امروز: ۱۴ اسفند ۱۴۰۲

استاندار:همزمان با هفته دولت ۹۳۹ طرح در استان بوشهر افتتاح و اجرایی می شود

به گزارش خبرنگار ایرنا، احمد محمدی زاده یکشنبه شب در آستانه هفته دولت در نشست خبری افزود: از این شمار ۷۰۵ طرح عمرانی متوسط و بزرگ با ۲هزار و ۷۰۰ میلیارد تومان اعتبار افتتاح و همچنین عملیات اجرایی ۱۸۳ طرح با چهار هزار و ۱۰۰ میلیارد تومان اعتبار نیز در استان آغاز می شود.

وی ادامه داد: مجموع طرح‌های اجرایی و مورد بهره برداری امسال در هفته دولت نسبت به سال گذشته از لحاظ کمی و کیفی ۵۰ درصد نسبت به سال گذشته افزایش نشان می‌دهد.

استاندار بوشهر گفت: همچنین در هفته دولت امسال ۳۶ طرح اقتصادی به ارزش یک هزار و ۱۱۸ میلیارد تومان مورد بهره برداری قرار می گیرد.

محمدی زاده اظهار کرد: افزون براین عملیات اجرایی ۱۵ طرح اقتصادی بزرگ به ارزش ۱۵ هزار میلیارد تومان سرمایه گذاری و  چهار طرح بزرگ پتروشیمی با سرمایه گذاری ۹.۵ میلیارد دلار معادل ۳۰۰ هزار میلیارد تومان نیز در حوزه اقتصادی استان بوشهر آغاز می شود.

استاندار بوشهر گفت: با تحقق این طرح‎‌ها ۹هزار و ۴۸۷ فرصت شغلی در استان بوشهر فراهم می شود.

استاندار بوشهر گفت: در این شرایط حساس جنگ اقتصادی  باید به بخش خصوصی اعتماد کرد همان طور که در دوران دفاع مقدس این اعتماد به مردم بود که باعث شد جنگ  تحمیلی به نفع جمهوری اسلامی به پایان برسد.

محمدی زاده افزود: نقطه بدعت ساز ما در مقابل دشمنی که این همه از سوی دنیا پشتیبانی می شد حضور مردمی بود که با نثار جان و مال خود برای پایداری نظام ایستادند و مقاومت کردند.

وی تاکید کرد: امروز نیز در جنگ اقتصادی تنها با حمایت مردم است که می توانیم به نتیجه برسیم پس باید به مردم اعتماد کنیم و از افرادی که مال خود را در راستای دفاع از نظام اسلامی وارد کار کرده اند استقبال و حمایت کنیم.

وی تاکید کرد: نباید منتظر معجزه ای برای روان سازی سرمایه گذاری باشیم بلکه باید جنگید و موانع را از سر راه برداریم.

استاندار بوشهر ادامه داد: هفته دولت فرصت مناسبی است تا خدمات دولت و نظام جمهوری اسلامی برای مردم از سوی مسئولان و نخبگان تبیین شود.

 محمدی زاده با تاکید براینکه هیچ دولتی بدون همراهی و پشتیبانی مردم نمی تواند کارهای بزرگ انجام دهد گفت: باید اخلاص و صداقت در گفتار و رفتار مسئولان دولت احساس شود.

وی اظهار کرد: صداقت در عمل و گفتار شرط موفقیت دولت‌ها و همراهی ملت‌ها با دولت‌ها است این همان اصلی است که تا قبل از پیروزی انقلاب اسلامی کمتر مردم آن را احساس می کردند.

محمدی زاده گفت: رژیم پهلوی بیش از آنچه با مردم خود صراحت و رفتار خوب داشته باشد به اربابان خود روی خوش نشان می داد و با آنان ارتباط داشت به همین دلیل منفورترین رژیم سیاسی ایران به شمار می رود.

استاندار:همزمان با هفته دولت ۹۳۹ طرح در استان بوشهر افتتاح می شود

استاندار بوشهر با اشاره به تصویب یک هزار و ۳۷۷ میلیارد تومان اعتبار مربوط به بخش مسئولیتهای اجتماعی صنایع نفت و گاز و پتروشیمی ها در استان بوشهر برای نخستین بار گفت: براین اساس سهم واحدهای پتروشیمی از این میزان ۴۸۰ میلیارد تومان است و براساس این توافق نامه اگر این استان همه این منابع را جذب کند و طرح‌های آماده ای داشت پتروشیمی ها آمادگی دارند میزان این منابع را افزایش دهند.

وی اظهار کرد: همچنین شرکت ملی نفت نیز به میزان ۴۷۷ میلیارد تومان از پروژه های استان بوشهر پشتیبانی می‌کند.

استاندار بوشهر ادامه داد: همچنین شرکت ملی گاز نیز که تاکنون در راستای مسئولیت‌های اجتماعی عدد مشخصی به عهده نمی گرفت، متعهد شد به میزان ۴۲۰ میلیارد تومان در پروژه‌های این استان سرمایه گذاری کند.

وی یادآورشد: میزان مشارکت اجتماعی صنایع مستقر در استان بوشهر تنها در سال ۹۹، ۲۹ میلیارد تومان بود که با روی کار آمدن دولت سیزدهم و تلاش‌های انجام شده امروز برای نخستین بار این رقم مصوب شده است.

وی گفت: جذب نیروی انسانی، سرمایه گذاری در بانکهای استان، خرید کالاهای تولید شده و حمایت از شرکت های دانش بنیان از جمله توافقات صورت گرفته استان با مجموعه صنایع مستقر در جنوب استان است.

استاندار بوشهر با تقدیر از مجموعه شرکت توزیع نیروی برق استان بوشهر گفت: در سال جاری بدون هیچ توسعه و تنها با مدیریت مصرف در سطح ملی و استانی توانسته ایم تاکنون بدون قطعی برق تابستان را پشت سر بگذاریم.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه رویکرد مدیریت ارشد استان عدالت محوری و پرهیز از بخشی نگری است گفت: امروز با تلاش انجام شده رده سنی مدیریتی استان نسبت به گذشته حدود ۲.۵ سال کاهش یافته و جوان تر شده  است.

وحدت و همدلی رمز  موفقیت استان  

وی تاکید کرد: با همه تلاشهای صورت گرفته سطح همدلی و وحدت بین مسئولان در استان خوب است و در شرایط خوبی از وحدت بین مردم و مسئولان قرار دارد.

استاندار بوشهر در خصوص مسائل امنیتی گفت: امروز روی مسائل امنیتی وقت گذاشتیم و تلاش کردیم از هر اقدامی که موجب ناامنی می شود پیشگیری شود.

به گفته محمدی زاده در هر جامعه ای که در آن وحدت، امنیت و سلامت باشد پیشرفت و توسعه به خودی خود در آن روی می دهد و سرمایه گذاران نیز به دنبال چنین فضایی هستند امروز آثار تحقق این سه مولفه با حضور سرمایه گذاران در استان به خوبی نمایان است.

وی با بیان اینکه مدیران استان بوشهر بیشتر کار می کنند و کمتر حرف می زنند گفت: برای انعکاس فعالیتهای دولت تلاش کرده ایم روابط عمومی دستگاهها و فرمانداریها فعال شده و تلاش صورت گرفته در انعکاس عملکرد دستگاهها به خوبی امروز دیده می شود.

امید آفرینی ضرورت غیرقابل چشم پوشی

محمدی زاده با اشاره به تاکید رهبر معظم انقلاب مبنی بر امید آفرینی افزود: براساس تاکید رهبر معظم انقلاب باید هرجایی که کار خوبی انجام می شود اطلاع رسانی صورت گیرد و به این صورت امید آفرینی در جامعه ایجاد شود.

وی یادآور شد: امروز دشمن با بزرگ نمایی و منعکس نشدن خدمات نظام جمهوری اسلامی به مردم در تلاش برای ایجاد یاس و ناامیدی است و در این شرایط این خبرنگاران هستند که با قلم خود امروز در کنار مسئولان و دولت قرار گرفته و برای ایجاد امید در جامعه قلم می زنند.

استاندار:همزمان با هفته دولت ۹۳۹ طرح در استان بوشهر افتتاح می شود

استاندار بوشهر با بیان اینکه امروز خود و معاونانم رسانه ای شده ایم گفت: تلاش می شود همه مدیران دستگاه اجرایی نیز رسانه ای شوند و نسبت به انعکاس کارها و اقدامات خود در استان پاسخگو باشند.

وی با بیان اینکه خبرنگاران باید مشاوران رسانه ای مدیران دستگاههای اجرایی باشند یادآور شد: در همین ارتباط جدول مصاحبه مدیران دستگاههای اجرایی برای نیمه دوم سال باید تدوین شود و مدیران باید از ظرفیت رسانه برای ارائه عملکرد و اقدامات صورت گرفته در راستای پیشرفت و توسعه استان استفاده کنند.

استاندار بوشهر در خصوص حوزه فرهنگ و هنر گفت: هرچند در این زمینه مسائل و مشکلاتی وجود دارد اما تلاش کردیم که این مشکلات برطرف شود از جمله مجتمع های فرهنگی نیمه فعال در استان از جمله مجتمع فرهنگی هنری عسلویه و برازجان در دستور کار قرار دارد.

وی یادآورشد: داشتن  کتابخانه مرکزی و مرکز مدیریت اسناد یکی از مطالبه های مردم استان بوشهر است و تلاش می شود عملیات اجرایی کتابخانه مرکزی و مرکز اسناد و ساختمان اداری آنها را امسال در استان آغاز می کنیم.

محمدی زاده در خصوص موزه دفاع مقدس گفت: استان بوشهر در دوران دفاع مقدس تنها استان کشور است که در سه حوزه زمین، دریا و هوا جنگیده در خیلی از استانها با تاسیس این موزه تاریخ دفاع مقدس آنها به ثبت رسیده اما در این مهم در  بوشهر انجام نشده و امروز عملیات اجرایی موزه دفاع مقدس در استان آغاز شده است.

وی همچنین با تاکید بر ضرورت تعیین تکلیف مکان خانه مطبوعات استان بوشهر گفت:در راستای تامین فضا برای  هیات‌های مذهبی، قرآنی ، فرهنگی و هنری تلاش می شود که به انها زمین در شهرک نیایش داده شود تا آنها اقدام به ساخت کنند.

استاندار بوشهر در خصوص مساله ته لنجی گفت: براساس دستور رئیس جمهوری باید آئین نامه ساماندهی کالاهای ته لنجی تدوین شود و این آئین نامه تهیه و در هیات دولت تصویب شده اما چون این آئین نامه منابع و مصارف مالی داشت که در اختیار مجلس و یا در اختیار سران قوا است که بعد از تصویب دولت باید سیر قانونی خود را طی کند ما نیز پی گیر هستیم اما با این وجود کار تعطیل نشده و به موازات آن مجوزهای سفر لنجها گرفته شد.

وی ادامه داد: براین اساس بیشتر شناورهای استان بوشهر به سفر تجاری خود اعزام شده و همچنین مجوز سفر ۱۴۰۱ نیز برای آنها گرفته شده است.

استاندار بوشهر در خصوص موضوع اشتغال زنان بی سرپرست و بد سرپرست نیز گفت: دولت در زمینه اشتغال امسال کمک کرده و حدود ۲هزا رو ۵۰۰ میلیارد تومان منابع استان در بخش اشتغال خرد و روستایی است که به شهرستانها تخصیص یافته و یکی از این جوامع هدف زنان بی سرپرست و بد سرپرست است.

وی در خصوص راه آهن بوشهر – شیراز یادآور شد: مجهز شدن استان به خط ریلی یکی از مطالبه های مردم استان بوشهر است و دولت در تلاش است که این مطالبه بعد از ۱۴ سال از بن بست خارج شود .

به گفته محمدی زاده راه آهن که از مرکز می آید اگر به بندر نرسد کارایی لازم را نخواهد داشت و امروز  راه آهن بوشهر – شیراز در شیراز متوقف شده و مهم است که این طرح به بندر عسلویه برسد و قرار شده که علاوه بر ۲ پیمانکار موجود یک پیمانکار سومی نیز انتخاب که کار سرعت بگیرد.

وی تاکید کرد: تلاش می شود خط راه آهن بوشهر در دولت سیزدهم از بن بست خارج شود.

تیم‌های ورزشی استان بوشهر حمایت می شوند

 استاندار بوشهر حمایت از تیمهای ورزشی را از جمله برنامه های استان عنوان کرد و گفت: در همین ارتباط از مدیرکل ورزش و جوانان استان بوشهر خواسته شدکه کل تیم‌های ورزشی شهرستانهای استان دسته بندی و معرفی کنند و اعلام شده که اگر ۳۵ میلیارد تومان به این هیاتها کمک شود مشکل تیمهای ورزشی استان برطرف می شود.

استاندار:همزمان با هفته دولت ۹۳۹ طرح در استان بوشهر افتتاح می شود

وی بیان کرد: در همین ارتباط به مجموعه ورزش استان قول می دهم که این کمک را به ورزش و جوانان استان داشته باشیم تا حال ورزش استان خوب شود همچنین مجموعه هایی که از تیمهای ورزشی استان حمایت می کردند از جمله شهرداری بوشهر و سایر دستگاههای دیگر نیز اعلام کردند  از تیمهای ورزشی شاهین و ایرانجوان بوشهر حمایت می کنند.

اساسنامه منطقه آزاد بوشهر به تصویب رسید 

استاندار بوشهر گفت: منطقه آزاد بوشهر مصوبه خوبی داشت  که برای اجرای این مصوبه پی گیری کردیم  و در زمان حاضر اساسنامه منطقه آزاد بوشهر تهیه شده و به تصویب رسیده است هیچ مشاوری این منطقه را جانمایی و طراحی و جانمایی نکرده است و در زمان حاضر مشاوری تعیین شده و در حال طراحی و جانمایی سایت منطقه آزاد و در گام بعدی دعوت از سرمایه گذاران است.

محمدی زاده در خصوص نهضت ملی مسکن در استان بوشهر گفت: در زمان حاضر بیش از سهمیه یکسال تعیین شده عملیات اجرایی مسکن در استان آغاز شده و تلاش می شود سقف عملیات اجرایی سال دوم نیز در استان تکمیل شود.

وی درخصوص واگذاری زمین برای ساخت مسکن ویلایی در برخی شهرهای کوچک استان افزود: براساس برنامه ریزی انجام شده در مناطقی که زمین وجود دارد به متقاضیان زمین و وام مسکن داده می شود تا نسبت به ساخت مسکن مطابق میل و سلیقه خود عمل کنند.

استاندار بوشهر  با اشاره به اینکه این مهم بهعنوان طرح ملی نیز در سطح کشور پس از بوشهر اجرایی شده یادآور شد: در زمان حاضر کار واگذاری زمین در شهر کاکی و بندر ریگ در استان بوشهر آغاز شده و این روند همچنان ادامه می یابد.

واگذاری مزارع میگو در استان بوشهر

محمدی زاده با اشاره به واگذاری یک هزا رو ۳۰۰ هکتار زمین برای پرورش میگو در استان بوشهر گفت: تلاش شده این طرحها به جوانان روستایی، تحصیلکرده های شیلاتی و کشاورزی و سایر افراد واجد شرایط برسد.

 وی در خصوص اختلافات ملکی که مردم در شهرهای گناوه، دیلم، دیر و آبخش با دستگاههای دولتی داشتند گفت: در برخی از این شهرها در حالی که یک نفر ۲۰ سال قطعه زمینی داشته راه و شهرسازی برای این زمین ها سند گرفته است.

محمدی زاده افزود: وقتی ملکی به نام دولت سند می شود احدی نمی تواند آن ملک را از مالکیت دولت خارج کند و این امر باعث می شود که فرد نتواند هیچ اقدامی در خصوص این ملک انجام دهد این مشکل در استان وجود داشت که با پی گیری های انجام شده در بودجه ۱۴۰۱ مصوب شد آئین نامه آن ابلاغ می شود و به این صورت مشکل این ملکها نیز برطرف می شود.

وی در خصوص مناطق پیرامونی و حاشیه شهرها گفت: در برخی از شهرها مردم زمین در بیرون از شهرها خریداری و اقدام به ساخت مسکن در خارج از محدوده کرده اند و شهرداری و سایر دستگاههای خدمات رسانی به آنها خدمات نمی دهند و اینها مجبور هستند انشعاب آب و برق غیر مجاز بگیرند.

محمدی زاده با اشاره به وجود ۱۵ هزارخانواده در مناطق خارج از محدوده شهری افزود: مشکل این افراد در حال حل شدن است به این صورت که مناطق تنگکها در بوشهر در حال اضافه شدن به محدوده شهری هستند و در این صورت اینها باید پروانه و پایان ساخت  گیرند و خدمات به آنها ارائه می شود.

استاندار بوشهر با اشاره به فعالیت دوباره تعاونی های مرزنشین و توزیع مواد غذایی در برخی از مناطق گفت: فعالیت این واحدهای تعاونی به معیشت مردم کمک می کند.

وی در خصوص تجهیز استان به اماکن اقامتی مناسبت گفت: تا پایان سال دست کم عملیاتی اجرایی ۲ هتل توریستی در استان بوشهر آغاز می شود.

آغاز سفرهای دور دوم هیات دولت از نیمه دوم سال 

محمدی زاده در خصوص منابع سفر رئیس جمهور که در اختیار استان قرار گرفته است گفت: همه طرح های مصوب در حال انجام هستند و بخشی از افتتاح های هفته دولت هم از منابع همین طرحها است و بخشی هم در حال تکمیل شدن هستند که امید می رود تا پاییز و نیمه دوم سال مورد بهره برداری قرار گیرند.

استاندار بوشهر ادامه داد: سفر های جدید رئیس جمهور در نیمه دوم سال آغاز می‌شود بر همین اساس با توجه به تجربه کسب شده خود را آماده می کنیم تا مصوبه های اساسی تر و زیربنایی تری در دوره دوم سفرها برای استان بوشهر به تصویب برسد.

به گفته محمدی زاده  یکی از این پروژه های زیربنایی آزاد راه شیراز – بوشهر است که اجرای این پروژه این مسافت را ۶۰ کیلومتر کوتاه تر و زمان را ۲ ساعت کاهش می دهد.

وی اضافه کرد: بوشهر دارای ظرفیت ها و مزیت ها بی نظیر است، ظرفیت گردشگری که در زمستان در استان بوشهر وجود دارد درخیلی از کشورهای دنیا وجود ندارد و لذا تلاش می کنیم در سفر پیش روی دولت مصوبه های بزرگی برای تقویت زیرساخت‌های گردشگری استان گرفته شود.

استاندار بوشهر با تاکید براینکه پل شهید سلیمانی در پائیز افتتاح می شود تاکید کرد: پروژه های  در استان از مهر تا بهمن ماه در دستور کار قرار گرفته و انتظار می رود در دهه فجر پروژه های بسیاری برای افتتاح و آغاز عملیات اجرایی آماده شود.

اولویت استان بوشهر حل مشکلات سرمایه گذاران

به گفته محمدی زاده  شرکت ها و سرمایه گذارهایی که در فرآیند تولید با مشکل مواجه هستند در کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید به مدیران عضو تاکید شده است که هدف آنها باید رفع مشکلات سرمایه گذاران در استان باشد.

استاندار بوشهر در خصوص جیره بندی آب در استان بوشهر اظهار کرد: بوشهر تنها مرکز استانی است که هنوز آب در آن جیره بندی است و تا زمانی که این مشکل حل نشده است انگار در این زمینه کاری انجام نشده و باید به سمت رفع این مشکل حرکت کرد.

وی در توضیح اینکه برخی مسئولیت های استان به مرتبطان با قرآن کریم داده می‌شود گفت: این بیان به این معنی نیست که کسانی که به مسئولیتی منصوب می شوند باید صرفا حافظ قرآن باشند بلکه به این معنی است که افراد هم باید شایستگی تخصصی و هم باید با قرآن مانوس باشند.

محمدی زاده گفت: به عنوان نمونه رئیس پارک علم و فناوری که دانشیار دانشگاه است و چندین دعوتنامه از دانشگاه های معتبر جهان برای تدریس دریافت کرده است حافظ قرآن نیز هست در اصل این  سخن ما پاسخ به اسلام ستیزی ها بود.

در این آئین از چهار نفر از پیشکسوتان عرصه رسانه استان بوشهر نیز تقدیر شد.

استاندار:همزمان با هفته دولت ۹۳۹ طرح در استان بوشهر افتتاح می شود

پست های مرتبط

پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *