امروز: ۰۴ اسفند ۱۴۰۲

۱۱ هزار و ۵۳۰ جلد کتاب به کتابخانه‌های عمومی استان بوشهر اهدا شد

حیدر راهب روز یکشنبه در گفت‌وگو با ایرنا افزود: علاوه بر این نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور نیز در راستای تقویت منابع کتابخانه‌ها  و بر اساس درجه بندی و نیاز، ماهانه شماری کتاب ارسال می‌کند که سهم استان بوشهر امسال ۱۴ هزار و ۸۷۰ جلد بوده است.

وی یادآور شد: هفته گذشته نیز یکهزار و ۷۰۰ نسخه کتاب از سوی انتشارات افرا کتاب تهران در موضوع‌های شعر و ادبیات فارسی، روانشناسی، نمایشنامه، پزشکی، تاریخ ایران و جهان ، ادبیات سایر ملل و کتاب‌های کودکان و نوجوانان به کتابخانه مرحومه مبصری بوشهر اهدا شد.

راهب اضافه کرد: این انتشارات با هدف غنی‌سازی منابع کتابخانه‌های عمومی و حمایت از ترویج کتابخوانی با همکاری چندین ناشر و فعال فرهنگی اقدام به جمع آوری کتاب‌های مورد نیاز و مخاطب پسند و ارسال به بوشهر کرد.

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان بوشهر اعلام کرد: منابع کتابخانه‌ای این استان در زمان حاضر یک میلیون و ۲۶۷ هزار و ۲۱ جلد است که نسبت به جمعیت ساکن در این استان نیاز به تقویت بیشتری دارد.

راهب با بیان اینکه در زمان حاضر سهم هر بوشهری از منابع کتابخانه‌ای کمتر از یک جلد است،  اظهار کرد: براساس شاخص‌های سند توسعه ششم منابع کتابخانه‌ای استان بوشهر باید به بیش از یک میلیون و ۷۳۹ هزار جلد می‌رسید که با کمبود مواجه هستیم.

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان بوشهر یادآور شد: در زمان حاضر استان بوشهر ۶۶ کتابخانه عمومی دارد که از این شمار ۲۲ کتابخانه روستایی و ۴۴ کتابخانه شهری هستند.

پست های مرتبط

پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *