امروز: ۰۲ مرداد ۱۴۰۳

«آمار» امیدوارکننده برای سرخپوشان/ پرسپولیس قهرمان لیگ می‌شود!

به گزارش خبرنگار مهر، تیم فوتبال پرسپولیس با برتری یک بر صفر مقابل ملوان بندر انزلی با ۲۱ امتیاز در صدر جدول رقابت‌های فصل جاری در پایان هفته دهم قرار گرفت تا انگیزه‌های خود برای کسب جام را اینگونه به رخ بکشد. سرخپوشان پایتخت در حالی برای کسب قهرمانی رقابت می‌کنند که به عنوان پرافتخارترین تیم باشگاهی لیگ برتر فرمول رسیدن به جام را به خوبی یاد گرفته‌اند.

ثلث قهرمانی

نگاهی اجمالی به هفت قهرمانی پرسپولیس در ادوار گذشته رقابت‌های لیگ برتر نشان می‌دهد که این تیم در پایان یک سوم ابتدایی بیشتر از ۲۰ امتیاز کسب کرده است. و غیر از یک دوره که در جایگاه نخست جدول در پایان هفته دهم حضور نداشته است در بقیه موارد به صدر جدول تکیه زده و هیچ گاه آن را به تیم‌های دیگر تعارف نکرده است. پرسپولیس با کسب فرمول قهرمانی مشخص در لیگ‌هایی که ۱۶ تیم حضور دارند توانسته است موفقیت در این جایگاه را بار دیگر تکرار کند. این تیم میانگین ۲.۱ امتیاز از هر بازی را برای خود کرده است تا به خوبی راه رسیدن به سکوی نخست را در پایان فصل برای خود هموار کند.

صدرنشینی با گل هلندی

یورگن لوکادیا در ۱۰ هفته ابتدایی لیگ برتر با ۶ گل زده همراه با محمد عباس زاده در صدر جدول گلزنان لیگ برتر قرار دارد. مهاجم هلندی پرسپولیس که از هفت سوم در ترکیب این تیم قرار گرفت با کمترین میزان لمس توپ بیشترین بازدهی را برای گشودن دروازه حریفان داشته است. موتور گلزنی او در بازی با صنعت نفت آبادان در هفته چهارم روشن شد اما توانست روند مثبت خود را در اکثر بازی‌ها حفظ کند تا در چهار پیروزی تیمش نقش مستقیم داشته باشد.

«آمار» امیدوارکننده برای سرخپوشان/ پرسپولیس قهرمان لیگ می‌شود!

اقتصادی ببر!

یحیی گل محمدی با پرسپولیس نشان داد می‌تواند در هر زمین و هر شرایطی تیمش را به بردن سوق دهد. گل محمدی در زمین‌های نا هموار نیز تیمش را با گل‌های حساس سه امتیازی به پیروزی رساند. اتفاقی که تا کنون در دیدار با آلومینیوم اراک، مس رفسنجان و ملوان بندر انزلی رقم خورده است تا بردهای اقتصادی نقش مهمی در صدرنشینی این تیم داشته باشد. پرسپولیس که در خطوط دفاع و میانی جزو بهترین هاست همچنان برای گلزنی دچار مشکل است تا تمام بار این تیم روی دوش لوکادیا باشد. استراتژی گل محمدی در ۱۰ دیدار نخست نشان می‌دهد این تیم تنها با یک مهاجم باید بازی کند و فعلا خبری از نفر دوم برای ایستادن کنار لوکادیا ندارد.

رابطه دو سر برد با تیم ملی ایران

تیم ملی فوتبال ایران اردوهای کوتاه مدت هفتگی خود را با بازیکنان داخلی منتخب کارلوس کی روش در حالی ادامه می‌دهد که پرسپولیس معمولا پنج بازیکن ملی پوش در این روزها دارد. علیرضا بیرانوند که در مرحله انتخابی جام جهانی ۲۰۲۲ جای خود را در اکثر بازی‌ها به امیر عابدزاده داد به پرسپولیس بازگشت تا بتواند بار دیگر به هدف این تیم در لیگ برتر کمک کند و به واسطه آن به دروازه تیم ملی باز گردد. همچنین وحید امیری نیز پس از مصدومیت و جراحی کمر، زودتر از موعد مقرر به مستطیل سبز بازگشت تا دو دو دیدار اخیر پرسپولیس نیز در ترکیب قرار بگیرد. میلاد سرلک هم که یکی از بهترین بازیکنان این تیم بوده است در اردوی تیم ملی ایران آسیب دید اما برای حضور در جام جهانی قطر زیر نظر کادر پزشکی تیم ملی تمرینات خود را دنبال می‌کند تا همین موضوع انگیزه پرسپولیسی‌ها را برای پیروزی‌های باشگاهی قبل از شروع جام جهانی قطر افزایش دهد.

یحیی گل محمدی با وجود تمام انتقادات از عملکرد فنی این تیم و کاهش میزان بازی تهاجمی از استراتژی‌های فنی با همین دست فرمان می‌تواند به جام نزدیک شود اما بر هیچ کس پوشیده نیست پرسپولیس در گلزنی دچار ایرادات جدی است و کادر فنی این تیم باید فکری به حال روزهای احتمالی غیبت لوکادیا باشد.

پست های مرتبط

پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *