امروز: ۰۲ مرداد ۱۴۰۳

تیم ملی فوتسال ایران در چه صورت به تورنمنت تایلند می‌رود؟

به گزارش خبرنگار، مسئولان فوتسال تایلند قصد دارند اواخر شهریورماه امسال و پیش از مسابقات جام ملت‌های فوتسال آسیا، تورنمنتی ۶ جانبه را برگزار کنند.

قرار است به این تورنمنت تیم‌های ملی ایران، مراکش، فرانسه، جزایر سلیمان و ژاپن (یا ازبکستان یا ویتنام) دعوت بشوند.

وحید شمسایی سرمربی تیم ملی فوتسال ایران در این خصوص به خبرنگار مهر، گفت: من از چند وقت پیش می‌دانستم که تایلند قصد دارد این تورنمنت را برگزار کند اما حضورمان در چنین رویدادی به سه عامل مهم بستگی دارد.

وی افزود: اول اینکه تاریخ برگزاری این تورنمنت نباید خیلی به جام ملت‌های آسیا نزدیک باشد چون ممکن است به بازیکنان فشار بیاید و یا آنها دچار مصدومیت بشوند. اگر تاریخ اعلام شده یعنی ۲۰ تا ۲۷ مهرماه مدنظر باشد، باید بگویم که خیلی به جام ملت‌ها نزدیک است.

سرمربی تیم ملی فوتسال ایران تاکید کرد: مورد دوم، تیم‌هایی هستند که به تایلند دعوت می‌شوند. حریفانی که قرار است با آنها روبرو بشویم برایم حائز اهمیت است. موضوع سوم و مهم‌تر، قرعه کشی جام ملت‌های آسیا است. این قرعه کشی چند روز دیگر انجام می‌شود و باید ببینیم با چه تیم‌هایی در این رقابت‌ها همگروه خواهیم شد و یا در مراحل حذفی روبرو می‌شویم. نمی‌خواهیم برای یک تورنمنت، بی گدار به آب بزنیم.

شمسایی همچنین گفت: از انجام بازی تدارکاتی بدم نمی‌آید. برد و باخت در بازی دوستانه مهم نیست. یکی از صحبت‌های مرحوم «ایویچ» (سرمربی پیشین تیم ملی فوتبال ایران) همیشه سر لوحه من است. او می‌گفت شاید ۱۰ بار با یک تیم بازی کنید و ۹ بار شکست بخورید ولی یک بار برنده بشوید. خیلی مهم است که این برد همانجایی باشد که نیاز به پیروزی دارید.

پست های مرتبط

پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *