امروز: ۲۹ اردیبهشت ۱۴۰۳

فرماندار تنگستان: تکمیل بزرگراه اهرم – برازجان مهمترین مطالبه مردم این شهرستان است

به گزارش خبرنگار ایرنا، احمد لطفی روز سه شنبه در نشست بررسی وضعیت بزرگراه اهرم به برازجان اظهار کرد: با توجه به حوادث ترافیکی و تصادف های جرحی که در ماه‌های گذشته در این مسیر صورت گرفته لازم است این پروژه عمرانی با سرعت بیشتری اجرا شود.

وی بیان کرد: در خصوص قطعه اول این مسیر و ورودی اهرم در این پروژه، با دقت نظر در مسایل فنی مسیر و همچنین آینده‌نگری برای توسعه شهر و حفظ آرامش شهروندان اهرمی در جوار این مسیر، یک بررسی و مطالعه مجدد صورت گیرد.

فرماندار تنگستان یادآورشد: تیم فنی پروژه با یک نگاه فنی و بررسی مجدد، خواسته مردم و شورای آباد در خصوص ورودی این شهر را در نظر گرفته و با نگاهی آینده نگر، توسعه این شهر نیز در این پروژه دیده شود.

وی تاکید کرد: با مالکان زمین‌های حریم راه در حوزه آباد و سمل جلسه ای برگزار شود تا با استفاده از ظرفیت‌ شوراها، با مالکان در خصوص آزادسازی زمین ها توافق شود.

وی یادآور شد: ۱۱ کیلومتر از این پروژه که زیرسازی آن  تا به امروز انجام شده، حداکثر تا دو ماه آینده آسفالت و به مرحله بهره‌برداری برسد.

لطفی بیان کرد: امید می رود با همت راه و شهرسازی و پشتیبانی مسئولان در شهرستان، طبق زمان‌بندی راه و شهرسازی تا یک سال و نیم آینده کل پروژه به پایان برسد.

مدیرکل راه و شهرسازی استان بوشهر نیز گفت: پروژه بزرگراه اهرم به برازجان حدود ۵۰ کیلومتر است که از روستای دمروبادان در بخش مرکزی تنگستان آغاز شده و به ورودی برازجان مرکز شهرستان دشتستان ختم می‌شود.

سید محمود دستغیبی گفت: در سفر رئیس جمهور به استان بوشهر، آسفالت ۲۰ کیلومتر از این مسیر در مصوبات سفر قرار گرفت.

وی با اشاره به اینکه این پروژه تاکنون ۴۵ درصد پیشرفت فیزیکی داشته، عنوان کرد: در حال حاضر حدود ۱۱ کیلومتر از این مسیر، مراحل فنی و زیرسازی آن به اتمام رسیده و آماده آسفالت می‌باشد.

پست های مرتبط

پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *