امروز: ۲۵ فروردین ۱۴۰۳

نظام سلامت دشتستان با بهره‌برداری پروژه‌های در دست اجرا متحول می‌شود

به گزارش خبرنگار ایرنا، دکتر بهروز رحیمی روز چهارشنبه در بازدید از پروژه‌های درمانی شهرستان دشتستان افزود: یکی از پروژه‌های اولویت‌دار دانشگاه علوم پزشکی بوشهر در این شهرستان، توسعه بخش اورژانس بیمارستان شهید گنجی شهر برازجان است که منابع آن از اعتبارات استانی و وزارتی تامین می‌شود.

وی اظهار کرد: با توسعه بخش اورژانس بیمارستان شهید گنجی وضعیت این بیمارستان از حالت کنونی که دچار اشکال است، خارج خواهد شد.

معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اظهار کرد: پانسیون پزشکان متخصص بیمارستان شهید گنجی برازجان پروژه اولویت دار دیگر دشتستان است که باید از طریق کمک مسئولیت‌های اجتماعی سایر بخش‌های استانی تامین اعتبار و مورد بهره برداری قرار گیرد.

رحیمی تأکید کرد: بیمارستان ۲۰۰ تختخوابی ۱۷ شهریور برازجان از پروژه‌های ملی و در یک موقعیت خاص و محل استراتژیک شهر برازجان در دست ساخت است که اعتبار این پروژه از محل منابع مولدساز درون استانی و وزارت بهداشت باید تأمین شود و کمک بزرگی به افزایش سرانه تخت در این استان می‌کند.

وی گفت: کلینیک تخصصی ویژه شهر برازجان از آخرین کلینیک‌های ویژه‌ای هستند که در کشور افتتاح می‌شوند و این مرکز درمانی می‌تواند بار زیادی از مسائل تخصصی و سرپایی بیمارستان شهید گنجی برازجان را کم کند.

رحیمی با تاکید براینکه تلاش می‌شود این پروژه در کمترین  زمان ممکن در هفته‌ها یا ماه‌های آینده با منابع وزارتی و استانی تجهیز شود، گفت: به طور قطع با هماهنگی‌های بین بخشی، کمک‌های سایر دستگاه‌ها و تلاش نماینده مردم دشتستان در مجلس شوای اسلامی این پروژه هر چه سریع‌تر افتتاح و به بهره‌برداری برسد.

وی بیان کرد: نماینده مردم دشتستان پیگیری‌های ویژه‌ای برای احداث و تجهیز این پروژه‌ها دارند و حمایت خوبی که فرماندار از حوزه سلامت این شهرستان دارند، برخی از این پروژه‌ها افتتاح خواهد شد.

شهرستان دشتستان با مرکزیت شهر برازجان بیش از ۲۵۰ هزار نفر جمعیت دارد.
 

پست های مرتبط

پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *