امروز: ۰۲ فروردین ۱۴۰۲

رکوردی جدید برای جام‌ بیست و دوم در قطر/ عبور تماشاگران از روسیه

به گزارش خبرنگار مهر، تاکنون و در پایان مرحله یک هشتم نهایی رقابت‌های جام جهانی بر اساس آمار رسمی ۲/۸۶۸/۶۶۸ تماشاگر شاهد برگزاری مجموعاً ۵۶ بازی مرحله گروهی و یک هشتم نهایی جام جهانی فوتبال ۲۰۲۲ در دوحه بودند و این در حالی است که در پایان ۶۴ مسابقه جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه مجموعاً ۳/۰۳۱/۷۶۸ تماشاگر از این بازی‌ها دیدن کردند.

بر این اساس انتظار می‌رود در ۸ مسابقه باقیمانده از رقابت‌های این دوره در مراحل یک چهارم نهایی، نیمه نهایی، فینال و رده بندی رکورد تازه ای به ثبت برسد و قطر از این نظر نیز از آمار و ارقام روسیه ۲۰۱۸ عبور کند.

بازی‌های باقیمانده جام جهانی در این مراحل در ۵ ورزشگاه برگزار خواهد شد و استادیوم‌های الجنوب، احمد بن علی و ورزشگاه ۹۷۴ میزبان مسابقه دیگری نخواهند بود.

بر این اساس انتظار می‌رود در پایان ۸ بازی باقیمانده تعداد تماشاگران جام جهانی قطر به بیش از ۳/۳ میلیون تماشاگر برسد که در قیاس با جام‌های جهانی روسیه، آفریقای جنوبی و حتی فرانسه ۱۹۹۸ رکورد بالاتری به شمار می‌رود.

رکورد بیشترین حضور تماشاگران در جام‌های جهانی به مسابقات ۱۹۹۴ ایالات متحده بازمی گردد که بیش از ۳/۵ میلیون تماشاگر شاهد برگزاری رقابت‌های جام جهانی در آن دوره بودند.

پست های مرتبط

پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *