امروز: ۰۲ اسفند ۱۴۰۲

عملیات اجرایی فاز اول شهرک شیلاتی پرورش میگوی عامری در دیلم آغاز شد

به گزارش ایرنا، این شهرک شیلاتی در زمینی به مساحت ۷۳۲ هکتار با ۵۸ قطعه و هر قطعه به مساحت ۷.۵ هکتار احداث می شود و برای ساخت آن هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان اعتبار هزینه خواهد شد.

با اجرای این طرح زمینه اشتغال ۵۹۰ نفر فراهم می شود و ظرفیت تولید میگو در این شهرک ۳هزارو ۵۰۰ تن برآورد شده است.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری بوشهر در این آیین گفت: از ۱۰ هزارهکتار اراضی واگذارشده برای پرورش میگو در استان تاکنون ۶هزارو ۵۰۰ سایت فعال است و نزدیک به ۲۸ هزار تن در سال گذشته برداشت صورت گرفت.

علی باستین افزود: پیش بینی می شود امسال ۳۳ هزار تن میگوی پرورشی در استان برداشت شود.

وی اظهارداشت: باتوجه به اینکه پرورش میگو یکی از ظرفیت های خوب استان بوشهر است در سفر سال گذشته رئیس جمهور و هیات دولت به این استان، به درخواست و پیشنهاد استاندار بوشهر و تصویب هیات دولت تصمیم گرفته شد به میزان هزارو ۵۰۰ هکتار از اراضی دارای قابلیت پرورش میگو به مردم واگذار شود.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری بوشهر گفت: در این ارتباط با برگزاری جلسات متعدد تصمیم گرفته شد در دو نقطه استان شامل عامری شهرستان دیلم و در شیف غربی در شهرستان بوشهر، حداکثر مشارکت و منفعت مردم در این پروژه ها با رعایت الزامات و مقررات لازم و شاخص های تدوین شده واگذار شود.

وی افزود: منتفع شدن ساکنان در جوار، استفاده از فارغ التحصیلان رشته های شیلاتی، جامعه ایثارگری و توان سرمایه گذاری گروه‌ها که می توانستند ورود به این عرصه شوند از شاخص های تدوین شده در بحث واگذاری بوده است.

باستین ادامه داد: سایت پرورش میگوی عامری دیلم حدود ۱۵۰۰ هکتار عرصه آن است که عملیات اجرایی ۵۳۲ هکتار آن در روز جاری آغاز می شود و مابقی نزدیک به یک هزار هکتار در فاز دوم پس از جابجایی پسماند شهرداری دیلم درقالب فراخوانی که از قبل انجام شد، واگذار خواهد شد.

وی اظهارداشت: میزان سرمایه گذاری در این سایت در مجموع نزدیک به هزار و ۲۰۰ میلیاردتومان است که اجرای آن با همکاری شرکت شهرک های کشاورزی و گروه‌های ۷ نفره با تشکیل اتحادیه آغاز می‌شود. 

وی  بیان کرد: یکی دیگر از مزیت های مهم استان بوشهر پرورش ماهی در دریا است که در چندسال اخیر مورد توجه مردم این استان قرار گرفته است و نقش بسزایی در اشتغال زایی و ارز آوری به دنبال دارد.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری بوشهر افزود: با پیگیری صورت گرفته ۶۵ هزار تن ظرفیت آبزی در این بخش به استان بوشهر اختصاص پیدا کرده که با بهره برداری از چند مزرعه در هفته دولت تاکنون ۷ هزار تن به مرحله اجرا رسید.

پست های مرتبط

پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *