امروز: ۱۴ اسفند ۱۴۰۲

جلسه «فوق العاده» مجمع تشخیص برگزار شد / گزارش شمخانی از «آخرین وضعیت مذاکرات برای رفع تحریم‌ها و کارشکنی آمریکا»

به گزارش خبرآنلاین به نقل از مرکز رسانه و روابط عمومی مجمع تشخیص مصلحت نظام،آیت الله آملی لاریجانی در ابتدای این جلسه با اعلام ورود به دستور جلسه مربوط به تدوین سیاست های کلی برنامه هفتم توسعه، بر لزوم دقت همراه با تسریع در بررسی ها برای تصویب و ارائه جهت تدوین لایحه برنامه هفتم و در نهایت تهیه لایحه بودجه سال آینده کشور بر اساس قانون برنامه هفتم تاکید کرد.

محمدباقر ذوالقدر دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام نیز به ارائه گزارشی از روند تهیه متن پیش نویس سیاست‌های کلی بر اساس احصای مهم‌ترین چالش‌ها و مسائل کشور و همچنین آماری از میزان تحقق سیاست‌های کلی برنامه ششم توسعه در ابعاد گوناگون تقنینی و اجرایی پرداخت.

همچنین علی شمخانی دبیر شورای عالی امنیت ملی در ابتدای این جلسه از وضعیت کشور و تلاش های نیروهای مسلح و ارکان گوناگون نظام در برقراری امنیت در داخل و منطقه خلیج فارس گزارشی داد و آزادسازی نفتکش حامل نفت ایران در آب‌های یونان را مرهون ایستادگی ملت ایران مقابل زیاده خواهی استکبار دانست. وی همچنین گزارشی از آخرین وضعیت مذاکرات برای رفع تحریم‌ها و کارشکنی آمریکا را به اعضای مجمع ارائه کرد.

 جلسه «فوق العاده» مجمع تشخیص برگزار شد /  گزارش شمخانی از «آخرین وضعیت مذاکرات برای رفع تحریم‌ها و کارشکنی آمریکا»

براساس این گزارش، بحث و بررسی پیرامون کلیات سیاست‌های کلی برنامه هفتم با اظهار نظر تعداد زیادی از اعضای مجمع و نمایندگان دولت و مجلس پایان یافت و با تصمیم اعضای مجمع تشخیص مصلحت نظام مقرر شد که از جلسه آینده، بندهای پیشنهادی متن سیاست‌های کلی برنامه هفتم مورد بررسی قرار گیرد.

سند سیاستی که از سوی مقام معظم رهبری برای اظهار نظر مشورتی مجمع تشخیص مصلحت نظام ارسال شده است، شامل ۲۱ بند در حوزه های اقتصادی و زیربنایی، علمی، آموزشی و فناوری، فرهنگی، اجتماعی، دفاعی و امنیتی و نیز حقوقی، قضایی و اداری است که پس از اظهار نظر مجمع تشخیص مصلحت نظام به تصویب مقام معظم رهبری می‌رسد و مبنای تدوین لایحه برنامه هفتم توسعه کشور قرار می گیرد.

۲۱۲۲۰

پست های مرتبط

پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *