امروز: ۲۷ تیر ۱۴۰۳

طارمی ستاره تیم ایران نیست/ برخورد مطبوعات لیسبون با او طبیعی است

به گزارش خبرنگار مهر، کارلوس کی روش سرمربی تیم ملی فوتبال ایران امروز شنبه میزبان خبرنگاران پرتغالی بود و دقایقی به سئوالات آنها که بیشتر پیرامون وضعیت تیم ملی پرتغال و مهدی طارمی مهاجم پورتو بود، پاسخ داد.

کی روش در خصوص مهدی طارمی که مورد انتقاد هواداران و رسانه‌های باشگاه‌های رقیب پورتو قرار می‌گیرد، گفت: یک معما در پرتغال وجود دارد، افراد کمی می‌دانند که باشگاه من به جز منچستریونایتد چیست. آنها می‌دانند که در پرتغال، گلزنی برای پورتو قلب سه یا چهار میلیون هوادار بنفیکا و یک و نیم میلیون هوادار تیم اسپورتینگ را متاثر می‌کند. وقتی برای اسپورتینگ گل می‌زنید، قلب دیگران را متاثر می‌کنید.

وی ادامه داد: برای بازیکنی در پرتغال که بعد از چند بار گلزنی برای پورتو به یکباره اینقدر موفق و بازیکنی عالی است، طبیعی است که برخی مطبوعات در لیسبون این کار را چندان دوست نداشته باشند (می خندد). همیشه همینطور بوده و فکر نمی‌کنم تغییری کرده باشد.

سرمربی تیم ملی ایران در خصوص اخراج طارمی مقابل اتلتیکو مادرید در لیگ قهرمانان اروپا به خاطر فریب داور و تلاش برای گرفتن پنالتی گفت: این اتفاق یک بار رخ داد اما در پنالتی‌های دیگر چنین چیزی نبود. همه آنها پنالتی بود؛ این‌طور نیست؟ در لیگ قهرمانان فقط طارمی نبود که پنالتی را امتحان کرد، بسیاری قبلاً آن را امتحان کرده‌اند. او جریمه شد اما سابقه‌ای وجود ندارد که دیگران جریمه شده باشند. این بخشی از بازی است و به همین دلیل فیفا پنالتی تعیین کرده است.

«آیا طارمی بزرگترین ستاره ایران است؟» کی روش در پاسخ به این سئوال تاکید کرد: نه، ما چیزی داریم که خیلی مهمتر و بهتر از اوست، یعنی «تیم».

سرمربی پرتغالی ایران در واکنش به جنجال اعطای جام جهانی به قطر هم گفت: هیچ اتفاقاتی در این سطح ندیده بودم که تا زمان مسابقات، جنجالی نباشد اما وقتی توپ شروع به چرخیدن می‌کند، هیچکس اهمیتی نمی دهد… شما هم وقت ندارید. تا آن زمان، مردم در مورد قطار، مهمانی‌ها، حقوق بشر صحبت می‌کنند، سپس همه چیز را فراموش می‌کنند.

کی روش همچنین با اشاره به فرصت کم تیم‌ها برای آماده سازی، گفت که این جام جهانی نسبت به دورهای گذشته متفاوت است.

پست های مرتبط

پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *