امروز: ۰۴ اسفند ۱۴۰۲

خبرهای کوتاه استان بوشهر

خادمان هیات‌های مذهبی گناوه تجلیل شدند 

هفت تن از خادمان هیات‌های مذهبی کوی عبدالامام بندرگناوه در اجتماع هیات‌های عزاداری این شهرستان تجلیل شدند.

مسئول هیات متوسلین حضرت زینب کبری (س)  گناوه روز پنجشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا اظهارداشت: یکی از آیین‌های دیرین دسته‌های عزاداری، تجمیع هیات ها  در یک روز خاص است که عصر عاشورا بزرگ‌ترین این رویداد است.

محمد مظفری افزود: دراین تجمع همه دسته‌های عزاداری در عصر روز عاشورا در امامزاده سلیمان بن علی شهر گناوه گرد هم می‌آیند و با اجرای برنامه های مختلف به سوگواری می پردازند.

وی بیان کرد: کوی عبدالامام به عنوان یکی از محلات قدیمی شهر گناوه دارای هیات‌های قدیمی و متعددی است که هرساله به همت هیات حضرت زینب (س)  در شب دوازدهم گردهم می آیند.

مسئول هیات متوسلین حضرت زینب کبری (س) گناوه گفت: در این تجمع ضمن عزاداری و سینه و دمام زنی ، از خادمان هیات‌ها  تجلیل می‌شود.

شهرستان گناوه در شمال استان بوشهر سابقه دیرینه در برپایی آیین های مذهبی از جمله در ایام محرم و صفر دارد.

بهزیستی و بسیج سازندگی سپاه بوشهر تفاهم نامه همکاری امضا کردند

بهزیستی و بسیج سازندگی سپاه امام صادق (ع) استان بوشهر پیرامون شیوه‌های همکاری و مشارکت بسیج سازندگی در طرح‌ها و ماموریت‌های مشترک تفاهم نام امضا کردند.

به گزارش ایرنا، روابط عمومی اداره کل بهزیستی استان بوشهر روز پنجشنبه به نقل از حسین اسدی راد اعلام کرد: مأموریت شاخص و مشترک بین این دو سازمان موضوع خدمت به محرومان و مستضعفان جامعه است که همواره این قشر نقش موثر و سازنده‌ای در شکل‌گیری و تداوم انقلاب داشته است.

وی اظهار کرد: با توجه به پیشینه و تجربه موفق بسیج سازندگی به عنوان یک نهاد انقلابی موثر و ظرفیت های در اختیار، می‌تواند در عرصه‌های فرهنگی، اجتماعی، مسکن، اشتغال، معیشت و تسهیل‌گری ازدواج، مشارکت سازنده و نزدیکی با بهزیستی در این استان ایفا کند.

اسدی راد افزود: بسیج با اتکا به توان مردمی بویژه جوانان توانمند جهادگر همواره در کنار مردم بوده و تلاش کرده تا چهره ناخوشایند محرومیت را در بین مردم بویژه روستائیان بزداید.

سرهنگ پاسدار خلیل رفعتی رئیس بسیج سازندگی استان بوشهر نیز آمادگی خود را در همه زمینه ها با  مأموریت مشترک، اعلام کرد و ادامه داد: در همه عرصه‌های که لازم به کمک بسیج به گروه‌های هدف بهزیستی است از هیچ کوششی دریغ نخواهد کرد.

پست های مرتبط

پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *