امروز: ۱۲ آذر ۱۴۰۱

اغتشاشات اخیر نشان از آرایش طراحی شده دشمن برای ضربه به نظام بود

به گزارش ایرنا، حجت‌الاسلام سید غلامرضا هاشمی در خطبه‌های نماز جمعه بوشهر بیان کرد: دشمنان ایران اسلامی اعم از تجزیه طلبان، خط رسانه‌ای صهیونیست و استکبار و منافقان با اسم رمز فوت مهسا امینی به دنبال ماهیگیری ناجوانمردانه از این رخداد بودند.

وی با بیان اینکه برخی افراد در حوادث اخیر به دنبال عقده گشایی از ارزش‌های اسلامی بودند، افزود: تحرکات دشمن در حوادث اخیر ناشی از کینه ورزی نسبت به عزت و پیشرفت علمی، نظامی و دیپلماسی ایران اسلامی است و از این رو به دنبال ضربه زدن به نظام مقدس جمهوری اسلامی هستند.

هاشمی اضافه کرد: با این حال از برخی چهره‌های سیاسی، هنرمندان و ورزشکاران انتظار نمی‌رود که در زمین دشمن بازی کنند و با ناسپاسی نسبت به نظام و کشور در این آتش بدمند.

امام جمعه موقت بوشهر با بیان اینکه مسئولان امر علت مرگ مهسا امینی را به طور روشن مشخص و به مردم اعلام می‌کنند، گفت: از قوه قضائیه می‌خواهیم تا اشد مجازات را نسبت به تحریک کنندگان این آشوب‌ها به کار گیرند.

وی ادامه داد: نیروی انتظامی شبانه روز برای امنیت جانی، روانی و مالی مردم در تکاپو است و شهدای بسیاری را در این مسیر تقدیم کرده است.

هاشمی یادآور شد: دشمن در فتنه اخیر همه توان خود بویژه در استفاده از فضای مجازی را برای ضربه زدن به نظام اسلامی ایران به کار گرفت و این نشان می‌دهد که مسئولان متولی هم باید در زمینه فضای مجازی بیشتر کار کنند و به ساماندهی این فضا بپردازند.

وی ضمن قدردانی از سپاه پاسداران انقلاب اسلامی برای حمله موشکی به تجزیه طلبان در اقلیم کردستان، گفت: با این اقدامات مقتدرانه در آینده نیز هر جا که زمزمه فتنه علیه کشور وجود داشته باشد، خاطر مردم با وجود این نیروی نظامی حافظ امنیت و آرامش، آسوده است.
 امام جمعه موقت بوشهر با سپاسگزاری از به صحنه آمدن آحاد مردم در یک هفته گذشته، اظهار کرد: رهبری هوشمندانه و پیامبر گونه حضرت آیت الله خامنه‌ای، نیروهای مسلح مقتدر و وحدت و انسجام امت اسلامی سبب شده است که ایران از این حوادث آسیبی نبیند.

هاشمی همچنین با اشاره به عزاداری شکوهمند ارادتمندان سیدالشهدا در ماه‌های محرم و صفر از دست اندرکاران این مراسم قدردانی کرد و گفت: بخش زیادی از این عزاداری‌ها به همت وقفیات خیران برگزار شد و وقف از کارهای بزرگی است که در دنیا اثر معنوی برای خیر دارد و در آخرت نیز ماندگار و صدقه جاری است.

وی با تسلیت سالروز شهادت امام حسن عسکری (ع) در چهارشنبه آینده، آغاز امامت امام زمان را به نمازگزاران بوشهری تبریک گفت.

امام جمعه گناوه: هدف اوباش و اغتشاشگران نابودی امنیت کشور است

امام جمعه گناوه گفت: اوباش و اغتشاشگران یک ضلع از حوادث اخیر در کشور هستند که هدفشان از بین بردن امنیت است.

حجت الاسلام سیدعبدالهادی رکنی حسینی در خطبه های نمازجمعه این هفته گناوه افزود: این عده دلسوز ملت نیستند و در فضای مجازی و حقیقی در انتظار یک بهانه ای بودند که با عملیات میدانی و تخریبی در کف خیابان ها، امنیت کشور را از بین ببرند اما مردم شهیدپرور، آگاه و هوشیار هستند و به چنین افرادی اجازه نخواهند داد که امنیت کشور را دچار خدشه کنند.

وی اظهارداشت: بعد از حادثه تاسف برانگیز فوت مهسا امینی یک دومینوی حوادثی در برخی از استان‌ها و شهرها به بهانه اینکه مدافع حقوق شهروندی این زن باشند به وقوع پیوست و درحالی که  هنوز علت فوتش از سوی مسئولان اعلام نشده است، کشور را دچار آسیب هایی کرد که اضلاع اغتشاشات آن بیشتر در آینده روش خواهد شد.

رکنی حسینی به فرایند و اضلاع حوادث اخیر در کشور اشاره کرد و گفت: ایجاد احساسات و هیجان در میان مردم، دروغ و شایعه در فضای مجازی، هشتک سازی و کمپینگ آفرینی توسط دشمن و فراخوان هایی با حمایت های خارجی به اغتشاش و خیابان نوردی و آشوب از عمده فرایندهای ناشی از ایجاد این حوادث در پی فوت مهسا امینی بوده است.

وی افزود: در حوادث اخیر سه گانه ای رخ داد که یک ضلع آن نخبگان مدعی بودند و یک فضای ذهنی در جامعه بوجود آوردند و در فضای مجازی جوسازی کردند در حالیکه باید آنها به جای چنین حرکاتی کمک و بحث کارشناسانه می کردند.

امام جمعه گناوه گفت: عده ای دیگر نیز برای اینکه از قافله عقب نماندند، بیانیه و توئیت های جنجال آفرین زدند و آتش بیار معرکه شدند

وی ادامه داد: سلبریتی ها در قالب فلان هنرمند، فوتبالیست و بازیگر با مطرح کردن مطالبی در فضای مجازی برای ممکلت تعیین و تکلیف و جو جامعه را متشنج کردند.

رکنی حسینی گفت: این عده چرا وقتی بسیجی ها را تیر زدند و به کادر نیروی انتظامی آسیب رساند و روسری زن محجبه را از سرش برداشتند، واکنش نشان ندادند.

امام جمعه گناوه بیان کرد: البته یک کم کاری و برخی حرکات و ناراحتی هایی برای مردم پیش می آید و در ادارات موردظلم قرار می گیرند و  بی احترامی نسبت به آنها صورت می گیرد که این چنین روندی باعث ایجاد عقده و نارضایتی در آنها خواهد شد.

وی افزود:  ما باید با احترام به دنبال حل مشکلات باشیم و آنهایی که به دنبال نارضایتی مردم هستند در خط ضدانقلاب و اغتشاشگران حرکت می کنند. 

امام جمعه گناوه بیان کرد: با رهبری عظیم الشان و همه دوستداران انقلاب و ملت ایران، سر دشمنان به سنگ خواهد خورد و انقلاب اسلامی که مردم برای آن جان و مال خود را دادند پایدار و بااقتدارتر خواهد ماند. 

وی به سفر رئیس جمهور به نیویورک و سخنرانی در مجمع عمومی سازمان اشاره کرد و گفت: رئیس جمهور در سازمان ملل با شجاعت سخنان مهمی بیان کردند که قابل ستایش است.

رکنی حسینی بیان کرد: رئیس جمهور در سخنان خود ماهیت تروریسم را که ایران قربانی زیادی داده است و غرب همواره تلاش می کند به ایران نسبت دهد برای جهانیان بازتعریف و برملا کرد.

وی افزود: نقطه عطف سخنرانی رئیس جمهور نشان دادن تصویری از سردار دل‌ها و سیدالشهدای جبهه مقاومت سلیمانی بود که این حرکت ماندگار و تاریخی قابل تحسین و تقدیر است.

پست های مرتبط

پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *