امروز: ۰۲ فروردین ۱۴۰۲

لژیونرها به هماهنگی نیاز دارند/ صعود سخت است اما غیرممکن نیست

وحید امیری در گفتگو با خبرنگار مهر و در خصوص وضعیت تیم ملی در آستانه شروع جام جهانی و دیدار برابر انگلستان گفت: تیم ملی ما تمرینات خود را در تهران پشت سر گذاشت و حالا راهی قطر شده است تا بتواند در زمان باقیمانده تا دیدار برابر انگلستان، تمرینات منظمی را پشت سر گذاشته ضمن اینکه با شرایط آب و هوایی قطر هم خود را تطبیق دهد.

وی افزود: با توجه به اینکه لیگ اروپا تازه به اتمام رسیده است، لژیونرها در قطر به سایر بازیکنان می‌پیوندند اما چون آنها در کنار یکدیگر تمرین نداشتند، نیاز است در این چند روز باقیمانده به هماهنگی و یک وحدت تاکتیکی برسند تا بتوانند نمایش قابل قبولی در جام جهانی داشته باشند.

کارشناس فوتبال با انتقاد از مسئولان فدراسیون فوتبال درباره شرایط تیم‌های ملی مختلف هم تصریح کرد: در فوتبال ما کسانی که در مسند کار قرار می‌گیرند همه به دنبال نتیجه گرایی هستند. سهم توسعه در اولویت قرار ندارد. مقطعی کار می‌کنند و تنها می‌خواهند یک کارنامه خوب از خود به جای بگذارند. فوتبال ما نیاز به یک دی ان ای مستحکم دارد تا بتواند در آینده در تمام رده‌های ملی موفق باشد. بهتر است سلیقه‌ای برخورد نکنیم. به اهالی فوتبال اجازه دهیم تا در امور فوتبال دخالت کنند زیرا آنها تجربه بالایی دارند و می‌توانند به این ورزش پرطرفدار کمک کنند.

امیری ادامه داد: چرا ما نتوانسته ایم بعد از گذشت ۴۸ سال هنوز به المپیک راه یابیم؟ چون تفکر صحیحی بر رشد تیم‌های پایه نبوده است. مقطعی عمل کردیم و حالت یک مسکن را داشته ایم و هیچ وقت نتوانستیم تغییراتی را به وجود آوریم که فوتبال ما از این ناکامی بیرون بیاید.

وی در پاسخ به این پرسش که آیا تیم ملی ما می‌تواند از مرحله گروهی صعود کند یا خیر؟ گفت: بر روی کاغذ شانس انگلستان و ولز از همه بیشتر است. اما فوتبال هیچ وقت قابل پیش بینی نیست و هیچ کس نمی‌تواند آن را از قبل پیش بینی کند. ما بازیکنان بزرگ و خوبی داریم که از تجربه بالایی برخوردارند بنابراین می‌توانند دست به کارهای خارق العاده و شگفت انگیز بزنند. صعود ایران به مرحله بعد سخت است اما غیرممکن نخواهد بود و می‌توانیم امیدوار باشیم.

پست های مرتبط

پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *