امروز: ۲۵ فروردین ۱۴۰۳

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان بوشهر: جهاد تبیین رسالت همگانی است

به گزارش خبرنگار ایرنا، حجت الاسلام محمدرضا طاهری روز شنبه در همایش طلایه داران جهاد تبیین در مصلای جمعه گناوه افزود: رهبر معظم انقلاب بارها و بارها و در ۸ ماه گذشته ۵۰ بار بر انجام و ضرورت جهاد تبیین تاکید وافر داشته اند و همه باید در عمل به آن اهتمام جدی ورزیم.

وی گفت: رهبرمعظم انقلاب  دیده بان هوشیار و تیزبین نظام ، تشخیص دادند شرایط به گونه ای است که   دشمن با میلیاردها دلار هزینه و  با تمام توان و ظرفیت ها  ، اصل اسلام انقلابی و مکتب اهل بیت (ع)  و نقطه محوری اعتقاد و باور مردم به دین و ولایت فقیه را مورد هجوم قرار داده که باید جهت مقابله با چنین ترفندی همگان وارد میدان شوند.

طاهری ادامه داد: جنگی که دشمن علیه باورها  و اعتقدات دینی و انقلابی راه انداخته است باید در قبال آن یک سازماندهی و بسیج عمومی و گسترده اتفاق بیافتد تا بر آنها فایق شویم.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان بوشهر افزود: باتوجه به اینکه دشمنان باور مردم نسبت به مرزبانان اعتقادی نظام را مورد هدف قرار داده است ، هرکدام از علما  که احساس مسئولیت می کنند باید وارد میدان شوند.

وی بیان داشت:  حکم جهادی که رهبر معظم انقلاب صادر کرده است ، باید من و شما که حساسیت های دینی داریم، خود را مکلف به عمل به آن کنیم و پای کار بیاییم.

طاهری گفت: سازمان تبلیغات اسلامی به عنوان یکی از نهادهای موثر انقلاب در جهت عمل به جهاد تبیین برنامه ریزی و قدم های مهمی در جهت آموزش قشرهای مختلف برداشته که راه اندازی سامانه عهد جهاد یکی از آنها است.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان بوشهر افزود:  همه اقشار می توانند با وارد شدن به این سامانه عضو و با سرشماره ۱۰۰۰۴۶۱۵ کلمه لبیک را ارسال کنند.

وی یادآورشد: در این سامانه براساس سطح بندی های تعیین شده  ، افراد توسط تیم های قوی طلبگی حمایت و پشتیبانی و به آنها آموزش داده می شوند تا در فضای مجازی عملیات های متنوع انجام و به شبهات پاسخ بدهند.

طاهری گفت: در مجالسی که ذکر اهل بیت (ع) می‌شود باید دنبال احیای امر و محوریت اصلی مکتب اسلام  ، تحقق حاکمیت و فراگیرشدن تمام ابعاد مورد نظر قرآن  در سراسر وجود انسانها که مفهوم واقعی آن  توحید است، باشیم. 

وی افزود: توحید و عبودیت خداوند فقط در نماز خواندن نیست بلکه باید  در روابط اقتصادی بازار ، ارتباطات فرهنگی و سیاست گذاری هنر و موسیقی جاری باشد.

وی بیان کرد: توحید چیزی است که  مصادیق عینی و جریان آن در سیره  و هدف گذاری کلان حاکمیت  اهل بیت (ع)  قابل تحقق است و نقطه اوج آن را در زمان ظهور حضرت مهدی (عچ) خواهیم دید.

پست های مرتبط

پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *