امروز: ۱۲ فروردین ۱۴۰۲

رسانه‌ها بازیچه «تاج» و فدراسیون/سناریو خنده‌دار برای حفظ «اصولی»

به گزارش خبرنگار مهر، کمتر کسی تصور می کرد حضور مهدی تاج رئیس فدراسیون فوتبال در مجمع هیات فوتبال مشهد و در پی آن حضور در جلسه با رئیس اداره کل ورزش و جوانان استان خراسان رضوی تا این حد جنجالی بشود.

تاج در این سفر نهایت تلاش خود را برای دور زدن رسانه ها و نشان دادن حمایتش از احسان اصولی به کار برد. اصولی علاوه بر فعالیت به عنوان رئیس هیات فوتبال مشهد، یکی از اعضای هیات رئیسه فدراسیون فوتبال، سخنگوی این فدراسیون، رئیس کمیته فوتسال و … هم هست اما عملکرد او در بخش های مختلف با انتقادات فراوانی روبرو است.

از آنجا که هاشمی جواهری مدیر کل اداره کل ورزش و جوانان یکی از منتقدان احسان اصولی بوده و با او اختلافات زیادی دارد، وی در جلسه هیات فوتبال استان حاضر نشد.

به همین دلیل مهدی تاج تصمیم گرفت نشستی را هم به صورت جداگانه با هاشمی برگزار کند؛ اما در حالی که اصولی هم قصد داشت وارد ساختمان اداره کل ورزش و جوانان استان بشود، از ورود او جلوگیری به عمل آمده و این عضو فدراسیون را به جلسه راه ندادند.

پس از برگزاری نشست رئیس فدراسیون فوتبال و مدیرکل اداره ورزش و جوانان استان که طی آن صحبت هایی در مورد احسان اصولی و انتقادات از عملکردش مطرح می شود، این عضو هیات رئیسه از تاج می خواهد که از فرصت حضور در مشهد استفاده و حمایت های لازم را از وی انجام دهد. خصوصا این که از چند روز قبل زمزمه هایی مبنی بر کنار گذاشتن اصولی از سخنگویی فدراسیون فوتبال هم مطرح شده بود و همین امر مورد سوال خبرنگاران رسانه های مختلف هم قرار گرفته بود.

با این حال تاج درخواست می کند تنها یک خبرنگار در اتاق بماند و سئوالات هماهنگ شده ای را بپرسد؛ در حالی که سایر خبرنگاران را از اتاق خارج کردند.

رسانه‌ها بازیچه «تاج» و فدراسیو/ سناریو خنده‌دار برای حفظ «اصولی»
مهدی تاج، احسان اصولی و وحید شمسایی در المپیاد فوتسال

بعد از بیرون رفتن خبرنگاران و حضور تنها رسانه مدنظر مهدی تاج، رئیس فدراسیون فوتبال می خواهد که تنها دو سئوال هماهنگ شده از او پرسیده بشود.

متن مکالمه تاج با خبرنگار حاضر در اتاق به این ترتیب است:

تاج: یکی می پرسی که آقای اصولی گفته شده از سخنگویی فدراسیون تغییر کردن؛ بنده می گویم نه همچین چیزی نیست و همچنان سخنگوی ماست. چیز دیگه ای هم جواب نمی دهم. فقط دو تا کلام. یکی سخنگو همونه و دوم هم اینکه سئوال کن امروز بعد از مجمع، شما به اداره ورزش و جوانان رفتید. خواهشمند است بگویید که آنجا چطور شد و بعدش هم من بگویم و دیگر توضیحش با خودم است.

در این هنگام احمدرضا براتی دیگر عضو هیات رئیسه فدراسیون فوتبال که به همراه تاج و اصولی در اتاق حضور دارد، خطاب به خبرنگار می گوید که اصولی در هیات فوتبال هم دارد با قدرت کار خودش را انجام می دهد.

تاج: آره؛ هیات هم دارد کارش را انجام می دهد.

به گزارش خبرنگار مهر، مهدی تاج پس از صحبت درباره تغییر سخنگوی فدراسیون فوتبال، فراموش می کند که درباره راه ندادن اصولی به جلسه اداره کل ورزش و جوانان صحبت کند که با تذکر خبرنگار دوباره مجددا شروع به گفتگو می کند:

تاج: اصلا بنا نبود آقای اصولی بیاید. اصلا هم نیامد که نخواهند راه بدهند. کذب است.

در ادامه قرار می شود برای اینکه خبرنگاران بیرون از اتاق «دست خالی» آنجا را ترک نکنند، با آنها هم مصاحبه ای صورت بگیرد اما نه مهدی تاج بلکه دیگر اعضای فدراسیون.

تاج در این زمان خطاب با براتی می گوید: حالا شما یه صحبتی باهاشون بکن ولی داغش نکن!

براتی هم از فردی به نام محسن (حیدری) می خواهد این وظیفه را انجام بدهد: بگو در واقع مجمع و بخش امروز رو آقای تاج جواب داد و تموم شد!

تاج و دوستانش در فدراسیون فوتبال در سفر به مشهد به هیچ عنوان تصور نمی کردند انتشار یک فایل صوتی از جلسه خصوصی سناریوهای آنها را نقش بر آب کند.

جدا از اینکه مدیران فدراسیون رسانه ها را بازیچه ای برای رسیدن به منابع و مقاصد خود قرار داده اند بررسی این نکته حائز اهمیت است که دفاع از سخنگوی فدراسیون فوتبال با آن همه منتقد و کارنامه منفی؛ از اتفاقات بازی ایران و لبنان در مشهد گرفته تا سقوط تیم های مشهدی از لیگ برتر و غیره؛ چه منفعتی برای مهدی تاج دارد؟ این سئوالی است که شاید نهادهای نظارتی با ورود دقیقتر به ماجرا بتوانند به پاسخ آن برسند.

پست های مرتبط

پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *