امروز: ۱۴ بهمن ۱۴۰۱

نگاهی به یک نقد ، آمار خواستن جرم نیست!

نگاه افتخاری به منتقدانافتخاری-2

دوست عزیزی به نام محمد زارعی در پاسخ به مطلب من«آقای جمشیدی آمار بده» مطالبی نوشته اند که جهت روشن شدن ذهن ایشان و خوانندگام محترم نکاتی را به عرض می رسانم:

۱-از اینکه با شخصی باسواد ، با مطالعه و فهیم روبرو هستم خوشحالم اما باید گفت برخی مسائل به اینجانب نمی چسبد.اینکه نوشته اند دومطلب انتقادی را یک نفر هدایت می کند شخصی که دیروز بوده و امروز نیست منصفانه نیست.من  چون از دوران مدیریت عزیزالله صمیمی،محمد صغیری،عبدالحسین دلداده مهربان، محمد فولادی، مولا هویز، حبیب صمیمی، شیخیان، یوسف دفتری منش ، کیکاووس سعیدی، حسین وردیانی و جناب جمشیدی قلم می زده ام و می زنم در پاسخ به ادعای جمشیدی که گفته بود «کمکی که من به باشگاهها و فوتبال استان کرده ام  از کل دوران ورزش استان بیشتر است» با آگاهی از عملکرد مدیران قبلی خواستم که جمشیدی آمار بدهد. آیا این امر جرم است یا جمشیدی را بر سینه دیوار قراردادن تلقی می شود؟

۲-اول بار من مطلب را نوشته ام و اگر پس از دوستان دیگری (حتی ده نفر) هم مطالبی مشابه یا غیر مشابه نوشته اند یا بنویسند به آن چه من نوشته ام ارتباطی ندارد که شما مرا متهم به این کرده اید دو مطلب به توصیه فردی که دیروز بوده و امروز نیست نوشته شده است.برادر عزیز ؛ جناب زارعی تحصیلکرده! از شما بعید است.خداوند اگر عمری طولانی به من داده که البته بابت آن شبانه روز شاکر درگاهش هستم و در تمام دوران مدیرانی که نام برده ام حضور داشته ام چه باید کنم؟ بازهم خدا را شاکرم که دیناری از کسی نگرفته ام و زیر بلیط احدی نبوده ام . مرا اگر ندیده ای عکس هایم را ببین. به سن و سال من می خورد که مطالبم به سفارش این و آن باشد؟نه کسی برای نوشتن مرا وادار کرده و نه ننوشتن. نه برای رفتن جمشیدی لحظه شماری می کنم و نه برای آمدن مدیرکل جدید احتمالی، که به پیشوازش بروم. ضمنا” یادآوری می کنم اگر او بیشترین کمک را کرده اما در دوران حضور او بیشترین لطمه هم به ورزش استان وارد شده است.

۳-در مورد تحریم ها و تورم حق با شماست و حرفتان را به جان می خرم.شما هم یکسویه به قاضی نرو.شما اشتباهات جمشیدی را قبول نداری. فریاد من از تبعیض ها و بی عدالتی هاست نه از تحریم و تورم. جمشیدی به خاطر شاهین سفر می رفت، دستش درد نکند، در جشن صعود کارگر بنه گز شرکت کرد کاری خوب و پسندیده بود و خداوند به او و کارگر بنه گز قوت بدهد اما من پرسیده ام دلیل عدم حضور در جشن قهرمانی گناوه ای ها چه بود؟ آمار دادن جمشیدی این شک و شبهات را پاک می کرد تا تصور نشود او به برخی جاها کمک کرده و به بعضی جاها خیر یا به صورت قطره چکانی.

ورزشگاه گناوه و تنگک با هم آغاز شده اند. میزان کمک به این دو را بررسی کنید.اینها چه ربطی به تحریم ها و سینه دیوار قرار دادن دارد؟ پول دادن از طریق کارگر بنه گز و نادری به درخشان ، مملکت را به تحریم برده؟چرا تحریم فقط برای ماست؟ ذوب آهن پول از کجا می آورد؟سپاهان چگونه هنوز قرارداد نبسته به حساب بازیکنان پول میلیاردی می ریزد؟ تحریم فقط برای استان بوشهر است؟

۴-تیمداری وظیفه اداره کل ورزش نیست اما جمشیدی می توانست از اداره بندر یا هر ارگان دیگری بخواهد که دریانوردان را حمایت کنند یا خیر؟من خبرنگار ورزشی ام و در این عرصه و حوزه می نویسم. اگر خبرنگار اجتماعی بودم قطعا از ایرانگردی و جهانگردی می نوشتم و می پرسیدم که مثلا به گناوه که بیشترین گردشگر داخلی را دارد چه میزان کمک شده و به جاهای دیگر چقدر؟این وظیفه من نیست و مانند آن است که من عملکرد وزنه برداری که از آن سر رشته ای ندارم را زیر سئوال ببرم.من به آب و برق چه کار دارم؟مرا به ارشاد چه کار؟ این ها تخصص من نیست.

۵-بیشتر آن تیم هایی که نام برده اید یا از مدیریت سلیقه ای ضربه خوردند یا از ضعف مدیریت و ریخت و پاش.قبول دارم برخی از آن ها سنتی بودند اما نمی توان به دلیل عدم تیمداری شهرداری در استان ما، عاشقان پرسپولیس گناوه و برازجان و شاهین را خانه نشین کرد.یعنی مدیران قبلی کمتر از جمشیدی کار کرده اند؟این همه ورزشگاه و زمین چمن و سالن و پیست و استخر و سیستم خنک کننده، نور ومهمانسرا و سکوی تماشاگران یعنی کشک؟کارهای عزیز صمیمی هنوز ماندگارند.تلاش های دفتری منش ، مولا هویزه و انقلابی که وردیانی در ورزش کرد باد هوا؟ قدری در استان بگردید با داشته های فعلی و حرف جمشیدی به قضاوت بنشینید و آنگاه کلاه خود را قاضی کنید.

من اگر مثلا چندبار درخواستی از جمشیدی داشته ام و اجابت نکرده وبخواهم با او غرض ورزی کنم می شود گفت مغرضانه نوشته ام اما من چىزى تاکنون از او نخواسته آمده هر حال آیا جمشیدی بی تقصیر است؟

اگر اینگونه است ما را سینه دیوار قرار بده . انشالله روزی برسد که چشم بصیرت داشته باشیم و موفقیت های گذشته استان را ببینیم و حال و روز کنونی اش را نیز. اظهار امیدواری می کنیم جمشیدی در اداره اش هم موفق باشد و هم ماندگار.منتظر آمدن و رفتن کسی نیستیم فقط انتظار داریم شخص با سوادی مثل شما مطالب گذشته ما را هم بخواند .

دست مدیران باشگاهها که اوقات فراغت جوانان استان ثروتمند و نه محروم ما را پر می کنند را باید بوسید. جمشیدی می توانست آنها را در جلسه ای با حضور استاندار استان شرجی زده دم کرده مان  بنشاند و حداقل به حرفهایشان گوش دهد. اینها کارهای مشاور است که بابت انجام ندادنشان من متاسفم. جناب زارعی شما چطور؟

پست های مرتبط

پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *