امروز: ۰۲ اسفند ۱۴۰۲

امام جمعه بوشهر: بحران تاریخی آب در استان ریشه‌ای حل شود

به گزارش خبرنگار ایرنا، آیت الله غلامعلی صفایی بوشهری در خطبه‌های نماز جمعه، این شهر بیان کرد: در زمان حاضر برخی از روستاهای این استان با کمبود آب شرب روبرو هستند که مسئولان باید مراقبت کنند مشکل بهبود یابد و مردم در گرمای شدید تابستان در این استان از نعمت آب سالم برخوردار باشند.

وی افزود: امروز بازار کالاها با گرانی‌هایی روبرو شده که مردم را گله‌مند کرده است و اگر چه برخی از این افزایش قیمت‌ها طبیعی است اما باید برای پیشگیری از گرانی کاذب تلاش مضاعف شود.

امام جمعه بوشهر ضمن قدردانی از تلاش‌های اصناف و قوه قضائیه در استان و کشور، ادامه داد: عدالت محوری، حق گرایی و قانونمداری اساس سند تحول این قوه است و باید برخورد قاطع با متعرضان حقوق ملت و حمایت از اقشار محروم و همینطور کارآفرینان در دستورکار باشد.

صفایی بوشهری با اشاره به سخنان رهبر معظم انقلاب در دیدار با اعضای کنگره شهدای عشایر مبنی بر تلاش دشمن برای نا امید کردن مردم از توان و آینده نظام اسلامی، گفت: برنامه دشمن القای بن بست و ناکارآمدی نظام اسلامی و از بین بردن امید مردم است که باید این اندیشه شناسایی و با آن مقابله شود.

وی ادامه داد: امید مایه پیشرفت و حرکت به جلو جامعه است و ناامیدی این قابلیت و توان را تضعیف می‌کند.

نماینده ولی فقیه در استان بوشهر ضمن گرامیداشت هفته تبلیغات اسلامی، افزود: این نهاد با شناسایی توطئه‌های فرهنگی دشمن و مقابله با آن، با دستان خالی و کمبود اعتبار برای رساندن جامعه به اوج ارزشی آن تلاش می‌کند.

صفایی بوشهر با اشاره به اهمیت و کارایی این دستگاه، تاکید کرد: مسئولان نگاه ویژه‌ای به تخصیص اعتبارات فرهنگی داشته باشند.

وی ادامه داد: آمادگی لازم و طراحی دانش بنیان و جهادی برای مقابله با سلطه جهانی استکبار برای همه ملت‌ها بویژه ایران اسلامی ضروری است و مسئولان باید توجه ویژه‌ای به حمایت از این بخش داشته باشند.

امام جمعه بوشهر بیان کرد: اگر چه سیستم تسهیلات بانکی مورد تایید رهبر معظم انقلاب و شورای نگهبان است و شرایط آن از حالت ربا خارج است اما گرفتن این همه کارمزد از مردم درست نیست و باید وام‌ها و منابع بانکی برای حمایت از قشر محروم و کارآفرینی به کار افتند.

صفایی بوشهری در پایان ضمن تسلیت سالروز شهادت امام جواد (ع)، تاکید کرد: لازم است زندگی و سیره این امام بزرگوار به عنوان کم‌سن‌ترین رهبر دینی برای مردم بیان و معرفی شود تا به اهمیت رهبری دینی در جامعه آگاه شوند.

پست های مرتبط

پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *