امروز: ۲۵ فروردین ۱۴۰۳

رونمایی از ۳۵ اثر هنری و ادبی دفاع مقدس در بوشهر

به گزارش خبرنگار ایرنا، رئیس بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس در این آیین گفت: کتاب‌های رونمایی شده شامل “قصه تلخ و شیرین”، “اشک سجاد”، “یوسف کنعان”، “یحیی نمی میرد”، “صدف اندوه مروارید”، “آخرین نامه”، “برکت زندگی”، “طوبی”، “صبوری زینب”، “معصومیت عصمت”، “جواد جواد”، “شهربان اندوه”، “سمنبر خونین پر”، “پری دریایی شهادت”، “رمز جاودانگی” و “ام البنین زمانه” است.

سرهنگ علیرضا غریبی افزود: “ساعت‌های زنگ زده”، “پرتره ۲۵۱۹”، “آتروپات‌ها”، “زلیخایی که یوسفش را…” و “شعله‌های موج و بادبان‌ها” از دیگر کتاب‌هایی است که مورد رونمایی قرار گرفتند.

وی ادامه داد: همچنین هشت نمایش رادیویی با همکاری موثر صدا و سیمای مرکز و موزیک ویدئوهای “مادر چشم انتظار” و “دانش آموز” از دیگر آثاری است که در این آیین و همزمان با ایام بزرگداشت سوم خرداد رونمایی شد.

غریبی یادآور شد: تولید مستند داستانی شهید یحیایی نیز در این آیین آغاز شد.

شهید عبدالنبی یحیایی در اسفند سال گذشته به عنوان شهید شاخص سال ۱۴۰۱ در استان بوشهر معرفی شده است.

وی افزود: با تلاش صدا و سیمای مرکز بوشهر مجوز پخش آثار هنرمندان استان بوشهر در شبکه استانی بوشهر اخذ شده و فرایند دریافت مجوز پخش در شبکه‌های سراسری نیز در حال انجام است.

غریبی در بخش دیگری از صحبت‌های خود اظهار کرد: هیات اندیشه ورز هنرمندان استان بوشهر نیز تشکیل شده تا غنای دوچندانی به تولیدات هنری و ادبی استان و بویژه در حوزه دفاع مقدس بخشیده شود.

غریبی ادامه داد: اگر تا چندی پیش دستگاه‌های حوزه فرهنگی و هنری کارهایی به صورت پراکنده انجام می‌دادند اکنون با تعامل ایجاد شده به حرکتی واحد و منسجم دست پیدا کردند.

وی گفت: بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس در ابتدا کار را با دستان خالی آغاز کرده ولی با وجود همکاری دستگاه‌های مرتبط و همت هنرمندان توانسته امروز به آثاری ارزشمند و فاخر دست پیدا کند.

در این آیین از هنرمندان تولیدکننده آثار ادبی و هنری در حوزه دفاع مقدس تجلیل شد.

رونمایی از ۳۵ اثر هنری و ادبی دفاع مقدس در بوشهر

رونمایی از ۳۵ اثر هنری و ادبی دفاع مقدس در بوشهر

پست های مرتبط

پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *