امروز: ۰۲ مرداد ۱۴۰۳

تمام تمرکز سرخپوشان روی رونالدو نباشد/ النصر شکست ناپذیر نیست

سهراب انتظاری در گفتگو با خبرنگار مهر و در خصوص دیدار پرسپولیس مقابل النصر از هفته نخست لیگ قهرمانان آسیا که امروز سه شنبه در ورزشگاه آزادی برگزار می شود، توضیح داد.

وی گفت: خوشحالیم که بعد از مدتها تیم‌های ایرانی می‌توانند در خانه میزبان حریفانشان باشند. البته تنها نقطه تاریک این دیدار نبود تماشاگران است که اگر آنها حضور داشتند به طور حتم شرایط برای النصر بسیار متفاوت می‌شد و این می‌توانست برای پرسپولیس مفید باشد.

ملی پوش پیشین فوتبال افزود: النصر مهره‌های کارآمدی دارد که بهترین آنها رونالدوی معروف است. او از تجربه بالایی برخوردار است و یک اشتباه از مدافعین می‌تواند او را در موقعیت گلزنی قرار دهد. رونالدو هم بازیکنی نیست که موقعیت‌ها را به سادگی از دست بدهد.

انتظاری تصریح کرد: بنابراین نقش مدافعان در دیدار سه شنبه شب بسیار حیاتی است آنها نباید احساساتی بازی کرده و اشتباه کنند. یک دفاع منطقی و هماهنگ می‌تواند مانع از گلزنی رونالدوی با تجربه شود.

وی گفت: کادر فنی هم باید هوشیار باشد. آنالیز دقیقی از النصر داشته باشد و نباید تمام تمرکز را بر روی رونالدو گذاشته و از سایر بازیکنان غافل شوند. درست است که رونالدو مهره تأثیری گذاری است اما النصر بازیکنان دیگری هم دارد که فوق العاده خطرناک هستند و اگر قرار باشد همه بدنبال مهار رونالدو باشند به طور حتم فضای خالی برای دیگر بازیکنان مهیا خواهد شد تا بتوانند به راحتی دروازه پرسپولیس را باز کنند.

کارشناس فوتبال در خصوص شرایط این روزهای پرسپولیس هم گفت: متأسفانه با تعطیلی لیگ، تیم دچار وقفه شد. اگر چه این تعطیلی به خاطر اردوی آمادگی تیم ملی و بازی‌های تدارکاتی بود. به هر حال همه باید برای قهرمانی در جام ملت‌های آسیا به تیم ملی کمک کنیم اما تیم‌های لیگ برتری تازه در حال رسیدن به یک هماهنگی بودند تا بتوانند نتایج خوبی کسب کنند اما این وقفه باعث شد تا شرایط تیم‌ها و خصوصاً پرسپولیسی که بازی حساسی دارد تغییر کند.

وی گفت: تعطیلی چند روزه، شروع مجدد تمرین‌ها و بازی‌های تدارکاتی، پرسپولیس را از شرایط آرمانی که داشت دور کرد و این می‌تواند به سود النصر و به ضرر پرسپولیس باشد. البته بازیکنان پرسپولیس هم می‌دانند که شرایط سختی دارند ولی موفقیت و پیروزی دور از دسترس نیست.

انتظاری افزود: یک بازی منطقی، به دور از احساسات، با آرامش کامل و پوشش فضاهای خالی می‌تواند از النصر یک مغلوب بسازد. حضور یحیی هم در کنار زمین و نکات فنی که او به بازیکنان گوشزد می‌کند نقش مهمی در عملکرد بازیکنان پرسپولیس خواهد داشت. در مجموع پرسپولیس هم باید مراقب بازیکنان کلیدی النصر باشد و هم باید از ضعف‌های این تیم استفاده کرده و به گل دست پیدا کند.

کارشناس فوتبال در خصوص حضور یا عدم حضور علیرضا بیرانوند هم گفت: کادر پزشکی پرسپولیس تلاش خود را می‌کند تا بتواند این بازیکن را به این دیدار حساس برساند. به طور حتم حضور بیرانوند درون دروازه یک نقطه آرامش برای پرسپولیس خواهد بود اما اگر او به این دیدار نرسد دروازه بان جوان این تیم باید بدون استرس و با هشیاری کامل مقابل حریف پرمهره نمایش خوبی از خود ارائه دهد. شاید یکی از انتقاداتی که به پرسپولیس می‌توان گرفت نداشتن یک دروازه بان ششدانگ به جز بیرانوند است.

وی ادامه داد: مصدومیت برای هر بازیکنی اتفاق می‌افتد و این مصدومیت برای بیرانوند باعث شده تا نگرانی‌های هواداران پرسپولیس بیشتر از گذشته شود. ما امیدواریم که بیرانوند با تلاش مضاعف کادر پزشکی به این دیدار برسد اما اگر او نتوانست در این دیدار حضور داشته باشد یحیی گل محمدی و مربی گلرها باید با دروازه بان دوم صحبت کرده و از لحاظ روحی و روانی او را آماده این دیدار کنند.

کارشناس فوتبال در پایان خاطرنشان کرد: این دیدار می‌توانست با حضور پررنگ تماشاگران پرسپولیس برگزار شود. تماشاگرانی که می‌توانستند نقش تأثیرگذاری در این دیدار داشته باشند اما یک اشتباه از سوی عوامل باشگاه باعث شد تا پرسپولیس دچار محرومیت شود و تماشاگرانش را از دست بدهد اما در مجموع النصر شکست ناپذیر نیست و اگر پرسپولیس هوشیارانه بازی کند و از موقعیت‌هایی که به دست می‌آورد استفاده کند به طور حتم نتیجه را به سود خود به پایان خواهد رساند.

پست های مرتبط

پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *