امروز: ۱۲ فروردین ۱۴۰۲

گزینه‌های سرمربیگری تیم ملی فوتبال مشخص شدند/ دو دشمن هم هستند!

به گزارش خبرنگار مهر، حذف تیم ملی فوتبال ایران از جام جهانی ۲۰۲۲ قطر با قبول دو شکست برابر انگلیس و آمریکا این توقع را در بین علاقمندان به فوتبال ایجاد کرد که فدراسیون فوتبال با تغییر در راس کادر فنی، شرایط را برای بهتر شدن فنی تیم ملی در رویدادهای آینده فراهم کند.

در حالی که کارلوس کی روش سه دوره جام جهانی ناموفق را با ایران پشت سرگذاشت و در دو دوره جام ملت های آسیا هم نتوانست ایران را به قهرمانی برساند، اما فدراسیون فوتبال همچنان اصرار دارد که وی جزو گزینه های هدایت تیم ملی باشد. این اصرار فدراسیون فوتبال در شرایطی است که کی روش نزدیک به ۱۰ سال هدایت تیم ملی را برعهده داشته اما حتی یک موفقیت هم رقم نزده است.

گزینه‌های سرمربیگری تیم ملی فوتبال مشخص شدند/ دو دشمن هم هستند!
کی روش در هر سه دوره جام جهانی ناکام بود

با این حال مهدی تاج رئیس فدراسیون فوتبال در پاسخ به این پرسش که گزینه های هدایت تیم ملی چه کسانی هستند، همچنان نام کارلوس کی روش را به عنوان اولین نفر مطرح می کند.

رئیس فدراسیون فوتبال در خصوص اینکه آیا جواد نکونام جزو گزینه‌های سرمربی ملی است، گفت: قرار بود نکونام کمک کی‌روش شود. می‌خواستیم یک ایرانی‌سازی که فکر می‌کردیم مدل موفقی است انجام بدهیم به نکونام گفتیم شما در جام جهانی دستیار کی‌روش می‌شوید و هر نتیجه‌ای چه خوب چه بد در این رقابت‌ها بگیریم و حتی اگر هر سه بازی را هم می‌بردیم کی‌روش مدیر فنی و شما سرمربی در جام ملت‌ها می‌شوید اما جواد نتوانست بیاید.

تاج در خصوص اینکه نکونام اعلام کرده هیچکس از فدراسیون با من تماس نگرفته است، پاسخ داد: کی‌روش و دوستان من با او صحبت کرده بودند. خود من با گرشاسبی مدیرعامل باشگاه و حتی ابراهیمی مدیرعامل کارخانه فولاد صحبت کردم. اما بگذریم.

گزینه‌های سرمربیگری تیم ملی فوتبال مشخص شدند/ دو دشمن هم هستند!
برانکو و کی روش مدتهاست با هم مشکل دارند

وی در خصوص اینکه آیا با فرهاد مجیدی و امیر قلعه‌نویی برای سرمربیگری صحبت شده است، عنوان کرد: مجیدی جزو گزینه‌های خوبی است که می‌تواند به کشور ما کمک کند و من با قلعه‌نویی صحبتی نکردم و علی دایی هم جزو گزینه‌ها است.

رئیس فدراسیون فوتبال در حالی نام برانکو را هم کنار کی روش قرار داده که این دو رابطه خوبی با هم ندارند و حتی عنوان شده بود سفر میرشاد ماجدی به عمان همراه با تیم جوانان برای مذاکره با برانکو است اما تاج این موضوع را تکذیب کرد.

پست های مرتبط

پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *