امروز: ۰۳ اسفند ۱۴۰۲

امام جمعه موقت بوشهر:مسئولان مردم را نسبت به ضرورت جراحی اقتصادی توجیه کنند

به گزارش خبرنگار ایرنا، حجت الاسلام حسین دشتی در خطبه های نماز جمعه این هفته بوشهر با اشاره به مشکلات اقتصادی ناشی از تحریمها افزود: در راستای کاهش مشکلات اقتصادی دولت تلاش کرده با جراحی اقتصادی براین مشکلات غلبه کند.

وی  اظهار کرد: همه می دانیم طبیعت جراحی درد است و عوارض بعد از آن ایجاب می کند که نیاز است مراقبت‌هایی در جامعه انجام شود.

دشتی ادامه داد: این جراحی بزرگ و مهم اقتصادی در جامعه عوارض، حواشی، گرفتاری‌های اجتماعی و گرانی های حاشیه ای دارد؛ هرچند دولتمردان وعده دادند این مشکلات موقتی است اما نیاز است که مسئولان مراقبت بیشتری از جامعه داشته باشند.

وی خطاب به مسئولان توصیه کرد: بیشتر با مردم ارتباط داشته باشند و با آنان صحبت کنند چرا که اگر مردم بدانند تحمل این سختی ها برای حفظ نظام و انقلاب ضرورت دارد و این دوره موقتی و بعد از مدتی برطرف می شود به طور یقین همراهی می کنند.

دشتی گفت: ملت ایران برای این نظام سختی های زیادی کشیده اند و شهیدان زیادی تقدیم و تحریمها و فشارهای زیادی را تحمل کرده اند به همین دلیل است که اگر مطمئن باشند این جراحی درست است و شکوفایی اقتصادی جامعه را به دنبال دارد به طور یقین مسئولان را همراهی می کنند.

امام جمعه موقت بوشهر گفت: مردم دردهایی دارند که باید مطرح شود هرچند مسئولان هم گرفتار این مشکلات اقتصادی هستند اما گاهی برای مردم مشکلاتی وجود دارد که مسئولان از آن بی خبر هستند و باید شنیده شود و برای برطرف کردن آنها تلاش و برنامه ریزی شود.    

وی همچنین بر ضرورت متناسب کردن دخل و خرج مردم تاکید کرد و افزود: فضای اجتماعی کشور به سمت زیاده روی رفته و دخل و خرج خانواده ها با هم تناسب ندارد در این شرایط مردم را به زهد اقتصادی تشویق می کنم.

دشتی اضافه کرد: مردم بدانند قرض‌های زیاد، زندگی را به طور یقین فلج می کند پس باید هر خانواده ایرانی نسبت به تناسب دخل و خرج خود اقدام کند.

داعیه آمریکا در خصوص دفاع از حقوق بشر بزرگترین دروغ قرن است

وی با اشاره به حمله ناو آمریکایی به هواپیمای مسافر بری ایران و به شهادت رساندن ۲۹۰ نفر از انسانهای بیگناه در ۱۲ تیرماه سال ۶۷ گفت: هیچ یک از سازمانهای بین المللی جرات محکوم کردن این حادثه را نداشتند.

دشتی با اشاره به هفته دفاع از حقوق بشر آمریکایی اظهار کرد: حقوق بشر آمریکایی بزرگترین دروغ قرن های اخیر است چون تمام ترورها، خشونتها و تمام ضدیت انسان از آنها نشات گرفته و می‌گیرد و حال امروز بعنوان پرچمدار دفاع از حقوق بشر در دنیا شناخته می شوند.

وی اظهار کرد: امروز جنگ در شناخت انسانها مطرح است؛ انسانها براساس فطرتی که دارند اولین سخنی که مطرح می شود را باور می کنند و همین امر منشاء یک نوع عملیات روانی می شود.

امام جمعه موقت بوشهر ادامه داد: وقتی جامعه جهانی ادعای دفاع از حقوق بشر و ادعای محبت و دوستی را از سوی این قدرتها می شنود به دلیل بی بصیرتی و نشناختن حقایق در این عملیات روانی فریب می خورند.

وی اضافه کرد: امروز این قدرتهای پوشالی با ادعاهای دروغین به جهان اعلام می کنند که ما جزء اشرار هستیم این درحالی است که انقلاب اسلامی ادعای عدالت ودفاع از محرومان و مستضعفان دارد.

وی گفت:و ظیفه جهاد تبیین به ما می گوید که باید چهره منحوس این کشورها به جامعه جهانی ارائه و شناخته شوند.

پست های مرتبط

پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *