امروز: ۱۵ تیر ۱۴۰۱

دما و رطوبت در استان بوشهر افزایش می‌یابد

محمدرضا انصاری روز جمعه در گفت و گو با ایرنا افزود: در ۲۴ ساعت گذشته شهرهای برازجان، اهرم و خورموج دمای ۴۵ درجه را در استان بوشهر تجربه کردند که پیش بینی شده این میزان در هفته آینده به ۵۰ درجه برسد.

وی بیان کرد: براساس بررسی نقشه‌های هواشناسی وضعیت جوی و دریایی استان بوشهر امروز تا روز چهارشنبه هفته پیش رو، در بیشتر ساعت‌ها آرام خواهد بود.

کارشناس اداره کل هواشناسی استان بوشهر گفت: بنابراین در این مدت غبار محلی، در اواسط روز وزش باد و صبحگاه نیز در برخی از نقاط وقوع مه صبحگاهی، از پدیده های غالب در این استان خواهد بود.

انصاری ادامه داد: در ۲۴ ساعت آینده آسمان استان بوشهر صاف تا کمی ابری همراه با غبار محلی و در مناطق شرقی این استان گاهی افزایش ابر و طی صبحگاه در برخی از نقاط با مه رقیق پیش‌بینی می‎‍‌شود.
وی اظهار کرد: در این مدت جهت وزش باد  متغیر به طور غالب شمال غربی تا جنوب غربی گاهی جنوب شرقی با سرعت ۸ تا ۲۸ و در طول روز گاهی ۳۶ کیلومتر در ساعت پیش‎ بینی شده است.

انصاری یادآور شد: در ۲۴ ساعت آینده ارتفاع موج دریا در سواحل استان بوشهر ۳۰ تا ۹۰ سانتیمتر و در اواسط روز تا ۱۲۰ سانتیمتر پیش‎ بینی می‎‌شود.
وی افزود: فردا در بندر بوشهر زمان مد اول دریا ساعت ۰۰:۰۸ دقیقه بامداد، جزر اول ۰۲:۵۷،  مد دوم ۱۰:۴۱ و جزر دوم  ۱۸:۴۵ خواهد بود.

پست های مرتبط

پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.