امروز: ۰۱ خرداد ۱۴۰۳

پارس جنوبی مغلوب غرور شد تا صدر به آبی های بوشهر برسد

یاران سبز _ محمد احمد زاده :رقابت های لیگ برتر جوانان استان هفته پانزدهم خود را با انجام پنج دیدار در شهر های بوشهر ، گناوه ، اهرم و  خورموج به پایان رساند. در این هفته فجر یک بر صفر انرژی پارس جنوبی را شکست داد ، استقلال سه بر دو خیبر اهرم را از پیش رو برداشت ، سه دیدار هم با تساوی خاتمه یافتند. دیدار پاس گناوه و پارس برازجان که در پایان هم با حواشی همراه بود بدون گل به پایان رسید ، دیدار پر گل امید اهرم و توحید بوشهر سه بر سه مساوی خاتمه یافت و ایرانجوان خورموج و خلیج فارس هم تن به تساوی دو بر دو دادند.

در اولین مسابقه از هفته پانزدهم فجر انتهای جدولی در خانه به مصاف تیم صدر جدولی و مدعی انرژی پارس جنوبی جم رفت در نیمه نخست اکثر و توپ میدان در اختیار پارس جنوبی بود این تیم موقعیت های خوبی را هم از آن خود کرد که با بی دقتی مهاجمان از دست رفت تا نیمه نخست بدون گل خاتمه یابد در نیمه دوم هر دو تیم موقعیت های خوبی بر روی دروازه یکدیگر خلق کردند ولی در روزی که بازیکنان انرژی پارس جنوبی فریب جایگاه فجر را خورده بودند قدر موقعیت های بدست آمده را نداستند تا امیر محمودی در دقیقه ۸۸ گل پیروزی بخش و سه امتیازی را برای فجر به ثمر برساند و نتیجه ای را رقم بزند که خیلی ها از شنیدن آن متعجب شدند.

در خورموج دیدار زیبای ایرانجوان خورموج و خلیج فارس برازجان برنده ای نداشت، ایرانجوان خورموج در این هفته میزبان خلیج فارس برازجان بود خورموجی ها از روی نقطه پنالتی ابتدا توسط داریوش احمدی به گل رسیدند اما این گل را امیر شحنه مدافع پیش تداخته برازجانی ها دوبار پاسخ داد و خلیج فارس نیمه اول را با برد به رختکن رفت. شروع نیمه دوم با گل مجتبی عبدالهی آغاز شد و در ادامه هم هر دو تیم هر چند زدند به درب بسته خورد تا تلاش دو تیم در پایان ۹۰ دقیقه نتیجه دو بر دو مساوی باشد .حسین جوکار در تیم ایرانجوان و امیر شحنه در تیم خلیج فارس از خوبهای این دیدار بودند.

فتحی در خصوص گل تیم ایرانجوان گفت : به دلیل اینکه فاصله من تا دروازه زیاد بود نتوانستم تشخیص دهم ولی دروازبان و بازیکنانم معتقد بودند ایرانجوانی ها در حالی به گل رسیدند که توپ از بیرون و از تور پاره شده وارد دروازه شد و بازی به تساوی کشیده شده.

استقلال بوشهر در خانه در یک بازی سخت در لحظات پایانی به پیروزی رسید . آبی پوشان شروع خوبی داشتند و به دو گل رسیدند حسن پوربهی و محمدرضا میرشکاری زننده دو گل تیم استقلال در نیمه نخست بودند . در شروع نیمه دوم خیبر فوتبال خوبی را ارائه داد و حاصل آن دو گلی بود که توسط امید رضا گنجه و محمود جوکار به ثمر رساندند. این نتیجه تا پایان دقیقه ۹۰ هم پا بر جا بود ولی در چهارمین دقیقه از وقت های اضافی محمدرضا میرشکاری گل دوم خود و سوم تیمش را به ثمر رساند.

پور بهی و لطفی سرمربیان دو تیم از نحوه قضاوت داور جمی رضایت نداشتند و عملکرد او را بسیار ضعیف عنوان کردند. لطفی به این موضوع اشاره کرد که بعد از دریافت گل تساوی کادر فنی تیم استقلال بازیکنان خود را بیرون کشیدند و بعد از این کار هم با سر و صدا داور را از بازی خارج کردند که داور پنالتی گرفت که به هیچ وجه پنالت نبود. پوربهی هم که از عملکرد داور گلایه داشت، گفت: در روزهای که ما با تیم جم در کورس قهرمانی هستیم نباید از داوران جمی استفاده کنند.

این دیدار سه بازیکن اخراجی هم داشت حسن حسین زاده و نیما قائدی از تیم خیبر و محمدرضا احمدی از تیم استقلال.

دیدار پر گل امید اهرم و توحید بوشهر هم برنده ای نداشت. در نیمه نخست ابتدا ماهان زنده بودی میزبان را پیش انداخت ولی این گل را رضا حیدری برای توحید جبران کرد تا دو تیم با همین نتیجه راهی رختکن شوند. در نیمه دوم امید به یک ضربه پنالتی دست یافت که محمد پولادی در دو ضرب توپ را به گل تبدیل کرد تا شاگردان گرامی بار دیگر از میهمان پیشی بگیرند ولی اشتباه دروازبان امید در شروع مسابقه و تیزهوشی قائدی باعث شد تا این بازیکن کار را به تساوی کشاند. در دقیقه ۸۸ بار دیگر محمد پولادی امید اهرم را پیش انداخت تا اهرمی ها به سه امتیاز این دیدار نزدیک شوند ولی در وقتهای تلف شده و با اشتباه خط دفاعی میزبان مهدی فالح گل تساوی را برای توحید به ثمر رساند تا تلاش دو تیم در پایان ۹۰ دقیقه با تساوی سه بر سه خاتمه یابد.رضا حیدری و مهدی قائدی از خوب های توحید در این دیدار بودند . در تیم امید اهرم هم ماهان زنده بودی فوتبال قابل قبولی از خود به نمایش گذاشت.

در گناوه پاس میزبان پارس برازجان بود. در این دیدار پاس به دنبال سه امتیاز خانگی بود تا شرایط خود را در جدول بهبود ببخشد و پارس هم در اندیشه کسب سه امتیاز تا شرایط خود را برای کسب عنوان بهتر کند. در اواسط نیمه نخست این مسابقه اخراج امیر حسین موسایی از تیم پاس کار را برای این تیم سخت کرد. در نیمه نخست دو تیم موقعیت چندانی بر روی دروازه یکدیگر خلق نکردند و تنها در جدی ترین صحنه ضربه ایستگاهی محمد امین کوچک نیا به تیر افقی دروازه پاس برخورد کرد . در نیمه دوم پارس در اکثر زمان بازی توپ و میدان را در اختیار داشت و پاس ده نفره هم دل خوش به ضد حملات بود که در جدی ترین موقعیت حسین حیاتی در حالتی تک به تک بهترین موقعیت را از دست داد. پارس با وجود اینکه توپ و میدان را در اختیار داشت ولی نتوانست موقعیتی بر روی دروازه میزبان ایجاد کند تا تلاش دو تیم بدون گل به پایان برسد.

در حواشی :

در گیری لفظی موسایی از تیم پاس گناوه و کوچک نیا از تیم پارس برازجان در نیمه اول باعث شد تا هر دو بازیکن با کارت زرد جریمه شوند. در اواسط مسابقه موسایی که عصبی هم نشان می داد دومین کارت زرد خود را دریافت کرد و از بازی اخراج شد. در پایان مسابقه موسایی که از اخراج خود آشفته شده بود با ورود به زمین مسابقه آغازگر اصلی درگیری ها بود. درگیری لفظی بازیکنان که در زمین بازی آغاز شده بود بجای باریک کشیده شد تا جایی که  در این بین چند بازیکن درگیری فیزیکی ایجاد شد تا باز هم ورزشگاه شهید سراجی شاهد صحنه های زشت باشد. این درگیری با تلاش مربیان به پایان رسید. امیر حسین موسایی ، محمد احمدی ، رضا حاجب و سجاد ابراهیمی مهر بازیکنان پاس در متن این درگیری بودند.

حسین عشایری یکی از بازیکنان جوان این دیدار بود که در پایان دادن به درگیری نقش مهمی داشت.

پاس-گناوه پارس-برازجون

 

پست های مرتبط

۵ نظر

 1. شهروند

  با سلام و خسته نباشید.به به عجب گزارشی.میزاشتی یکی دو هفته دیگه میاوردی رو سایت.حالا هم فکر کردین آبها از آسیاب افتاده گزارش بازی پاس و پارس برازجان رو نوشتید.که خیلی از واقعیتها هم ننوشتید.چرا وقتی پرسپولیس گناوه و نوجوانان سپاهان توی بازیشون درگیری ایجاد شد.براشون شش صفحه از ریز و درشت نوشتید و بلافاصله هم آوردید روی سایت ولی چون این مربوط به پاس بود باید یک هفته بعد زده بشه.فکر نکنید که همه چیز تموم شده.تا چند روز دیگه خبرهای جالبی خواهید شنید.تا به امروز سایت شما رو دنبال میکردم ولی………….,کاش کمی انصاف داشتید

  پاسخ
 2. فوتبال

  اره درگیرى فیزیکى تیم پارس بازیکناش کتک که خوردن به دشمن هیچکى اینجورى بى رحمى نمیکنه شما از داعش بدتر هستید

  پاسخ
 3. 1111111

  عامل همه این درگیری ها اقا کوچکنیا بودن که با استفاده از الفاظ بد و رکیک در بازی باعث این درگیری ها شد.

  پاسخ

پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *