امروز: ۱۰ تیر ۱۴۰۱

انجام کارهای تحقیقاتی درباره اشتراک‌های فرهنگی کشورهای حاشیه خلیج فارس ضروری است

به گزارش ایرنا، روابط عمومی استانداری بوشهر روز چهارشنبه به نقل از محمد تقی ایرانی در همایش بین المللی تاریخ  و فرهنگ خلیج فارس در بوشهر افزود: در طول تاریخ همگرایی، وحدت و انسجام، حول محور خلیج فارس در این منطقه وجود داشته است.

وی اظهار کرد: خلیج فارس نامی است که بر اساس اسناد رسمی به جای مانده از تاریخ هزاران ساله، ماندگار است و بیشتر این اسناد نیز در خارج از ایران نگهداری می‌شوند و اعتبار بسیار زیادی دارند.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار بوشهر با تأکید بر اینکه خلیج فارس باید منشا وحدت و اتحاد کشورهای همسایه شود گفت: ایران با کشورهای حاشیه خلیج فارس مشترکات زیادی دارد به همین دلیل تلاش می‌شود  گفتمان مشترک بین‌المللی در این نقطه ایجاد شود.

وی بیان کرد: چند هزار سال تاریخ مستند خلیج فارس را ارائه می‌دهیم و این ارائه سند خلیج فارس در راستای ایجاد وحدت بیشتر است.

ایرانی باتأکید بر نقش مهم وحدت کشورها در خنثی شدن اهداف دشمنان اضافه کرد: می‌خواهیم کشورهای حاشیه جنوبی را با کشورهای شمال خلیج فارس منسجم کنیم تا به این وسیله مشکلات منطقه حل شود.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار بوشهر گفت: حضور نامبارک کشورهای مستکبر در خلیج فارس تهدید و آسیب است، زیرا آنها نمی‌خواهند این منطقه در آرامش باشد.

وی بیان کرد: روز اسناد ملی و میراث مکتوب هم در این همایش دیده شده و آثار ارزشمندی در این زمینه به نمایش در می‌آید.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار بوشهر اظهار کرد: امیدواریم خلیج همیشه فارس را همواره با اقتدار ببینیم و دلاوری‌های مردان بزرگی که برای ماندگاری این منطقه تلاش کردند را پاس بداریم.

وی یادآور شد: کسانیکه برای ماندگاری خلیج فارس فداکاری و ایثارگری کردند و به شهادت رسیدند باید نام و یادشان  زنده نگهداری شود.

 معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار بوشهر  از ارائه ۱۲۰ مقاله بین‌المللی در همایش تاریخ و فرهنگ خلیج فارس خبر داد.
 

پست های مرتبط

پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.