممکن برسد.

وی یادآور شد: طرح توسعه مشاغل خانگی از اواخر سال ۱۳۹۹ کار خود را با استفاده از الگوهای نوین مشاغل به همت جهاد دانشگاهی استان بوشهر و با همراهی اداره کل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان بوشهر آغاز کرد. 

مدیر آموزش جهاد دانشگاهی استان بوشهر بیان کرد: طرح توسعه مشاغل خانگی به همت این نهاد در سال ۱۴۰۰ موفق به ایجاد یکهزار و ۵۲۲ شغل پایدار شد.

سلیمی یادآور شد:  این نمایشگاه از ۲۰ تا ۲۲ تیرماه برپا است.

خبرهای کوتاه استان بوشهر

آسفالت ۱۴ کیلومتر از راه‌های دشتی لکه‌گیری شد

بوشهر – ایرنا – رئیس راهداری و حمل و نقل جاده ای شهرستان دشتی استان بوشهر گفت: عملیات لکه‌گیری با هدف رفع نواقص موضعی در۱۴ کیلومتر از راه‌های شریانی این شهرستان انجام شد.

به گزارش خبرنگار ایرنا، مهرداد گنجه در بازدید از برخی محورهای ارتباطی شهرستان دشتی افزود:  حفظ و نگهداری رویه راه‌ها و کیفیت بخشی به راه‌های ارتباطی این شهرستان بویژه راه‌های شریانی از اولویت‌های اصلی راهداری و حمل و نقل جاده ای است.

وی اظهار کرد: راه‌ها بطور دایم در معرض انواع گوناگونی از تنش‌ها نظیر ترافیک بالا، تغییر دما و تغییر شکل لایه‌های زیرین قرار دارند و همین امر باعث پیدایش نقایص و خرابی در رویه راه‌ها می‌شود.

گنجه افزود : طرح لکه گیری راه‌های شریانی شهرستان دشتی در ۲ فاز در دست انجام است که تاکنون با استفاده از ۳۲ هزار مترمربع  آسفالت گرم کمربندی خورموج  واقع در بزرگراه سیراف لکه گیری شده است. 

رئیس راهداری و حمل و نقل جاده ای شهرستان دشتی ادامه داد: برای خرید این میزان آسفالت  و لکه گیری کمربندی شهر خورموج ۳۷ میلیارد ریال از محل اعتبارات ملی هزینه شده است.

وی با اشاره به اینکه یکی از مشکلاتی که ما به لحاظ وضعیت آب و هوایی با آن مواجه هستیم خرابی سطح رویه راه ها است یادآور شد: رطوبت، شرجی و گرمای بسیار بالای استان موجب استهلاک زودرس راه‌ها  و تشدید در سرعت و میزان خرابی رویه آسفالت شهرستان شده که به همین منظور هر سال اقداماتی برای ترمیم خرابی‌ها در دستور راهداری و حمل و نقل جاده ای شهرستان دشتی قرار دارد.

گنجه گفت: شهرستان دشتی دارای ۷۰۳ کیلومتر راه شامل ۱۷۰ کیلومتر بزرگراه، ۴۳کیلومتر راه فرعی، ۴۰ کیلومتر راه اصلی و۴۵٠ کیلومتر راه روستایی است.

پست های مرتبط

پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *