امروز: ۱۴ آذر ۱۴۰۱

اسکوچیچ هدایت تیم امید را قبول نکرد/ طارمی آزمون را تشویق کرد!

به گزارش خبرنگار مهر، مهدی محمدنبی درباره برکناری دراگان اسکوچیچ از سرمربیگری تیم ملی و انتخاب کارلوس کی روش گفت: وقتی هیات رئیسه جدید در فدراسیون قرار است کار را شروع کند، مذاکره نه به عنوان مذاکره قطعی بلکه به عنوان چشم انداز تیم ملی مدنظرمان بود. اگر قرار است برای هر مجموعه‌ای چشم انداز نداشته باشیم بهتر است قبول نکنیم.

وی افزود: کی روش به عنوان انتخاب شماره یک برای ما مطرح بود. در هیات رئیسه هم مطرح شد که باید رای می‌داد. هیات رئیسه باتوجه به مباحث فنی، تجربیات و سایر موضوع به کی روش رای داد.

نایب رئیس فدراسیون فوتبال تصریح کرد: بعد از انتخاب کی روش، خودم با اسکوچیچ جلسه گذاشتم و به او سرمربیگری تیم امید را پیشنهاد دادم که گفت برنامه دیگری دارم. قرار شد ایشان به برنامه خودش برسد.

نبی درباره زمان و مبلغ قرارداد کی روش و دستیارانش گفت: قرارداد کی روش ماهانه ۵۰ هزار یورو است و دستیارانش روی هم ۳۰ هزار یورو دریافت می‌کنند. فاز اول قرارداد کی روش تا پایان جام جهانی قطر است. گزارشی را به رئیس فدراسیون طی فردا و پس فردا می‌دهم. اگر بشود با کی روش چون شرایط قراردادش مناسب است، تا پایان جام ملت‌های آسیا برنامه ریزی کنیم. فاز بعدی قابل تمدید است.

وی تصریح کرد: در صورتی که تیم ملی به مرحله بعد صعود کند، کی روش و کادر فنی تیم ملی ۱۲ درصد از پاداش مرحله پلی آف و صعود را دریافت می‌کنند. پاداش برد و صعود در مرحله گروهی جدا است.

به گفته نبی، بازیکنان ملی پوش شاغل در لیگ ایران هر هفته بعد از انجام بازی‌های باشگاهی تا سه روز برای ریکاوری و تمرین در اختیار کارلوس کی روش و کادر فنی تیم ملی قرار می‌گیرند. وی گفت: البته کی‌روش هم با سرمربیان تیم‌ها صحبت و مشورت کرده است. حساسیت‌هایی که در مورد تیم ملی هست با آن‌ها صحبت شده است.

نایب رئیس فدراسیون فوتبال در واکنش به اینکه رفتار کارلوس کی روش نسبت به دوره گذشته خیلی تغییر کرده است، اظهار کرد: کی روش در ایران هشت سال تجربه کسب کرد. برای اردوهای آماده سازی همین که کی روش به تک تک سرمربیان تماس می‌گیرد و با آنها مشورت می‌کند، یعنی تعامل دارد. این تعامل نسبت به دو دوره قبل بیشتر و بهتر شده است. وقتی سن آدم هم بالا می‌رود، تاثیرگذار است.

نبی درباره بحث اختلاف بین بازیکنان تیم ملی یادآور شد: این بحث را نمی‌توانید به تیم ملی الان نسبت بدهید. من سال‌ها با تیم‌های ملی مختلف بوده‌ام. معمولاً این موضوعات در تیم‌های ملی گاهی وجود دارد ولی خوشبختانه در این اردو، تعامل و همبستگی و دلبستگی که بین بازیکنان تیم ملی بود، عالی بود. احسان حاج صفی به عنوان کاپیتان و دیگر بزرگترهای تیم خوب مدیریت کردند. این یکی از بهترین اردوها بود. اگرچه در دوران قبل و دوره اسکوچیچ یک ناهماهنگی بین بچه‌ها وجود داشت ولی در این اردو بسیار هماهنگ شدند. در زمین مشخص بود.

وی درباره رابط شکراب طارمی و سردار آزمون گفت: اصلاً این‌طور نیست. جهانبخش، طارمی، آزمون، انصاریفرد و حاج صفی بزرگترهای تیم هستند و این همبستگی را ایجاد می‌کنند. در مورد صحنه تعویض، وقتی طارمی روی نیمکت آمد شاهد بودم طارمی مرتب می‌گفت “سردار از این فضا استفاده کن”. اینقدر صمیمیت وجود داشت. شنیدم که زمان تعویض با هم دست ندادند ولی طارمی کنار زمین سردار را تشویق می‌کرد. حتی وقتی سردار گل زد، اولین کسی که از روی نیمکت کنار خط آمد طارمی بود. باید از حاشیه‌ها پرهیز کنیم. باید به سمتی برویم که روحیه بچه‌ها بالا برود. اگر ایرانی هستیم، نباید هیچ موضوعی را به تیم ملی ربط بدهند. تیم ملی با توجه به موقعیت خاص و گروه سختی که در جام جهانی دارد، باید همه یکدل و همصدا باشیم. بازیکنان تیم ملی اخلاق حرفه‌ای را رعایت می‌کنند. انضباط در تیم حاکم است.

نبی در خصوص اینکه قرار بود بهرام رضاییان سرپرست تیم ملی باشد ولی خودش روی نیمکت تیم ملی نشست، گفت: به اتفاق تیم را رهبری کردیم. به لحاظ تجربه، چیزی که مدنظرمان بود برای سربلندی تیم ملی انجام دادیم.

«هیات رئیسه تمایل داشته رضاییان سرپرست تیم ملی باشد ولی شما در این جایگاه قرار گرفتید.» نبی در واکنش به این جمله، اظهار کرد: این از آن حاشیه‌ها است و ان شاءالله به آن نپردازید! تیمی که کنار کی روش هستند، طی هشت سال از هم شناخت دارند. یک کار گروهی انجام می‌شود. دوستانی که می‌خواهند به تیم ملی در هر جایگاهی کمک کنند، عالی است و در خدمتشان هستیم. باید این فضا را آماده کنیم که فوتبالی‌ها و هواداران تیم ملی و هموطنان وارد این مسیرها نشوند.

وی درباره اینکه در نهایت بهرام رضاییان سرپرست تیم ملی است یا شما؟ خاطرنشان کرد: کار اجرایی بر عهده رئیس فدراسیون است و ایشان تصمیم گیری می‌کند. مباحث تصمیم گیری و سیاست گذاری با هیات رئیسه و مباحث اجرایی با رئیس فدراسیون است. جزو اختیارات رئیس است.

نایب رئیس فدراسیون فوتبال درباره آخرین وضعیت حضور جواد نکونام سرمربی تیم فولاد در تیم ملی اظهار کرد: جلسه‌ای با نکونام و آقای گرشاسبی مدیرعامل فولاد نداشته‌ام. فردا این موضوع را پیگیری می‌کنم. نظر کی روش حضور نکونام است. مدیرعامل فولاد ورزشی است و زحمت کشیده است. باید رعایت حال ایشان بشود و با او مشورت کنیم. نمی دانم در این ۱۰ روز مهدی تاج صحبت کرده است یا نه.

نبی در خصوص اینکه آیا گزینه دیگری به جای نکونام مدنظر فدراسیون و کی روش است؟ گفت: بعید می دانم. کی روش گزینه دیگری را ندارد. ایشان آدمی است که فعلاً نکونام را معرفی کرده و نفر دوم را مطرح نکرده است.

نبی همچنین خبر داد تیم ملی ایران روز ۱۹ یا ۲۰ آبان در تهران با یکی از کشورهای حاشیه خلیج فارس در تهران بازی تدارکاتی انجام می‌دهد و روز ۲۵ آبان عازم قطر محل برگزاری جام جهانی ۲۰۲۲ می‌شود. 

پست های مرتبط

پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *