امروز: ۲۸ فروردین ۱۴۰۳

ایتالیا در آرزوی حضور در جام جهانی به جای تیم ملی ایران!

به گزارش خبرنگار مهر، بعد از صعود تیم ملی فوتبال ایران به جام جهانی ۲۰۲۲ قطر بود که بحث اخراج ایران از جام جهانی بالا گرفت. رسانه‌های ایتالیا در فروردین ماه امسال گزارش دادند به خاطر اتفاقاتی که در بازی تیم‌های ملی ایران و لبنان در مشهد رخ داد، فدراسیون فوتبال ایران تعلیق و تیم ملی از حضور در جام جهانی محروم می‌شود.

این اتفاقات خیلی زود واکنش فدراسیون جهانی فوتبال را به دنبال داشت. «اولینا کریستیلین» عضو کمیته اجرایی فیفا در این خصوص گفت: جلسه اجرایی فیفا روز چهارشنبه و کنگره فیفا امروز در قطر برگزار شد. همه فدراسیون‌ها، از جمله ایران در این نشست حضور داشتند و ما هرگز درباره کنار گذاشتن آنها از جام جهانی بحث نکردیم. اگر هم چنین اتفاقی رخ دهد، تیم آسیایی دیگری به‌جای ایران در جام جهانی حاضر می‌شود.

این مقام مسئول درمورد اینکه ممکن است ایتالیا جایگزین ایران شود، گفت: این غیر ممکن است. باید این تفکر را که ایتالیا می‌تواند به جام جهانی صعود کند، از ذهن بیرون کنیم. این اتفاق غیرممکن و یک خیال‌پردازی است.

بعد از گذشت چند ماه از آن ماجرا، حالا بحث اخراج تیم ملی ایران از جام جهانی و حاشیه سازی به بهانه دیگری مطرح شده است. یک کمپین با ارسال نامه‌ای به فیفا و به دلیل اتفاقات اخیر در ایران، درخواست کرده تیم ملی از مسابقات جام جهانی حذف بشود؛ آن‌هم در شرایطی که تنها یک ماه دیگر تا شروع دیدار ایران در جام جهانی قطر زمان باقی مانده است.

این موضوع نه تنها در رسانه‌های کشور انگلیس که یکی از حریفان ایران در جام جهانی است، بازتاب گسترده‌ای داشته بلکه مجدداً پای رسانه‌های ایتالیایی را هم به میان کشیده است.

به عنوان مثال نشریه tuttosport با انتشار مطلبی از درخواست برای حذف ایران، اعلام کرد که این اتفاق ممکن است احتمال جدیدی را برای «آتزوری» رقم بزند. به نوشته این نشریه، امید جدیدی برای ایتالیا و حضور در جام جهانی با حذف ایران وجود دارد.

ایتالیا در آرزوی حضور در جام جهانی قطر به جای تیم ملی ایران!

این در حالی است که فیفا پیش از این هم تاکید کرده بود حتی در صورت حذف ایران، یک تیم از آسیا جایگزین می‌شود.

وب سایت tuttocalcioweb هم با اشاره به امیدهای ایتالیا برای حضور در جام جهانی به جای ایران، به احتمال جایگزین کردن امارات هم اشاره کرده است؛ تیمی که در رقابت برابر استرالیا در مرحله پلی آف آسیا شانس صعود به جام جهانی را از دست داد.

ایتالیا در آرزوی حضور در جام جهانی قطر به جای تیم ملی ایران!

سایر رسانه‌های ایتالیا از جمله calcioinpillole، sky sport و… هم گزارش‌هایی از احتمال حذف ایران از جام جهانی منتشر کرده‌اند.

در حال حاضر فیفا به درخواست حذف تیم ملی ایران از جام جهانی قطر واکنشی نشان نداده است. شبکه «فوتبال دیلی» انگلیس روز گذشته درخواست برای حذف تیم ملی ایران را در یکی از بخش‌های خبری خود اعلام کرد.

مجری این برنامه، با اشاره به تلاش‌ها برای کنار گذاشتن ایران از جام جهانی، تاکید کرد که این شبکه، تماس‌هایی با فیفا برای پیگیری این موضوع گرفته ولی این تماس‌ها از سوی فیفا بدون پاسخ مانده است.

پست های مرتبط

پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *