امروز: ۲۵ تیر ۱۴۰۳

«نخودی» ایران را صاحب مدال برنز کرد/ شکست عموزاد و حذف گلیج

به گزارش خبرنگار مهر، در ادامه رقابت‌های کشتی آزاد قهرمانی جهان که به میزبانی بلگراد صربستان برگزار می شود، یونس امامی و محمد نخودی در مرحله شانس مجدد برای رسیدن به مدال برنز این مسابقات کشتی خواهند گرفت. دو کشتی گیر باقی مانده نیز رقابتهای خود را برگزار خواهند کرد.

یونس امامی خذف شد

در وزن ۷۴ کیلوگرم، یونس امامی پس از استراحت در دور اول، در دور دوم با نتیجه ۶ بر صفر علی پاشا عمرپاشایف از بلغارستان را مغلوب کرد. وی در دور بعد با نتیجه ۶ بر صفر مغلوب زائوربک سیداکوف قهرمان المپیک و جهان از روسیه شد و با توجه به حضور حریفش در دیدار فینال، به گروه بازنده‌ها رفت.

وی در این گروه با نتیجه ۱۰ بر صفر آوتاندیل کنتچادزه دارنده مدال نقره جهان از گرجستان را مغلوب کرد. وی در مبارزه بعدی به مصاف ختیگ چابولوف دارنده مدال نقره و برنز جهان از صربستان می‌رود و در صورت پیروزی در این دیدار راهی دیدار رده بندی خواهد شد تا مقابل توران بایراموف از آذربایجان قرار بگیرد.‌

یونس امامی در دیداری جنجالی مقابل کابالوف نماینده صربستان با نتیجه ۱۱ بر ۴ شکست خورد و از رسیدن به دیدار رده‌بندی و کسب سهمیه المپیک۲۰۲۴ بازماند.

یک کشتی‌گیر دیگر ایران حذف شد/ از دست رفتن دومین سهمیه المپیک
یونس امامی

عموزاد به فینال نرسید

رحمان عموزاد پس از استراحت در دور نخست، در مرحله یک‌شانزدهم وزن ۶۵ کیلوگرم مسابقات کشتی آزاد قهرمانی جهان مقابل یانیس مادی از کامبوج با نتیجه ۱۰ بر صفر به برتری رسید و راهی مرحله یک‌هشتم نهایی شد. وی در این مرحله برابر حریف خود به برتری ۱۲ بر صفر رسید و به یک هشتم نهایی صعود کرد. عموزاد در مرحله یک چهارم نهایی ۷ بر ۴ حریف آمریکایی را شکست داد و به نیمه نهایی صعود کرد.

رحمان عموزاد در نیمه‌نهایی وزن ۶۵ کیلوگرم مقابل اسماعیل موسوکایف دارنده مدال برنز جهان با نتیجه ۶ بر ۵ شکست خورد و به رده‌بندی رفت.

یک کشتی‌گیر دیگر ایران حذف شد/ از دست رفتن دومین سهمیه المپیک
رحمان عموزاد

محمد نخودی برنزی کشتی آزاد ایران

در وزن ۷۹ کیلوگرم، محمد نخودی پس از استراحت در دور نخست، در دور دوم با نتیجه ۹ بر ۴ رمضان ساری از ترکیه را شکست داد. وی در دور بعد و در مرحله یک چهارم نهایی با نتیجه ۵ بر ۲ مغلوب احمد عثمان اف از روسیه شد و با توجه به حضور حریفش در دیدار فینال، به گروه بازنده ها رفت. وی در این گروه با نتیجه ۵ بر ۱ احمد ماگومدوف از مقدونیه را از پیش رو برداشت و به دیدار رده بندی راه یافت. نخودی در این دیدار با نتیجه ۱۰ بر صفر اورخان عباس اف از آذربایجان را شکست داد و به مدال برنز رسید.

گلیج از دور مسابقات حذف شد

در وزن ۹۷ کیلوگرم مجتبی گلیج پس از استراحت در دور نخست، در دور دوم با نتیجه ۸ بر ۲ بنجامین هانیس از ایتالیا را شکست داد. وی در دور بعد با نتیجه ۱۱ بر ۱ تاکاشی ایشیگورو از ژاپن را مغلوب کرد و به مرحله یک چهارم نهایی راه یافت.

وی در این مرحله با نتیجه ۴ بر ۴ و ضربه فنی مغلوب عبدالرشید سعداله یف قهرمان جهان و المپیک از روسیه شد و باید منتظر حضور حریفش در دیدار فینال باشد تا وی نیز بتواند به کار خود در گروه بازنده ها ادامه دهد. گلیج در شرایطی برابر تانک روس ها ضربه فنی شد که تا ۵ ثانیه مانده به پایان مبارزه ۴ بر ۲ از حریف پیش بود. با شکست تانک روس ها در نیمه نهایی، گلیج هم از دور مسابقات حذف شد و سهمیه المپیک را هم از دست داد.

یک کشتی‌گیر دیگر ایران حذف شد/ از دست رفتن دومین سهمیه المپیک
مجتبی گلیج

پست های مرتبط

پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *