امروز: ۲۸ تیر ۱۴۰۳

موسوی استارت زد، امید پیروز شد+تصویر

یاران سبز : لیگ نوجوانان استان هفته پنجم خود را در حالی پشت سر گذاشت که حواشی زیادی در کنار تیمها دیده شد. حساسترین بازی این هفته دو تیم صدرنشین استقلال و ایرانجوان بوشهر انجام دادند این دیدار گر چه در زمین نمره قبولی گرفت و دو تیم فوتبال زیبایی را انجام دادند اما بر روی سکوها حکایت چیز دیگری بود. این دیدار یک بر یک مساوی به اتمام رسید. امید گناوه بعد از چند هفته ناکامی پویا را در دیلم چهار بر یک مغلوب کرد ، این دیدار هم کم حواشی نداشت. سپاهان گناوه در اهرم ۴ بر صفر مغلوب خیبر شد . در برازجان ایرانجوان خوب شروع کرد ولی بد به اتمام رساند این تیم ۴ بر ۱ مغلوب پیروزی شد. ایرانجوان خورموج یک شکست دیگر را در پرونده خود ثبت شده دید . این تیم در خورموج ۲ بر ۱ مغلوب بستان جوان عسلویه شد.

بازی حساس هفته پنجم لیگ نوجوانان استان را نماینده گان بوشهر ، استقلال و ایرانجوان انجام دادند ؛جایی که شاگردان سرتلیان و پور بهی دو نیمه متفاوت را به نمایش گذاشتند. در نیمه نخست ایرانجوان تیم برتر بود و با گل نیما خالق پناه پیروز به رختکن رفت و در نیمه دوم شاگردان پوربهی حاکم میدان بودند و با گل مهران حاجب تعادل را برقرار کردند. در این دیدار رضا خنسیر چهره برتر ایرانجوانی ها بود.

در حاشیه:

این دیدار با حواشی زیادی همراه بود ؛ درگیری در جایگاه ویژه که حالا ویژه بودن خود را هم کاملا از دست داده باعث شد تا این دیدار هم تحت شعاع قرار گیرد . این درگیری پای رستمیان داور چهارم این دیدار را هم به سکوها کشاند تا این دیدار برای دقایقی بدون داور چهارم ادامه پیدا کند و البته جواد قادریان مربی ایرانجوان هم هیجانات روی سکو را بر بازی ترجیح داد و بر روی سکو حاضر شد که بعضی ها قادریان را هم در درگیری شریک می دانستند و تعدادی هم حضور وی را برای ختم به خیر کردن ماجرا قلمداد می کردند.

این ماجرا پای عباسی مدیر استقلال و چند نفر دیگر را هم به کلانتری باز کرد . برای اتمام ماجرا علوی دبیر هیات فوتبال هم دخالت کرد.

 محمدرضا میرشکاری و محمدرضا اسلوب که روی نیمکت نشسته بود در این دیدار اخراج شدند که هر دو مورد به دلیل گزارش داور چهارم این دیدار بود استقلالی ها این اخراجها را غیر منطقی می دانستند .

نیروی انتظامی و اورژانس حضور نداشتند ولی بازی برگزار شد .

استقلال در حرکتی عجیب خواستار تکرار این بازی شده است.

در دیلم شاگردان علی ناصری پوران طعم دومین پیروزی را هم چشیدند. در این دیدار سید امیر حسین موسوی با فرارهای خود آرامش را از خط دفاعی پویا گرفته بود . موسوی زننده اولین گل این دیدار بود البته این گل در نیمه نخست توسط محمد صادق خادم پاسخ داده شد. در نیمه دوم موسوی باز هم گلزنی کرد . فرارهای دیدنی موسوی گل دوم و سوم امید را هم به همراه داشت . در آخرین دقایق بازی بهروز فروتن منش گل چهارم امید را هم وارد دروازه پویا کرد تا نماینده دیلم همچنان خطر سقوط را احساس کند.

در حاشیه:

امید طباطبایی یکی از بهترین های امید تا این هفته در جریان بازی بعد از درگیری لفظی با یکی از بازیکنان خود بازوبند را به سمت نیمکت امید انداخت تا فروتن کاپیتان جدید این تیم باشد . طباطبا یی در پاین بتازی لباسهای خود را هم تحویل داد .

در برازجان ایرانجوان کنگان شروع خوبی داشت و در همان دقایق اولیه با گل علیرضا طهماسبی پیش افتاد ولی در ادامه خط دفاع پر اشتباه این تیم علی رغم رشادت رضا روزبازار در درون دروازه چهار بار مغلوب حمله وران پیروزی شد. شاگردان بورکی در نیمه نخست از فرارهای رضا بهی به گل رسیدند . بهی که بارها از کمند مدافعین ایرانجوان گذشته بود در همان نیمه نخست گل مساوی تیمش را به ثمر رساند. در نیمه دوم و در حالی که باز هم رضا روزبازار مرد اول کنگانی ها بود  اما از روی ضربه آزاد مستقیم محمد روان آور برای بار دوم مغلوب شد . حملات پیروزی منجر به یک ضربه پنالتی و اخراج امید سهرابی یکی از مدافعین ایرانجوان شد . این ضربه را گر چه رضا روزبازار مهار کرد ولی در برگشت توسط یزادان خوشبختی به گل تبدیل شد. پیروزی در دقایق پایانی هم توسط روان آور به گل چهارم خود دست یافت.

ستاره بی چون و چرای این دیدار رضا روزبازار دروازه بان ایرانجوان کنگان بود . روزبازار گر چه چهار بار دروازه اش باز شد ولی هنرنمایی او مانع از شکستی بسیار سنگین تر بود . در پیروزی هم رضا بهی نیمه نخست مدافعان کنگان را آزار داد اما در نیمه دوم فروغ نیمه نخست را نداشت.

در حاشیه:

لیراوی مرد پر کار پیروزی که از روی سکو شاهد هنرنمایی بازیکنان تیمش بود از عملکرد ناظر و داور چهارم بشدت ناراضی بود و اعتراضهای مکرر لیراوی تا جایی پیش رفت که باقری داور چهارم وی را تهدید به اخراج از جایگاه ویژه کرد.

کم رنگ بودن خط کشی هم یکی از مشکلات این دیدار بود مشکلی که کار دست ایرانجوان داد . دروازه بان این تیم در صحنه ای توپ را بیرون از محوطه جریمه لمس کرد که منجر به اعلام یک ضربه آزاد مستقیم شد ، ضربه ای که به گل تبدیل شد.

بستان جوان عسلویه در خورموج موفق به شکست ایرانجوان شد تا نماینده خورموج از حالا آماده سقوط باشد.در این دیدار بستان جوان عسلویه با نتیجه دو بر یک در خورموج به پیروزی رسید. در نیمه نخست این دیدار ابتدا عسلویه به گل رسید ولی حامد زارعی یکی از معدود گلهای ایرانجوان در این فصل را به ثمر رساند تا نیمه نخست با نتیجه برابر به پایان برسد. در نیمه دوم بستان جوان به گل دوم هم دست یافت و با سه امتیاز خورموج را ترک کرد.

در اهرم ، سپاهان گناوه در دفاع مشکل داشت ، مشکلی که تا آخرین لحظه هم حل نشد تا چهار بار توپ از خط دروازه این تیم عبور کند.  سپاهان که در نیمه نخست تا آخرین دقایق بازی دروازه خود را بسته نگه داشته بود در دقیقه ۴۰ از روی ضربه دانیال زارعی اولین گل را دریافت کرد . در آخرین دقیقه نیمه نخست هم علی عباس پور گل دوم خیبر را از روی یک ضربه آزاد وارد دروازه سپاهان کرد . در نیمه دوم دانیال زارعی که بهترین بازیکن این دیدار هم بود دو گل دیگر برای خیبر به ثمر رساند تا سپاهان گناوه هم بیش از پیش نگرانی هفته های باقی مانده باشد.ایرانجوان-کنگان بورکی پیروزی-برازجان رحیمیمحمد-روان-آور قاسمی رضا.روزبازار داورخوشبختی بهی..

پست های مرتبط

۳ نظر

پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *