امروز: ۲۴ تیر ۱۴۰۳

با تجربه ها و بی تجربه های گروه آمین در «هتل زندان»+تصویر

یاران سبز: گروه هنری آمین اولین برنامه خود را در سالن پلاتو انجام داد. حسین زارعی که در ردیف نویسنده های توانای استان در نمایش نامه نویسی ست یکی از نوشته های خوب خود را به دست بازیگران گروه آمین داد. در نمایش نامه «هتل زندان» اثر حسین زارعی چند چهره باتجربه و بی تجربه در کنار هم قرار گرفتند. این برنامه در سه اپیزود انجام شد. در اپیزود نخست جهانگیر اژدری یکی از چهره های مشهور هنری گناوه در مقابل اسماعیل قاسم زاده قرار گرفت تا نقش سرهنگ را ایفا کند. اسماعیل زاده شروع خوبی نداشت اما به مرور خود را در میان نمایش یافت و تا حدودی صدای خود را با ریتم نمایش همگام کرد. در اپیزود دوم اوج این نمایش دیده شد؛ جایی که مهران حیدری زاده قدرت خود در لحن صدا و حرکات صورت را به رخ کشید. در مقابل حیدری زاده هم شادابیان تنها بازیگر زن این نمایش قرار داشت ، تماشاگران حسن خوب یک ارتباط را در اجرای حیدری زاده و شادابیان شاهد بودند. در اپیزود سوم علی ابراهیمی یکی از چهره های باتجربه گروه آمین در کنار مهدی صادق پور و امید دشتی مکانی قرار داشت. دشتی مکان و صادق پور اولین اجرای خود را در این برنامه انجام دادند. صادق پور در بعضی مواقع از کنترل صدای خود غافل می شد. در این قطعه امید دشتی مکان هم نقش آفرینی کرد؛ دشتی مکان باید به لهجه خود بیشتر توجه کند.

این نمایش که در سه اپیزود اجرا شد نگاهی داشت به سه اثر ادبی ، در قطعه اول زارعی با نگاهی به نمایشنامه داستان باغ وحش اثر ادوارد آلبی نویسنده امریکایی متن خود را تنظیم کرده بود. اپیزود دوم هم بر اساس داستان کوتاهی از جامپالاهیری تنظیم شده بود و در آخرین قطعه هم رمان مرگ نور اثر طاهر بن جلون مورد نظر زارعی بود.

قبل از این اجرا اعضای گروه آمین جشن درون گروهی خود را هم انجام دادند.

سالن پلاتو مملو از تماشاگر بود.
تئاتر..گروه-آمین تئاتر.گروه-آمین تئاتر.گروه-آمین.. تئاتر.گروه-آمین.اژدری تئاتر.گروه-آمین.صادق-پور تئاتر.گروه-آمین.زارعی تئاتر.گروه-آمین.-دشتی-مکان
 

پست های مرتبط

پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *