امروز: ۱۰ آذر ۱۴۰۲

همه دستگاه ها جهت تعالی فرهنگ عمومی بر اساس اولویت ها تلاش کنند

به گزارش ایرنا، حجت الاسلام حسن مصلح در نشست شورای فرهنگ عمومی افزود: همه اعضای شورای فرهنگ عمومی باید با توجه به عمق و اهمیت مساله فرهنگ باشند و جدیت ویژه ای جهت تصمیم سازی ها، اجرای مصوبات شورا و نتیجه بخش کردن جلسات و دوری از برگزاری جلسات تشریفاتی و کلیشه ای داشته باشند.

وی با اشاره به فرصت بسیار خوب ماه مبارک رمضان یادآور شد: ماه مبارک رمضان و برگزاری جلسات متعدد قرآن در مساجد، حسینه ها  و حتی منازل فرصت بسیار مغتنمی جهت پررنگ کردن قرآن در زندگی و بیان نقش مهم قرآن و برنامه های قرآنی در تربیت دینی و اسلامی و پناه بردن به این کتاب الهی در فتنه ها است .

مصلح تصریح کرد: جهاد تببین، خانواده، عفاف و حجاب، فضای مجازی، اقتصاد مقاومتی، ترغیب فرزندآوری، احیاء مساجد، تدوین سند توسعه فرهنگی شهرستان از اولویت های شورای فرهنگی در سال جاری است.

امام جمعه برازجان افزود: تشکیل و فعال نمودن فرهنگ عمومی بخشها ورسوتاها ، تشکیل کارگروه های تخصصی در موضوعات اولیت دار و بررسی عملکرد شورا و پیگیری مصوبالت جلسات و عملیاتی شدن آنها از مصوبات این جلسات می باشد.

وی ادامه داد: برگزاری لیالی قدر، روز قدس، نمازعید سعید فطر، ترویج سنت حسنه اطعام، کمک به جشن گلریزان، ترویج و تبیین شعار سال از دیگر مصوبات جلسه امروز شورای فرهنگ عمومی است.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بوشهر نیز در این نشست گفت: فرهنگ و مبانی فرهنگی مبنای حرکت جوامع است و در طول تاریخ این امر به وضوح برای همه آشکار است.

عبدالرحیم افروغ اضافه کرد: امام خمینی(ره) حرکت خود را بر مبنای فرهنگ آغاز کرد و آنهم فرهنگ غنی اسلام، و تجربه نشان داده هر جا به فرهنگ بی توجهی شده دچار آسیب های اجتماعی شده ایم.

وی خاطر نشان کرد: سند فرهنگی هر شهرستان در شورا فرهنگ عمومی آن شهرستان تدوین شده و نتایج ببار آمده آن در آینده به تصمیمات این شورا بستگی دارد، بنابراین سیاستگذاری فرهنگی بر اساس تصمیماتی با پایه ای محکم، قابل اجرا و نتیجه بخش صورت گیرد.

افروغ ادامه داد: طرح تحول فرهنگی در استان بوشهر تدوین شده، در بعد محتوا بخشهایی مفصل و محوریابی هایی انجام شده ان شاءالله بر اساس موقعیت های شهرستانی ابلاغ و اجرا خواهد شد.

وی اضافه کرد: قرن جدید قرن امید است، امید به آینده، امید مستضعفان عالم است لذا باید همه اقدامات در راستای امیدآفرینی باشد که در واقع به زیرساختهای نیاز است که دستگاه های مدیریتی در خصوص فراهم نمودن زیرساختها تلاش کنند.

سرپرست فرمانداری دشتستان نیز گفت: کارگروه ویژه ای جهت تحقق شعار سال رهبر معظم انقلاب تشکیل شده تا با کار کارشناسی و حساب شده و در نظر گرفتن ظرفیت اقتصادی دشتستان که کشاورزی است بتوانیم تحولی اساسی در زمینه بکارگیری دانش بنیان در حوزه کشاورزی و تولیدات کشاورزی بویژه نخل و نخداری است .

صادق بوستانی افزود: توصیه به اجرای بیانات رهبر معظم انقلاب درباره جهاد تبیین در مقابل تهاجم تحریف است و اینکه دشمن با تمام توان و بکارگیری همه امکانات و ظرفیت های خود ما باید در مقابل آن توانمند باشیم .

وی همچنین گفت: در حوزه جهاد تببین، رسانه و فضای مجازی حرف اول را می زند و با تمام توان همه دست اندرکاران باید این فرصت ها را بکار گیرند.

سرپرست فرمانداری دشتستان گفت: سند راهبردی فرهنگی شهرستان باید مبتنی بر مسائل خاص جغرافیایی بومی و محلی صورت بگیرد.

پست های مرتبط

پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *