امروز: ۲۵ فروردین ۱۴۰۳

از اصلاح کمپ تیم ملی در قطر تا شرایط آزمون و کمک مرفاوی به کی‌روش

به گزارش خبرگزاری مهر، مهدی محمدنبی، نائب رئیس اول فدراسیون درباره برنامه‌های آتی تیم ملی در گفت و گو با رادیو فوتبال فدراسیون فوتبال به نکاتی اشاره کرد.

متن این پرسش و پاسخ به شرح ذیل است:

* به عنوان اولین سوال، در فاصله کمتر از ۳۵ روز به شروع جام جهانی چه برنامه ریزی برای موفقیت تیم ملی صورت گرفته؟

– در هر صورت برنامه‌ای که می‌بایست حداقل از یک سال پیش برنامه ریزی می‌شد و کارهایش به خوبی انجام می‌شد، با توجه به اینکه ما از ۹ شهریور در فدراسیون مستقر شدیم و بعد از مذاکرات با آقای تاج و نهایتاً مصوب هیات رییسه محترم، آقای کی روش و دستیاران ایشان به تیم ملی اضافه شدند. بلافاصله اردو اتریش برگزار شد که دو دیدار تدارکاتی با اروگوئه و سنگال با تمامی بازیکنان تیم ملی انجام پذیرفت. اساساً تقویم سازمان لیگ و تیم‌های ملی باید با هم منطبق می‌شد، لذا جلسه‌ای را با آقای قنبرزاده و همکاران ایشان در سازمان لیگ برگزار کردیم و بر همین اساس از سازمان لیگ و از دوستان خواهش کردیم که برنامه مسابقات طوری تنظیم شود که با تمرینات تیم ملی مغایرت نداشته باشد.

خوشبختانه این اتفاق افتاد و خود آقای کی روش هم با سرمربی تیم‌های باشگاهی که بازیکنانشان به تیم ملی دعوت شدند صحبت کردند و اساساً مینی کمپ تیم ملی بعد از اتمام اردو اتریش آغاز شد و این اردوها در کمپ تیم ملی برقرار گردید و خوشبختانه از بازیکنان داخلی دعوت شد تا در این اردوها شرکت کنند. در مورد لژیونرها عرض کنم، آقای کی روش مرتباً با آنها در تماس هستند، چه بسا به باشگاه‌هایشان مراجعه کردند و در مسابقات باشگاهی که داشتند آنالیز فنی آنها انجام می‌شود و کار بسیار، بسیار فشرده‌ای است که شبانه روز در حال انجام است و خود کی روش حداقل تا ساعت ۲،۳ بامداد بیدار است و این موضوعات را به شدت پیگیری می‌کند.

در کنار این مسئله تعدادی از بازیکنان که در خارج از کشور هستند از جمله سردار آزمون که مصدومیتی داشتند، یکی از دستیاران کی روش به آلمان اعزام شد با باشگاه لورکوزن صحبت کردند و قرار شد که ادامه معالجات ایشان با نظر بخش پزشکی تیم ملی و بایر لورکوزن انجام پذیرد و قرار است ایشان به دوحه قطر در کمپ اسپایر اعزام شود زیرا یک کلینیک پزشکی فوق پیشرفته در آنجا است و انشاءالله که قبل از بازی‌ها به کمپ تیم ملی در قطر است اعزام شود.

* یکی از نگرانی‌های ما همین بحث مصدومیت سردار آزمون بازیکن خوب و تاثیر گذار تیم ملی ما است. سردار صد درصد به جام جهانی خواهد رسید؟

– همانطور که توضیح دادم، ما با توجه به گزارش‌هایی که هم پزشکان تیم ملی هم بایر لورکوزن دادند، امیدواریم در همین مدتی که به کمپ تیم ملی در دوحه اضافه خواهد شد، این مشکل حل شود و ایشان آماده سازی خود را به نحوی انجام دهد که در تیم ملی حضور داشته باشند و به بازی‌های جام جهانی برسند.

* سئوال بعدی اینکه تیم ملی چه زمانی اعزام می‌شود و آیا در این فاصله تا شروع بازی‌ها، بازی تدارکاتی هم انجام می‌شود یا صرفاً با انجام تمرینات جام جهانی رو آغاز می‌کنیم؟

– پیرو مذاکراتی که با آقای ماجدی رییس کمیته جوانان شد، قرار شد ترکیبی از تیم زیر ۲۱ سال با سرمربیگری آقای مرفاوی و همکارانشان در کمپ تیم ملی حضور داشته باشند که در فرصتی که باقی مانده از این نفرات در کنار تیم ملی استفاده شود و به هر صورت به نحوی آمادگی بازیکنان تیم ملی بالا برود. بچه‌های زیر ۲۱ سال در کنار تیم ملی باشند و با نظر کی روش کار فنی را در مینی کمپ انجام بدهند. یک دیدار دوستانه هم در تاریخ ۱۰ نوامبر یا ۱۹ آبان ماه با یکی از تیم‌های ملی در تهران خواهیم داشت که بعد از اینکه قرارداد آن با این تیم امضا شد اعلام رسمی خواهیم کرد.

* و اینکه تیم چه زمانی به قطر اعزام خواهد شد؟

– پیش بینی ما این است که بعد از این دیدار دوستانه، یکی دو روز به بچه‌ها استراحت بدهیم که به خانواده‌هایشان برسند و به امید خدا یا ۲۲ یا ۲۳ آبان به قطر اعزام خواهیم شد.

* لیست نهایی تیم ملی چه زمانی توسط آقای کی روش اعلام می‌شود؟

– خود آقای کی روش هر زمان که صلاح بداند اعلام خواهند کرد که این قاعدتاً به قبل از اعزام به قطر موکول خواهد شد.

* و صحبت‌های پایانی شما؟

– ما یک بازدید هم از امکانات تیم ملی در قطر داشتیم که هتل محل اقامت، زمین تمرین و … به دلیل اینکه در دوره گذشته دیر اقدام کرده بودند مناسب شرایط تیم ملی ما نیست. اما ما در چند روزی که در دوحه قطر بودیم، جلسات متعددی را با مسئولان فیفا برگزار کردیم که توانستیم مشکلات را حل کنیم. برای مثال عرض می‌کنم که زمین تمرین قبلی جایی بود که دور تا دور آن فضای باز بود، نیاز است که فضای تمرین کاملاً محصور باشد تا بازیکنان و آقای کی روش با خیال راحت کار کنند.

موارد دیگری بود که مربوط به اقامت آنها در هتل می‌باشد، که این موضوع هم حل و فصل شد. در گذشته، دوستان که به قطر اعزام شده بودند می‌بایست این موارد را با تجربه بیشتری دنبال می‌کردند که هم محل تمرین و هم هتل مناسب‌تر برای تیم ملی در نظر گرفته می‌شد. در کنار هتل قبلی تیم ملی، یک مرکز خرید بزرگ وجود داشت که اساساً توجیهی ندارد که تیم ملی محل اقامتش در کنار یک مرکز خرید بزرگ باشد ولی به هر صورت ما با بررسی که داشتیم، امکاناتی که مد نظرمان بود و همچنین محدودیت‌هایی که برای حضور تماشاگران باید ایجاد شود و همچنین بازیکنان تیم ملی با آرامش هرچه بیشتر در اردو باشند و اساساً کسری‌هایی که وجود داشت، با مذاکراتی که با مسئولان فیفا داشتیم بخش بیشتر آن حل شد و آمادگی خوبی را برای حضور در قطر خواهیم داشت.‌

پست های مرتبط

پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *