امروز: ۰۶ فروردین ۱۴۰۲

مهدی تاج: پذیرفته‌ام که شکست خوردیم/ در جام ملت‌ها جبران می‌کنیم!

به گزارش خبرنگار مهر، تیم ملی فوتبال ایران در بیست و دومین دوره رقابتهای فوتبال جام جهانی با شکست سنگین برابر انگلیس، پیروزی برابر ولز و شکست برابر آمریکا در رده سوم گروه خود قرار گرفت و از صعود به مرحله بعد بازماند.

بعد از ناکامی تیم ملی در صعود به مرحله بعد رقابتهای جام جهانی انتقادات زیادی از فدراسیون فوتبال و عملکرد کارلوس کی روش مطرح شد. در حالی که سرمربی تیم ملی ایران را ترک کرده بود اما انتقادات زیادی از عملکرد فنی او مطرح و بسیاری او را شایسته ادامه همکاری با تیم ملی ایران ندانستند.

در این میان عذرخواهی نکردن کی روش و مهدی تاج رئیس فدراسیون فوتبال به خاطر این شکست از مردم، به یکی از پاشنه آشیل‌های فدراسیون تبدیل شد و انتقادات زیادی را متوجه کی روش و تاج کرد.

رئیس فدراسیون فوتبال که هفته گذشته در شبکه ورزش حضور یافته بود به جای عذرخواهی بابت ناکامی تیم ملی، در طول مصاحبه از لحن غیرمتعارفی استفاده کرد که همین امر هم انقتاداتی را به وی وارد کرد.

مهدی تاج اما امروز شنبه در گفتگو با سایت فدراسیون به اتفاقات رخ داده در این برنامه واکنش نشان داد و گفت: قبل از هر چیز وظیفه خود می دانم بار دیگر از همراهی صمیمانه رسانه‌ها در طول جام جهانی تشکر کنم. من و همکارانم در فدراسیون فوتبال بی صبرانه علاقمند به دریافت پیشنهادات و انتقادات دوستان رسانه‌ای هستیم.

وی ادامه داد: درباره مباحث مربوط به حضور در برنامه شبکه ورزش، آن شب به صورت کلی من انتظاراتی از نحوه سوالات و خود سوالات داشتم که اینجا قصد ندارم و نمی‌خواهم آن را باز کنم. اما برای مثال در بحث سرمربی اسبق تیم ملی، آقای خیابانی می‌توانستند بگویند روند پرونده ویلموتس چه شد که من هم باید پاسخ می‌دادم. خود ایشان هم البته پذیرفتند. آقای خیابانی به یکباره گفتند پرونده ویلموتس کجاست. شاید من هم نباید یکباره می‌گفتم در جیب من است. ولی باید روند را توضیح می‌دادم که این کار را انجام دادم. به صورت کامل این را توضیح دادم که پرونده ویلموتس با جرایمش ۹/۲ شده بود که این رقم شکست.

وی درباره مباحث مطرح شده با رسول مجیدی، مجری جوان برنامه گفت: واقعیت این است که این مجری، مثل فرزند خود من است. به او علاقه هم دارم. در آغاز جام جهانی هم تنها با او در همین برنامه صحبت کردم. روز آخر هم قرار شد به برنامه بروم. من به ایشان علاقه دارم و عذرخواه هم هستم. در فدراسیون فوتبال هم افرادی در سن ایشان کارهای مهمی را انجام می‌دهند. دوست ندارم ایشان هم ناراحت شود. اخیراً هم در نشستی با مسؤلین محترم، ارتباطات میان صدا و سیما و فدراسیون فوتبال تنظیم شد.

رئیس فدراسیون فوتبال با اشاره به نتایج تیم ملی در جام جهانی افزود: نتیجه همیشه در زمین رقم می‌خورد. درست است که ما در بیرون زمین فشار بدی را تحمل کردیم و بازیکنان اصلاً تمرکز دوره‌های قبلی را نداشتنند و شاید زمان بگذرد و دیگر کسی یادش نیاید که این مسائل چه بود. کما اینکه در بازگشت ما به ایران خیلی به این موضوع مهم پرداخته نشده که تیم چقدر در قطر از فضای تمرکز و رقابت فاصله داشت. با این حال من پذیرفته ام که شکست خوردیم و بابتش هم حتماً عذر می‌خواهم. اگرچه عذرخواهی ما در بیانیه فدراسیون را کسی ندیده ولی من و همکارانم با کمال خضوع و فروتنی این کار را انجام داده بودیم. معتقدم در اوضاع نرمال و طبیعی تیم ما با این بضاعت صعود می‌کرد.

رئیس فدراسیون فوتبال افزود: می دانم که بحث اصلی این روزهای فوتبال درباره موضوع سرمربی تیم ملی است. از همه می‌خواهم اجازه داده شود در این زمینه بهترین تصمیم را بگیریم. من به شما اطمینان می‌دهم که فدراسیون و هیئت رئیسه امانتدار مردم خواهند بود و بهترین تصمیم را خواهند گرفت. هدف ما جبران این نتیجه در جام ملت‌های آسیاست و ان‌شالله با در نظر گرفتن همه جوانب و صلاح تیم ملی تصمیم مان را اعلام می‌کنیم‌.

وی درباره برنامه‌های آتی مربوط به رقابت‌های باشگاهی قاره کهن خاطرنشان کرد: کنفدراسیون فوتبال آسیا فرمت جدیدی از رقابت‌های لیگ قهرمانان را ابلاغ کرده است. به زودی در این باره با مردم صحبت‌های زیادی خواهم داشت. در این مجال، باز هم به مردم شریف ایران که روزهای سختی را پشت سر گذاشتند سلام می گویم. امیدوارم همیشه مثل امروز که رحمت الهی بارید و کام همه را شیرین کرد شاد باشند. از همه طلب همراهی می‌کنم و امیدوارم بازهم در آینده فرصت این را داشته باشیم که شادی را به ملت هدیه دهیم.

پست های مرتبط

پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *