امروز: ۱۴ اسفند ۱۴۰۲

هاشمی آمد

hashemiگناوه آنلاین؛ الیاس احمد حسینی-

 پس از ماه ها شک و تردید سرانجام سیاستمدار کهنه کار-هاشمی رفسنجانی-کاندیداتوری خود را برای پست ریاست قوه مجریه اعلام کرد.
این خبری بود که عصر امروز فضای سیاسی و شاید غیرسیاسی کشور تحت الشعاع آن قرار گرفت.
طی روزهای گذشته طرفداران وی با اعلام حمایت های گسترده ازآمدنش استقبال کردند و خاتمی نیز از وی به عنوان بهترین گزینه برای شرایط فعلی کشور نام برده بود و از طرف دیگر، حملات مخالفانش نیز به طور جدی شدت گرفت.
اما در نهایت هاشمی عصر امروز و در آخرین دقایق پایانی مهلت ثبت نام با حضور در ستاد انتخابات وزارت کشور به طور رسمی اعلام کاندیداتوری کرد و به اما و اگرهایی که کم نیز نبودند پایان داد.
اگر چه تا این زمان هاشمی در صفحه شطرنج سیاست ایران نقش خود را خوب بازی کرده است اما با تجربیاتی که وی طی دو دوره انتخابات ریاست جمهوری گذشته دارد سختی های راه را بخوبی می داند و با علم به همین موضوع نیز قدم به راهی نامعلوم گذاشته است.
هاشمی  در سپهر سیاست کشور و تاکنون دو شکست را تجربه نموده، نخستین شکستش در انتخابات مجلس دوره ششم بود و مهمترین شکست سیاسی وی انتخابات ریاست جمهوری سال ۸۴ درمقابل محمود احمدی نژاد رقم خورده است و اکنون با تغییر فضای سیاسی و چرخش و بازنگری در برخی سیاستهای خود و همچنین حمایت اکثر طیفهای اصلاح طلب از وی، امید زیادی برای پیروزی در میدانی متفاوت تر از همیشه برای خود در نظر گرفته است.
ثبت نام هاشمی، تازه اول کارزاری است که  با  آمدن اسفندیار رحیم مشایی تمامی معادلات سیاسی را دچار تلاطم اساسی کرده است.
همه شواهد و قراین نشان ازاتفاقات پیش بینی نشده ای دارد که  طی روزهای آینده  باید منتظر ماند و دید که چه عکس العملی رقبا و  گروه های فعال سیاسی از خود نشان خواهند داد. هر چه بود، بخشی از اما و اگرهای این چند وقت مشخص گردید و اما باید باز هم منتظر اما و اگرهایی از فردا تا اواخر خرداد پر حادثه باشیم. اما و اگرهایی که از هر جنسی می تواند باشد…
 

پست های مرتبط

۰ نظر

 1. ع-دریا

  سلام بر همه دوستان
  درود بیکران بر بزرگ مرد این دوران بر سردار سازندگی بر ناجی ملت
  الیاس جان بسیار خرسندم که دوباره فعال شدی
  حمایت همه جانبه دوستان را از پیر سازندگی داریم

  پاسخ
 2. میرمهنا

  درود بر خاتمی سلام بر هاشمی
  درود بر دوست عزیزم
  فعلا به دلیل برخی دلایل از نوشتن نام اصلی ام خودداری می کنم، لطفا در مورد راه اندازی وبلاگ اخبار بندر ریگ اطلاع رسانی لازم صورت بپذیرد.بدرود الیاس

  پاسخ

پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *