امروز: ۲۸ فروردین ۱۴۰۳

خبرهای کوتاه شهرستان های استان بوشهر

تیم نجوم آموزش و پرورش استان بوشهر عازم مجمع عمومی اتحادیه بین المللی ستاره شناسی شد

 رئیس اداره روابط عمومی و اطلاع رسانی اداره کل آموزش و پرورش استان بوشهر اعلام کرد: تیم نجوم رصدخانه این اداره کل به نمایندگی از جمهوری اسلامی ایران و به سرپرستی حسن باغبانی، عازم مجمع عمومی ۲۰۲۲ اتحادیه بین المللی شتاره شناسی در بوسان کره جنوبی شد.

به گزارش ایرنا، روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان بوشهر روز دوشنبه به نقل از عبدالله گنخکی افزود: مجمع عمومی اتحادیه بین المللی شتاره شناسی هر سه سال یک بار و با هدف ارائه تازه‌ترین دستاوردهای علمی و پژوهشی ستاره شناسی از سوی کشورهای مختلف برگزار می‌شود.

وی بیان کرد: تیم ایرانی در روزهای یکم تا یازدهم آگوست(۱۰ تا۲۱ مرداد)، ۱۴ دستاورد به ویژه ۲ پروژه جهانی تینا و سینا (شبکه جهانی ستاره‌شناسی معلمان و شبکه جهانی ستاره شناسی دانش ‌آموزان) را ارائه می‌دهد.

به گفته گنخکی این ۲ پروژه بر اساس استراتژی اتحادیه بین‌المللی ستاره‌شناسی و بر اساس تجربیات موفق اتحادیه ستاره‌شناسی معلمان ایران، از سوی کمیته علمی مجمع عمومی انتخاب شده است.

گفتنی است چهار رویداد یلدا، نوروز، تیرگان و مهرگان در سرزمین باستانی ایران، بزرگترین و مهمترین رویدادهایی هستند که همواره مورد توجه تیم‌های ستاره‌ شناسی جهانی قرار دارند.

تفاهم‌نامه احداث مدرسه کودکان اتیسم در گناوه با مشارکت یک خیر منعقد شد

گناوه – ایرنا – به همت خیر نیک اندیش ، تفاهم نامه احداث مدرسه ۶ کلاسه کودکان اتیسم در شهرستان گناوه با اداره کل نوسازی ، توسعه و تجهیز مدارس استان بوشهر امضا و منعقد شد.

به گزارش ایرنا، روابط عمومی اداره کل نوسازی ، توسعه و تجهیز مدارس استان بوشهر اعلام کرد: تفاهم نامه احداث این مدرسه با  حضور ابراهیم احمدی مدیرکل نوسازی ، توسعه و تجهیز مدارس استان بوشهر و خیر نیک اندیش یونس خسروانی به امضا رسید.

بنا براین گزارش، با احداث این مدرسه ۶ کلاسه ، شهر گناوه دارای مرکز آموزشی و تخصصی دانش آموزان استثنایی اتیسم خواهد شد.

یونس خسروانی خیر مدرسه ساز این مرکز آموزشی در بیان انگیزه ساخت خود از این مدرسه گفت: با توجه به طرح آجر به آجر که هدف آن گسترش مشارکت مردم در امر مدرسه سازی بوده و درحال حاضر برای ساخت مدرسه کودکان استثنایی درحال اجرا  است، اقدام به این کار خواهم کرد.

وی افزود: به منظور برطرف کردن نیاز خانواده های دارای فرزند اتیسمی، تصمیم گرفتیم تا در شهر گناوه برای این عزیزان مدرسه ویژه ساخته شود.

اتیسم، اختلال رشد عصبی در اعصاب مرکز است که در تحول و رشد مغز اختلال ایجاد  و تعاملات یا رفتار فرد را دچار اختلال می‌کند و مبتلایان به آن نمی‌توانند با محیط پیرامون خود ارتباط برقرار کنند و دچار رفتارهای کلیشه‌ای و تکراری می‌شوند.

در هفته بهزیستی امسال،  یک مرکز خصوصی روزانه آموزشی و توانبخشی افراد دارای اختلال طیف اتیسم در شهرستان گناوه راه اندازی شد.

پست های مرتبط

پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *