امروز: ۲۸ فروردین ۱۴۰۳

واکنش ماجدی به مذاکره با دایی و دلخوری مهدوی‌کیا/VAR ما روسی نیست

به گزارش خبرنگار مهر، میرشاد ماجدی با اشاره به دوران حضورش در فدراسیون فوتبال به عنوان سرپرست، گفت: فدراسیون را با مبلغی کمتر از حدود ۲۰۰ میلیون تومان تحویل گرفتم. تا اینجا نیز با حمایت‌های مجلس، دولت و دستگاه‌های دیگر توانستیم مبلغ بسیار خوبی را برای پرداختی‌های گذشته هزینه کنیم.

فردا؛ پرداخت مالیات ۲ میلیاردی ویلموتس

وی در خصوص مالیت‌های گذشته فدراسیون فوتبال تاکید کرد: مالیات‌هایی که از سال ۹۷ فدراسیون فوتبال باید برای قرارداد دو بزرگواری که با ما کار کردند یعنی کی‌روش و ویلموتس بدهکار بودیم.

سرپرست فدراسیون فوتبال افزود: حدود ۲ میلیارد تومان مربوط به مالیات قرارداد کی‌روش بود که سه چهار روز قبل آن را تسویه کردیم. ویلموتس بابت پولی که فعلاً گرفته نه آن پولی که قرار است بگیرد بالغ بر ۲ میلیارد و ۶۰ میلیون تومان مالیات داشته که آن را هم ان‌شاءالله صبح شنبه تسویه می‌کنیم.

در قرارداد اسکوچیچ بحث ارزی و ریالی داریم

ماجدی خاطرنشان کرد: در این ۶ ماه عدد بسیار کلانی وارد فدراسیون شد و خروج پیدا کرد. این پول‌ها از طریق دولت، هم مجلس هم سازمان‌های دیگر و هم بحث بلیت فروشی جام جهانی تامین شد. این کار خدا است که کمک کرد فدراسیون تمام بدهی‌ها و قرض‌های مربیان پیشین فوتبال، فوتسال و فوتبال ساحلی از سال‌های دور را بدهیم.

وی یادآور شد: بدهی و پاداش در تیم ملی بزرگسالان تقریباً صفر است به غیر از اسکوچیچ و دو دستیار خارجی که بحث ریالی و ارزی را با اینها داریم.

زمان عزیزی خادم پول‌های فدراسیون مدیریت نشد

ماجدی در خصوص اینکه شهاب الدین عزیزی خادم رئیس قبلی فدراسیون فوتبال هم پول‌های زیادی وارد فدراسیون کرد، گفت: عزیزی خادم هم پول گرفت اما مدیریت مالی نشد. همین الان قراردادی هست که می‌توانیم راحت ببندیم و اسپانسر تیم ملی و فدراسیون آماده پرداخت است اما ما فدراسیون فوتبال هستیم و جام جهانی را داریم و هرکسی اسپانسر ما بشود چند برابر برنده می‌شود. نمی‌توانیم از حق و حقوقمان بزنیم و قرارداد ارزان را در اختیار یک موسسه بگذاریم. خیلی‌ها هستند ولی تمام سعی من و همکارانم در هیات رئیسه این است که راحت و ارزان ندهیم برود. باید پولی بگیریم که در خور نام فدراسیون فوتبال باشد وگرنه می‌توانیم یک قرارداد معمولی ببندیم و بگوییم اسپانسر گرفتیم.

سرپرست فدراسیون فوتبال تصریح کرد: یکی از ضعف‌هایم این است که اهل شعار دادن نیستم و زیاد مصاحبه نمی‌کنم و حرف نمی زنم. سعی می‌کنم عمل کنم.

پولی از اسپانسر پیراهن تیم ملی نمی‌گیریم

ماجدی یادآور شد: در این ۶ ماه حضورمان در فدراسیون فوتبال، عید نوروز، ماه رمضان و… را داشتیم. تعطیلات زیادی داشتیم و در مجموع ۴ ماه فرصت برای کار کردن بود. در این مدت اسپانسر داوران را پنج برابر اسپانسر قبل بستیم. تمام تسویه حساب‌های داوران صفر شده است.

وی با اشاره به فراخوان انتخاب پیراهن تیم ملی اظهار کرد: همه کارها را قانونی انجام می‌دهیم. قرارداد البسه تیم ملی را هم بستیم. این البسه برای تمام تیم‌های ملی بزرگسالان رایگان است. ۱۰ میلیارد تومان هم به صورت البسه رایگان می‌گیریم. در واقع پولی از این شرکت نمی‌گیریم.

واکنش ماجدی به مذاکره با دایی و دلخوری مهدوی‌کیا/VAR ما روسی نیست
تیم ملی ایران در بازی با الجزایر

هیات‌های استانی استقلال خود را حفظ کنند

«در سال جام جهانی اینکه از اسپانسر تیم ملی صرفاً لباس بگیریم و پولی نگیریم مثل یک شوخی است.» ماجدی در واکنش به این جمله مجری برنامه «ورزشگاه» گفت: وقتی شرکتها نمی آیند باید چه کار کنیم؟ ما فراخوان داشتیم نه مناقصه.

در آستانه انتخابات ریاست فدراسیون فوتبال، ماجدی که خودش یکی از گزینه‌های ریاست فدراسیون هم هست از هیات‌های استانی به عنوان عضو مجمع درخواست کرد استقلال خود را حفظ کنند. ماجدی گفت: هیات‌های استانی بازوان ما هستند و استقلال آنها به استقلال فدراسیون کمک می‌کنند. در فضای مجازی می‌گفتند فلان استان دارد با فلان نفر می‌آید و فشار می‌آورند. گواهی من روسای هیات‌ها هستند. استقلال هیات را با هیچ چیز عوض نمی‌کنیم. اینها باید کنار ما باشند تا کارمان را انجام بدهیم.

تذکر جدی فیفا؛ در این باره حتی سئوال هم نکنید!

سرپرست فدراسیون فوتبال درباره درآمدها و منابع ارزی ایران در فیفا خاطرنشان کرد: پول‌هایی را در فیفا داریم. شنیده‌ام که گفته‌اند می‌توانیم بخشی از این پول را به مربیان و بازیکنان خارجی بدهیم. اصلاً بانک فیفا اجازه نمی‌دهد این پول را بدهیم. یک پرداختی به کشور آفریقایی داشتند که بحث پولشویی بوده است. حتی به فیفا نامه زدیم پول اسکوچیچ و همکارانش را بدهند ولی نامه زدند در این خصوص حتی سئوال نکنید!

ماجدی ادامه داد: پول‌های ما در فیفا سرفصل دارد که کجا هزینه بشود. مثلاً سرفصل عمرانی داریم. پول جام جهانی برای توسعه زیرساختها، بازیکنان تیم ملی، استان‌ها و… است. چه من در فدراسیون باشم و چه نباشم اجازه پرداخت این پول را به غیر نخواهیم داد.

چیزی در اساسنامه نیامده و کار خودمان را می‌کنیم

«آیا حضور همزمان شما در هیات رئیسه و انتخابات ریاست فدراسیون فوتبال منع قانونی ندارد؟» ماجدی در پاسخ به این سئوال گفت: به هر آنچه که در اساسنامه آمده باشد پایبند هستیم. وقتی چیزی نوشته نشده، کار خودمان را می‌کنیم. نمی‌توانیم داخل اساسنامه قانون بگذاریم. اگر کار من غیر قانونی باشد، آنقدر دستگاه‌های قانونی هستند که به ما اجازه ورود نمی‌دهند.

سرپرست فدراسیون فوتبال همچنین دریافت نامه از سوی کمیته بدوی فدراسیون در راستای اقداماتی که تعارض منافع در انتخابات در پی دارد را تکذیب کرد.

به سوئیس نرفتم تا بحث حضور بانوان در ورزشگاه انجام بشود

ماجدی در بخش دیگری از صحبت‌هایش، دلیل لغو سفرهای خارجی اش را برشمرد و خاطرنشان کرد: باید به قطر می‌رفتم ولی اینجا ماندم و دنبال الباقی پاداش‌های تیم ملی بودیم. با حضور آقای سجادی وزیر ورزش ماندم تا پاداش‌ها را بدهیم. به سوئیس هم نرفتم تا بتوانیم بحث شبانه روزی که با سازمان‌ها برای حضور بانوان در ورزشگاه‌ها را داشتیم، پیش ببریم.

وی در پاسخ به سئوال دیگری درباره آخرین وضعیت استفاده از کمک داور ویدئویی (VAR) تصریح کرد: بالاخره نامه تاییدیه فیفا آمد و از هفته آینده آموزش داوران را شروع می‌کنیم. الان قول می‌دهم از هفته آینده آموزش داوران را در VAR در ایران آغاز می‌کنیم.

آموزش داوران VAR در سه ماه

سرپرست فدراسیون فوتبال تاکید کرد: فیفا هم شرکت مدنظرمان را تایید کرده است. خود آنها نماینده داخل ایران را مورد تایید قرار داده‌اند. این قطعی است.

البته ماجدی در ادامه تاکید کرد که فدراسیون هفته پیش رو درگیر انتخابات ریاست است و آموزش داوران از هفته بعد از آن آغاز خواهد شد.

ماجدی همچنین گفت که برای آموزش داوران ۶ ماه زمان لازم است اما نماینده داخلی قرار است با دو سیستم آموزش را آغاز کند و به همین دلیل می‌توان در سه ماه آموزش را کامل کرد.

شرکت مدنظر ما روسی نیست

وی در پاسخ به این سئوال که آیا «تایید نهایی از همه نهادهای مربوطه برای این شرکت گرفته شده است تا دیگر شاهد اتفاقات شرکتهای قبل مثل شرکت بلژیکی نباشیم؟» گفت: بله همه تاییدیه های نهایی گرفته شده است. شبانه روزی کار کردیم.

سرپرست فدراسیون فوتبال درباره اینکه آیا شرکت مدنظر از روسیه است؟ گفت: خیر روسی نیست. یک شرکت دیگر است.

در تیم ملی دو دستگی نبود!

بحث دیگری که ماجدی درباره آن توضیحاتی ارائه کرد، دودستگی و اختلاف بین بازیکنان تیم ملی برای ادامه کار با اسکوچیچ بود. وی گفت: من آدم تمام فوتبالی هستم. در سالهای خیلی دور همینجایی بودم که الان بازیکنان تیم ملی هستند. یک بازیکن و مربی قلب و دلش بیش از هرکسی برای تیم ملی می تپد. این دو دستگی نبوده است! هرکدام از این عزیزان با یک بیانی نگرانی خود را نشان داده‌اند!

وی در واکنش به اینکه نسبت به این اتفاقات خیلی خوشبینانه حرف می‌زند، اظهار کرد: خوشبین نبودیم حتی نمی‌توانستیم به جام جهانی صعود کنیم. زمانی که اسکوچیچ تیم را تحویل گرفت، هیچ مربی‌ای این تیم را قبول نمی‌کرد چون با یک مساوی حذف می‌شدیم. حتی یکسری عزیزان کنار کشیدند. من آن زمان در کمیته فنی بودم که این کمیته برای اولین بار تشکیل شد. در کمیته فنی رای به انتخاب اسکوچیچ داده شد.

جلوی کاسبی تعلیق را بگیرید

ماجدی سپس بحث اختلاف بازیکنان تیم ملی را از سر گرفت و گفت: هرکدام از این عزیزان یک نظری دارند. بازیکن نگران تیم ملی است بخصوص با بازتاب‌های منفی که در فضای مجازی داده می‌شود. من با «اینفانتینو» رئیس فیفا در مراسم قرعه کشی جام جهانی صحبت کردم و چیزی در ذهن و صحبت او از تعلیق ندیدم ولی مرتب برایم پیام می‌آمد فیفا ایران را تعلیق می‌کند. این کاسبی شده است. جلوی این کاسبی تعلیق را بگیرید. از تمام رسانه‌ها خواهش می‌کنم به خاطر تیم ملی نه به خاطر ماجدی یا دیگران، جلوی این کلمات را بگیرید. بانوان یکی از چوب‌ها بود که خوشبختانه دیروز به ورزشگاه آمدند. بحث کمک داور ویدئویی هم بود.

واکنش به پیام سفارشی بازیکنان تیم ملی

سرپرست فدراسیون فوتبال در واکنش به پیام‌های حمایتی بعضی از ملی پوشان از یک نامزد خاص برای انتخابات این فدراسیون اظهار کرد: نمی دانم. من خودم کاندیدا هستم و نمی‌توانم چیزی بگویم. شخصاً آدمی نیستم پشت بازیکن قایم بشوم و از آنها بخواهم کاری انجام بدهند. این جوانمردانه نیست. دغدغه بازیکنان حضور موفق در جام جهانی است.

ماجدی ادامه داد: بازیکن فقط باید فکر و ذکرش بازی در زمین باشد و حق و حقوق و پاداشش را بگیرد. خود بازیکن فردا مربی و مدیر می‌شود و متوجه خواهد شد. یک موقع شما نگاه حمایتی دارید یک موقع نگاه جوانی. وقتی به یک سنی می‌رسید که در قالب مدیر و مربی هستید صد درصد نگاهتان فرق می‌کند.

واکنش ماجدی به مذاکره با دایی و دلخوری مهدوی‌کیا/VAR ما روسی نیست
اسکوچیچ (سمت راست) و ماجدی

اگر کسی بازیکنان را تهدید کرده، ایرانی نیست

وی در پاسخ به این سئوال که به نظر می‌رسد بعضی از بازیکنان حتی برای گذاشتن این پیام تهدید شده‌اند، اظهار کرد: هیچ چیزی ندارم. اگر کسی تهدید کرده ایرانی نیست. همه ما برای این پرچم و مملکت می‌جنگیم.

به گزارش خبرنگار مهر، ماجدی در خصوص حمایتش از اسکوچیچ هم توضیحاتی داد. ماجدی گفت: اسکوچیچ تا سال ۲۰۲۳ قرارداد دارد و اگر رئیس فدراسیون بشوم، انتخاب من اسکوچیچ در جام جهانی است. شعار نمی‌دهم. برای فدراسیون تعهد ایجاد نمی‌کنم. همین الان باید به مربی‌ای که ما را جام جهانی برده پول بدهم و دو برابر را به یک نفر دیگر بدهم. ما تنها دو بازی دوستانه در مهرماه داریم که تمام می‌شود. خوشبینانه ۱۰ روز قبل از جام جهانی فرصت خواهیم داشت. عقل سلیم چه می‌گوید؟ خواهشم از رسانه‌ها و فضای مجازی این است تا پایان جام جهانی فقط تیم ملی را حمایت کنید.

قرارداد بازی با اروگوئه فردا یا پس فردا امضا می‌شود

وی درباره بازی‌های تدارکاتی تیم ملی اظهار کرد: از همان شبی که بازی با الجزایر تمام شد، مکاتبات را شروع کردیم. تا الان بازی با سنگال قطعی شده است. قرارداد اروگوئه ان شاءالله تا فردا و پس فردا امضا می‌شود. در بحث تحریم نمی‌توانیم پول ارسال کنیم. بحث‌های دلاری داشتیم که ان شاءالله نهایی می‌شود. کارگزار ما در اتریش کارش را می‌کند. لیگ ۲۰ شهریور تمام می‌شود. بازیکنان داخلی از ۲۱ وارد اردو می‌شوند و یک بازی دوستانه خواهیم داشت. سپس به اتریش می‌رویم.

مذاکره با دایی؟ ۲۰ ثانیه فقط به او سلام کردم!

سرپرست فدراسیون فوتبال در واکنش به مذاکراتش با علی دایی برای نشستن روی نیمکت تیم ملی، این بحث را تکذیب کرد و گفت: من با هیچکس مذاکره نکردم. اگر به شما زنگ بزنم حالتان را بپرسم فردا مدیر رسانه‌ای تیم ملی هستید؟ یک سلام در حد ۲۰ ثانیه هم نشده، نتیجه اش این شده بیا مربی بشو؟

ماجدی درباره اینکه خداداد افشاریان عضو هیات رئیسه مذاکره با دایی برای تیم ملی را تایید کرده است، اظهار کرد: او گفت “ماجدی صحبت کرده است”. نمی‌دانست من چه صحبتی کرده‌ام!

مهدوی کیا چه چیزی خواست که فراهم نکردیم؟

سرپرست فدراسیون فوتبال در خصوص مشکلات تیم فوتبال امید و ناراحتی مهدی مهدوی کیا سرمربی این تیم خاطرنشان کرد: در مورد تیم امید هرچه مهدی مهدوی کیا خواست فدراسیون آماده کرد. قرارداد عزیزان حداقل تا ۵۰ درصد پرداخت شده است. سرپرست تیم امید از قول مهدوی کیا امضا کرد و فرستاد و گفت باشگاه‌ها بازیکن نمی‌دهند و چند کرونایی داریم و نمی‌توانیم در بازی‌های کشورهای اسلامی شرکت کنیم.

«مهدوی کیا گفته بود با این وضعیت حتی نمی‌توانیم تا فرودگاه امام خمینی برویم.» ماجدی در واکنش به این جمله گفت: چه وضعیتی؟ چه خواستند که انجام ندادیم؟ حاضرم مهدوی کیا بیاید و رودررو صحبت کنیم. احترام زیادی قائلم و هرچه در توانم است گذاشته‌ام. یکسری چیزها چیپ و کوچک است اگر بگوییم. مثلاً بهترین هتل ایران و زمین چمن را در اختیارشان گذاشتیم. فدراسیون کم کاری نکرده است.

وی در خصوص اینکه شاید مهدوی کیا انتظار داشته فدراسیون برای گرفتن بازیکن از باشگاه‌ها محکم‌تر باشد، گفت: قانون داریم. مثلاً یاسین سلمانی کاپیتان سپاهان است و باشگاه می‌خواهد از او استفاده کند. طبق کدام قانون بگویم بازیکنشان را بدهند؟

بعضی از بانوان در ورزشگاه آزادی نماز شکر می‌خواندند

ماجدی در پاسخ به این سئوال که آیا حضور بانوان در ورزشگاه‌ها ادامه دار خواهد بود؟ تاکید کرد: این یک کار بزرگ و ملی بود بخصوص حمید سجادی و وزارت ورزش که حمایت کردند و کار را جلو بردیم. روزی که بعضی‌ها نوشتند ماجدی به سوئیس نرفت، در ایران مانده بودم تا این بحث را جمعبندی کنیم. با افتخار خواهران عزیزمان را روز گذشته در ورزشگاه دیدیم. نمی‌دانید چه شور و شوقی وجود داشت.

وی گفت: وقتی برای بازدید رفتم دیدم برخی از آنها نماز شکر می‌خوانند. واقعاً عجیب و غریب بود. از هواداران زن و کمیته‌های فرهنگی باشگاه‌ها می‌خواهم عفاف زنان ایرانی را به نمایش بگذارند و اجازه بدهند حضورشان در ورزشگاه تا انتها برود. مطمئنم بیشتر هم می‌شود. فعلاً استادیوم آزادی را به عنوان آزمایشی جلو می بریم.

واکنش به مهندسی انتخابات فدراسیون فوتبال

سرپرست فعلی فدراسیون فوتبال همچنین در واکنش به اتهام مهندسی انتخابات فدراسیون با حذف نفراتی چون بهاروند و طالقانی پاسخ دقیقی نداد و تاکید کرد: بهاروند جزو مجمع نبود. او جزو افرادی است که بنده ارادت دارم. من آدم فوتبالی هستم نه سیاسی.

ماجدی درباره انتخاب مریم ایراندوست به عنوان سرمربی تیم ملی که شائبه مهندسی کردن انتخابات را قوت می بخشد، اظهار کرد: لیستی را ۷۰ روز قبل از انتخابات آماده می‌کنیم. اگر در آن لیست تغییری ایجاد شده می‌توانید مرا بازخواست کنید مگر رئیس هیات فوتبال یا مدیرعامل تغییر کند.

«سرمربی تیم ملی بانوان چطور بدون مصوبه هیات رئیسه انتخاب شد؟» وی در پاسخ به این سئوال گفت: بانوان ما در مسابقه‌ای شرکت کردند و حذف شدند. وقتی حذف شدند در اختیار فدراسیون است که سرمربی را تغییر بدهد! مصوبه هیات رئیسه فکر می‌کنم آن زمان بوده است.

اگر به عقب بر می‌گشتم سرپرست فدراسیون نمی‌شدم

سرپرست فدراسیون فوتبال درباره تغییر نظر و موضعش برای حضور در انتخابات فدراسیون در عرض سه ساعت اظهار کرد: مصاحبه‌ای را با عادل فردوسی پور کردم. او پرسید که کاندیدا می‌شوید که گفتم صد درصد. گفته بودم اگر به عقب برگردیم، سرپرست فدراسیون نمی‌شوم اما من سختی‌ها را چشیدم و رسیده‌ایم به الان. چند بار از عزیزان خواهش کردم اگر می آیید اعلام کنید تا تصمیم بگیرم.

وی افزود: اینکه دو روز مانده بگویند می آیم، آن یکی بگوید من هم می آیم، نفر بعدی هم بگوید می آیم؛ پس من هم می آیم. این تاکتیک است. من نه نگفتم نمی آیم نه نگفتم می آیم! تاکتیک من هم این بود که اگر می آیید بگویید فکر دیگری بکنم!

دبیر کل فدراسیون نمی‌شوم

ماجدی بحث ائتلاف در فدراسیون فوتبال و حضورش به عنوان دبیر کل در فدراسیون بعدی را تکذیب کرد و گفت: خیر؛ بنده عضو هیات رئیسه هستم که بالاتر از دبیر کل است.

وی درباره مصادره شدن ساختمان فدراسیون فوتبال اظهار کرد: ما در ساختمان فدراسیون فوتبال مستاجر هستیم. اگر می گویم مربی جدید برای تیم ملی نمی آورم به خاطر اینکه بار مالی اضافه نکنم.

رئیس بعدی فدراسیون خوشبخت است

ماجدی همچنین گفت: رئیس بعدی فدراسیون آدم خوشبختی است چون طراز مالی مثبت را تحویل می‌گیرد.

سرپرست فدراسیون فوتبال که گزینه ریاست فدراسیون هم هست، در پایان به گفتن این جمله خطاب به هیات‌های استانی اکتفا کرد: «دو صد گفته چون نیم کردار نیست.»

پست های مرتبط

پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *