امروز: ۱۶ تیر ۱۴۰۱

امام جمعه بوشهر: توجه ویژه به آموزش و پرورش ضروری است

به گزارش ایرنا، آیت الله غلامعلی صفایی بوشهری روز شنبه در نشست شورای آموزش و پرورش استان بوشهر افزود: دانش‌آموزان به عنوان مهمترین منبع ثروت، سرمایه جامعه، منبع مستعد باید به گونه‌ای تربیت و مدیریت شوند که خودکفایی علمی آینده کشور تضمین شود. 

وی بیان کرد: باید آموزش و پرورش به گونه‌ای ریل‌گذاری شود تا دانش‌آموزان به علوم مختلف استراتژیک دست یابند زیرا ریشه همه پیشرفت‌ها و موفقیت‌های کشور علم است و جهالت عامل عقب‌ماندگی است.

امام جمعه بوشهر با بیان اینکه کشوری که دارای خودکفایی علمی باشد تمدن‌آفرین می شود گفت: اگر در کشور به علوم توجه نشود زمینه وابستگی‌ها به دیگر کشورها فراهم می‌شود و در این حوزه نقش آموزش و پرورش بسیار مهم و اثرگذار است.

وی توجه به کتاب دانش‌آموزان، معلمان، فیزیک ساختمان و تجهیزات آموزشی را مورد تأکید قرار و ادامه داد : استان بوشهر با توجه به وجود استعدادهای درخشان و زیرساخت‌های لازم در آلبوم توسعه صنعتی قدم‌های موثر برداشته و تا ۱۰ سال آینده به این جایگاه دست می‌یابد.

صفایی بوشهری افزود: این استان با این همه ظرفیت نباید ۷۰۰ کلاس درس تخریبی داشته باشد به همین دلیل لازم است در عرصه اعتبارات توجه ویژه‌ای به آموزش و پرورش استان بوشهر شود.

امام جمعه بوشهر راه‌اندازی دانشکده نفت در بوشهر را از برنامه‌های آینده دانست و گفت: ریشه همه دستاوردهای توسعه در این استان در اختیار آموزش و پرورش است که باید به آن توجه ویژه صورت گیرد.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار بوشهر گفت: باید مردم از معلمان که در شرایط سخت معیشتی بویژه در روزهای کرونایی چراغ آموزش را برافروخته نگه داشته‌اند، تجلیل کنند.

محمد تقی ایرانی افزود: با توجه به حضوری شدن مدارس، واکسینه شدن دانش‌آموزان ضرورت بیشتری دارد.

وی اظهار کرد: همه دستگاه‌ها نسبت به آموزش و پرورش اهتمام ویژه داشته باشند تا زیرساخت آموزش حضوری برای سال تحصیلی آینده نیز فراهم شود

مدیرکل آموزش و پرورش استان بوشهر گفت: برگزاری آیین تجلیل ازمعلمان برگزیده با عنوان جلوه های معلمی، آزمون از کتاب شهید مطهری، برپایی نمایشگاه کتاب‌های تالیف شده از سوی فرهنگیان، تجلیل از پیشکسوتان، عطرافشایی مزار شهدای فرهنگی و دانش‌آموزان، برپایی رژه سپاس معلم در مدارس، دیدار با خانواده شهدای فرهنگی و دانش‌آموز و حضور فرهنگیان در نماز جمعه از مهمترین برنامه های هفته بزرگداشت مقام معلم است.

علی موحدی اضافه کرد: امسال ۳۶ معلم نمونه منطقه‌ای، چهار معلم نمونه استانی و ۲ معلم نمونه کشوری در استان بوشهر تجلیل می‌شوند.

وی یادآور شد: سوم خرداد امسال نخستین کنگره شهدای فرهنگی و دانش آموز این استان برگزار می شود که تاکنون در استقبال از این کنگره پویش‌های مختلف دانش‌آموزی و ۱۵ پیش کنگره  برگزار شده است.

موحدی گفت: امسال ۱۶ مدرسه آماده افتتاح هستند که به دلیل مشکل برق، امکان بهره برداری ندارند در همین راستا ۹ میلیارد تومان از سوی سازمان برنامه و بودجه استان بوشهر برای این موضوع در نظر گرفته شده است تا این مدارس در هفته دولت امسال افتتاح شوند.

پست های مرتبط

پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.