امروز: ۱۰ فروردین ۱۴۰۲

حضور پرشور ملت ایران در راهپیمایی۲۲ بهمن: نمایش وحدت ملی در خیابان/ توهم اختلافات خانوادگی به پایان رسید/خبر خوب رئیسی برای مردم

گروه سیاسی: راهپیمایی۲۲ بهمن امسال در حالی برگزار شد که حضور پرشور مردم در شهرهای مختلف، مورد توجه رسانه های خارجی قرار گرفت. از ماه ها قبل رسانه های ماهواره ای به دنبال تضعیف حضور مردم در خیابان برای حمایت از جمهوری اسلامی بودند.

مراسم ۴۴ امین سالروز پیروزی انقلاب اسلامی در حالی امروز در سراسر کشور برگزار شد که در دو سال گذشته به دلیل شیوع بیماری کرونا حضور مردم همیشه در صحنه ایران در این راهپیمایی در اشکال خودرویی و موتوری برپا شده بود.

از ویژگی‌های دیگر راهپیمایی هر ساله ۲۲ بهمن، حضور اقشار مختلف مردم با سلایق گوناگون در جای جای این کشور است که نمایش وحدت امت اسلامی است. مردم حاضر در این مراسم بر اتحاد خود و مقابله با دشمنان اسلام و ایران تاکید کرده و صحنه هایی از همدلی را با شکوه هرچه تمام‌تر به نمایش گذاشتند. در مراسم امسال مانند هر سال تصاویر بیشماری از امام امت، رهبر انقلاب و شهدای والا مقام کشور زیبایی بی نظیری به راهپیمایی بخشید.

در مسیر راهپیمایان در اقصی نقاط کشور برپایی ایستگاههای صلواتی و نمایشگاه های مختلف از دستاوردهای انقلاب تا غرفه های مختلف فرهنگی و هنری و فعالیت های زنده هنری برای سنین مختلف از جمله دیگر نمودهای راهپیمایی ۲۲ بهمن بوده است و اجرای بزرگ سرود جمهوری اسلامی ایران از اتفاقات جدید مراسم امسال بود.

راهپیمایان در قطعنامه پایانی شهرتهران این محورها را تایید کردند:

  • ما ملت ولایتمدار، ولایت فقیه که بزرگترین میراث گران‌بهای امام خمینی (ره) است را رکن رکین انقلاب اسلامی و ضامن ثبات و تعالی نظام جمهوری اسلامی دانسته و کوثر وجود حضرت آیت‌الله العظمی امام خامنه‌ای (مدظله‌العالی) را نعمتی بزرگ برای جهان اسلام می‌دانیم.
  • نیک می‌دانیم احترام به قانون حجاب و رعایت پوشش مناسب، موجب امنیت روانی و اجتماعی جامعه بوده؛ استحکام خانواده را درپی خواهد داشت لذا از مسئولین کشور می‌خواهیم با تدابیر مناسب، مانع از اجرای نقشه‌های شوم دشمن و مخدوش‌شدن کرامت و ارزش‌های متعالی زنان ایرانی شوند.
  • اعلام می‌داریم، گسیل یک مشت ضد انقلاب اجیر شده با همراهی بازوهای رسانه‌ای تروریست‌ها و میدان دادن به آن‌ها از تورنتو تا برلین با رنگ و لعاب حمایت از مردم را بر نمی‌تابیم و به کشورهای اروپایی هشدار می‌دهیم در تروریستی اعلام کردن سپاه پاسداران انقلاب اسلامی مرتکب اشتباه تاریخی نشوند چرا که ما آن را به‌مثابه اعلام جنگ علیه ملت ایران تلقی می‌نمائیم و در آن صورت باید سپاه را در تنگه‌های راهبردی و عرصه‌های دشوار ملاقات نمائید.

خبر خوب رئیس جمهور برای مردم

ابراهیم رئیسی، در حاشیه راهپیمایی ۲۲ بهمن در جمع خبرنگاران گفت «دولت به منظور امتداد این رویکرد حکیمانه در حوزه‌های سیاسی و اجتماعی از ایشان کسب اجازه کرد و با موافقت معظم‌له، دانشجویان و چهره‌های فرهنگی، ورزشی، رسانه‌ای نیز که در اثر اقدامات غیرقانونی مشمول محدودیت‌هایی شده‌اند، مورد عفو و بخشودگی قرار خواهند گرفت.»رئیس‌جمهور افزود: «یکی دیگر از محورهای بسته وحدت‌آفرین دولت، ایجاد تسهیلات بی‌سابقه برای بازگشت ایرانیان خارج از کشور و رفع محدودیت حتی برای آن دسته از ایرانیانی است که در مقاطعی مرتکب اقدامات خلاف قانون شده‌اند.»

رئیسی خاطرنشان کرد: جزئیات بسته دولت به زودی ضمن ابلاغ به وزرا و دستگاه‌های مربوطه به اطلاع عموم مردم خواهد رسید.

شخصیت های مهم سیاسی و نظامی در راهپیمایی چه گفتند؟

ابراهیم رئیسی که سخنران اصلی مراسم در شهرتهران بود در سخنان خود با اشاره به حوادث بعد از فوت مهسا امینی گفت «با نگاه کریمانه رهبر معظم انقلاب، راه برای بازگشت و عفو و بخشش فریب‌خوردگان اغتشاشات باز و آغوش ملت نیز برای آنها باز است.»

حضور پرشور ملت ایران در راهپیمایی۲۲ بهمن: نمایش وحدت ملی در خیابان/ توهم ناشی از اختلافات خانوادگی به پایان رسید

حجت الاسلام غلامحسین محسنی اژه‌ای رئیس قوه قضائیه در حاشیه حضور در مراسم راهپیمایی ۲۲ بهمن گفت: فرمان عفو عمومی رهبر معظم انقلاب موجب وحدت و همبستگی بیشتر مردم خواهد شد.مخالفان و دشمنان جمهوری اسلامی تمام تلاش خود را کردند تا بگویند مردم در صحنه نیستند، اما امروز می‌بینیم که مردم اعم از زن و مرد و کوچک و بزرگ با شور و ایمان در صحنه حضور دارند.

حضور پرشور ملت ایران در راهپیمایی۲۲ بهمن: نمایش وحدت ملی در خیابان/ توهم اختلافات خانوادگی به پایان رسید

محمدباقر قالیباف که برای شرکت در راهپیمایی در تبریز حضور یافته بود گفت «امروز انبوه مردم بعد از ۳ سال از شیوع کرونا و در این شرایط این‌گونه پرشور حضور پیدا کرده و با حضور خود از عزت و قدرت نظام مقدس جمهوری اسلامی دفاع کردند.»

حضور پرشور ملت ایران در راهپیمایی۲۲ بهمن: نمایش وحدت ملی در خیابان/ توهم ناشی از اختلافات خانوادگی به پایان رسید

حجت‌الاسلام محسنی اژه‌ای نیز با اشاره به “عنایت ویژه رهبر معظم انقلاب اسلامی به طیف وسیعی از محکومان و زندانیان واجد شرایط برای مورد عفو قرار گرفتن” گفت: امسال با عنایت مقام معظم رهبری و عفوهای صورت گرفته، علاوه بر اینکه موجبات مسرت و شادی خانواده زندانیان فراهم شد، وحدت و همبستگی مردم نیز مضاعف می‌شود.

محسنی اژه‌ای در همین راستا گفت: افرادی که احیاناً القائات دشمن آنها را به اشتباه انداخته بود، متوجه شدند و می‌خواهند به دشمن بفهمانند که اگر هم معترض باشند به اسلام و انقلاب و ارزش‌های دینی و ملی پشت نخواهند کرد.

حسن روحانی رئیس جمهور یازدهم و دوازدهم نیز در گفت‌وگو با خبرنگاران حاضر در مسیر میدان آزادی، گفت: بقای انقلاب با اتحاد و انسجام و احترام به افکار گوناگون و شنیدن صدای مردم، تضمین می‌شود. روحانی تاکید کرد بزرگترین سرمایه انقلاب اسلامی، پایگاه مردمی آن و بزرگترین ثمره جمهوری اسلامی، حضور و مشارکت آحاد ملت در صحنه تصمیم‌گیری و تعیین سرنوشت خود است او با اشاره به اینکه امام خمینی، انقلاب اسلامی را با انتخابات تکمیل کرد، افزود: استواری امروز نظام اسلامی نتیجه راهبری مقام معظم رهبری با تقویت جمهوریت و اسلامیت است که پشتیبان رای و نظر مردم است.

حضور پرشور ملت ایران در راهپیمایی۲۲ بهمن: نمایش وحدت ملی در خیابان/ توهم ناشی از اختلافات خانوادگی به پایان رسید

روحانی تاکید کرد: انقلاب به هیچ گروه و جناحی تعلق ندارد، متعلق به آحاد مردم است و با اتحاد و انسجام و احترام به افکار گوناگون و شنیدن صدای مردم بقای انقلاب تضمین می‌شود. نگذاریم اقلیتی قدرت‌طلب اکثریت را کنار بزنند که آن روز پایان انقلاب خواهد بود.

آیت الله جنتی دبیر شورای نگهبان هم ضمن شرکت در راهپیمایی گفتند: ما همیشه بدهکار مردیم؛ مردم حق انقلاب، اسلام و امام راحل را ادا کرده‌اند. من هم از مردم تشکر می‌کنم؛ مردمی که همیشه در صحنه هستند و هر وقت فراخوان شدند حضور پیدا کردند؛ خداوند این مردم را از همه بلاها حفظ کند.

حضور پرشور ملت ایران در راهپیمایی۲۲ بهمن: نمایش وحدت ملی در خیابان/ توهم ناشی از اختلافات خانوادگی به پایان رسید

آیت‌الله آملی لاریجانی، رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام حضور مردم را نشان‌دهنده ایستادگی آنان پای آرمان‌های انقلاب دانست و گفت: حضور مردم پاسخ کوبنده‌ای برای دشمنان خارجی و سیلی محکمی بر صورت کسانی است که علیه نظام فتنه‌گری کردند.

حضور پرشور ملت ایران در راهپیمایی۲۲ بهمن: نمایش وحدت ملی در خیابان/ توهم ناشی از اختلافات خانوادگی به پایان رسید

امیر سرلشکر موسوی فرمانده کل ارتش در جمع مردم زنجان تاکید کرد «کسب استقلال و ایجاد نظام سیاسی مستقل، تدوین قانونی اساسی متکی برمبانی دینی و ارزش‌های اسلامی و طرح موضوع ولایت فقیه به عنوان ستون اصلی مشروعیت و قدرت نظام اسلامی، احیای بعد سیاسی احکام دینی و توجه به اسلام سیاسی پس از ۱۴۰۰ سال، از جمله دستاوردهای سیاسی انقلاب اسلامی است که در قالب نظام مردم سالاری دینی مدون و پیاده شده و در قلمرو اندیشه‌ها و نظام‌های سیاسی جهان الگویی نوین ارایه کرده است.»

حضور پرشور ملت ایران در راهپیمایی۲۲ بهمن: نمایش وحدت ملی در خیابان/ توهم اختلافات خانوادگی به پایان رسید

حجت الاسلام و المسلمین سیدحسن خمینی نیز در حاشیه حضور در راهپیمایی ۲۲ بهمن در تهران، گفت: حضور کم‌نظیر بلکه بی‌نظیر مردم در مراسم راهپیمایی امسال خیلی معنا دار است. باید در مقابل عظمت و نجابت مردم ایران سر تعظیم فرود آورد.یادگار امام با بیان اینکه از امروز واقعا وظیفه همه در برابر مردم و انقلاب بیشتر می شود، تصریح کرد: مردم جمهوری اسلامی را مثل یک گوهر ناب در میان نسل های خود حفظ کرده‌اند و نشان داده اند که گله های خود را به این میراث امام و شهیدان سرایت نمی دهند.

لطف الله دژاکام امام جمعه شیراز در راهپیمایی شهر شیراز تاکید کردند «پیامی که این حضور در جامعه جهانی داشته است این بوده که تمدن نوین اسلامی ایجاد خواهد شد و بنیان گذار این تمدن ملت مسلمان ایران خواهند بود.»

اسداله بادامچیان دبیرکل حزب موتلفه اسلامی در حاشیه راهپیمایی ۲۲ بهمن امسال گفت «دولت باید سعی کند معیشت مردم را سامان دهد و این میسر است، به‌خصوص بعد از اینکه ما دیگر نیاز به برجام نداریم. امروز دنیای غرب احساس می‌کند که نباید دنباله‌رو آمریکا و صهیونیست‌ها باشد، حتی عربستان هم می‌گوید که آماده همراهی با ایران هستیم.»

حضور پرشور ملت ایران در راهپیمایی۲۲ بهمن: نمایش وحدت ملی در خیابان/ توهم اختلافات خانوادگی به پایان رسید

همچنین علیرضا زاکانی شهردار تهران که امروز برای راهپیمایی در شهر اهواز حضور داشت، گفت «امروز پرچم عدالت را برافراشته ایم و در جای جای این مملکت روزنه های نور و حرکت به سمت قله ها دیده می شود و همه در حال تلاش به رسیدن به این قله ها هستند؛ امروز در کشور ما فقر، فساد و تبعیض وجود دارد که فقر قابل تحمل است اما تبعیض قابل تحمل نیست بنابراین نیازمند اصلاحات انقلابی در کشور هستیم.»

سید حمید سجادی وزیر ورزش هم با حضور در راهپیمایی۲۲ بهمن به خبرنگار آنا گفت «حضور شورآفرین نوجوانان و جوانان در جشن انقلاب نشان داد که ولایتمدار هستند.ملت ایران با این حضور پرشور کاری کردند تا ایادی غرب حساب کار دستشان بیاید.

حضور پرشور ملت ایران در راهپیمایی۲۲ بهمن: نمایش وحدت ملی در خیابان/ توهم اختلافات خانوادگی به پایان رسید

سرتیپ عزیز نصیرزاده جانشین رئیس ستاد کل نیروهای مسلح در حاشیه راهپیمایی ۲۲ بهمن به خبرنگار فارس گفت: اقتدار جمهوری اسلامی ایران ناشی از توان و تجهیزات نظامی نیست، بلکه ملت ایران عامل اصلی قدرت نظام اسلامی هستند؛ قدرتی که دیگر حکومت‌ها ندارند، اما ما از آن برخورداریم و باید قدر آن را بدانیم. مردم، بزرگترین پشتوانه برای انقلاب هستند و اگر دشمنان این مسئله را درک کنند، دست از تهدید برمی‌دارند؛ اما چون درکی از واقعیت‌ها ندارند، باز هم مردم ما را تهدید می‌کنند؛ این درحالی است که هرچه بیشتر تهدید می‌کنند، انسجام ما هم بیشتر می‌شود.

حضور پرشور ملت ایران در راهپیمایی۲۲ بهمن: نمایش وحدت ملی در خیابان/ توهم ناشی از اختلافات خانوادگی به پایان رسید

سردار محمد پاکپور فرمانده نیروی زمینی سپاه در حاشیه راهپیمایی ۲۲ بهمن در جمع خبرنگاران گفت: پیام حضور مردم در این راهپیمایی به دشمنان این بود که صدای مردم، این جمعیتی است که با شور و علاقه در خیابان‌ها حضور یافتند و حمایت خود را از این نظام اعلام کردند؛ لذا این صدا را بشنوند و بدانند که در میان جامعه ایران هیچ جایگاهی ندارند.

سردار محمدیان فرمانده انتظامی تهران بزرگ درباره حضور مردم راهپیمایی گفت «در پایان با بیان اینکه امیدواریم این حضور مردم موجب ناکامی دشمنان و شکست توطئه‌های آنان برای ضربه زدن به نظام اسلامی شود، افزود: این‌ها همه لطف خداست که شامل حال مردم ایران شده است.»

حضور پرشور ملت ایران در راهپیمایی۲۲ بهمن: نمایش وحدت ملی در خیابان/ توهم اختلافات خانوادگی به پایان رسید

در راهپیمایی امروز شهرتهران دست‌نوشته قابل تامل یک مادر در راهپیمایی۲۲بهمن که روی آن نوشته بود «بی حجابها هم فرزندان ایران هستند»، نگاه ها را به خود جلب کرد.

حضور پرشور ملت ایران در راهپیمایی۲۲ بهمن: نمایش وحدت ملی در خیابان/ توهم ناشی از اختلافات خانوادگی به پایان رسید

تصاویر حضور مردم در راهپیمایی۲۲ بهمن

حضور پرشور ملت ایران در راهپیمایی۲۲ بهمن: نمایش وحدت ملی در خیابان/ توهم ناشی از اختلافات خانوادگی به پایان رسید

حضور پرشور ملت ایران در راهپیمایی۲۲ بهمن: نمایش وحدت ملی در خیابان/ توهم اختلافات خانوادگی به پایان رسید

حضور پرشور ملت ایران در راهپیمایی۲۲ بهمن: نمایش وحدت ملی در خیابان/ توهم ناشی از اختلافات خانوادگی به پایان رسید

حضور پرشور ملت ایران در راهپیمایی۲۲ بهمن: نمایش وحدت ملی در خیابان/ توهم ناشی از اختلافات خانوادگی به پایان رسید

حضور پرشور ملت ایران در راهپیمایی۲۲ بهمن: نمایش وحدت ملی در خیابان/ توهم ناشی از اختلافات خانوادگی به پایان رسید

حضور پرشور ملت ایران در راهپیمایی۲۲ بهمن: نمایش وحدت ملی در خیابان/ توهم ناشی از اختلافات خانوادگی به پایان رسید

حضور پرشور ملت ایران در راهپیمایی۲۲ بهمن: نمایش وحدت ملی در خیابان/ توهم ناشی از اختلافات خانوادگی به پایان رسید

حضور پرشور ملت ایران در راهپیمایی۲۲ بهمن: نمایش وحدت ملی در خیابان/ توهم ناشی از اختلافات خانوادگی به پایان رسید

حضور پرشور ملت ایران در راهپیمایی۲۲ بهمن: نمایش وحدت ملی در خیابان/ توهم ناشی از اختلافات خانوادگی به پایان رسید

حضور پرشور ملت ایران در راهپیمایی۲۲ بهمن: نمایش وحدت ملی در خیابان/ توهم ناشی از اختلافات خانوادگی به پایان رسید

حضور پرشور ملت ایران در راهپیمایی۲۲ بهمن: نمایش وحدت ملی در خیابان/ توهم ناشی از اختلافات خانوادگی به پایان رسید

۲۱۶۲۱۳

پست های مرتبط

پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *