امروز: ۱۴ اسفند ۱۴۰۲

خطیب جمعه گناوه: امنیت خط قرمز مردم ایران است

حجت الاسلام علی عابدی درخطبه‌های نمازجمعه این هفته گناوه افزود: قضایایی که در سه هفته احیر اتفاق افتاده است قابل توجه و جای اهتمام دارد که نیازمند هوشیاری، دقت نظر و تفکر و تدبر است.

وی اظهارداشت: اگرچه باحضور قدرتمندانه و باشکوه مردم ملت مشت محکمی به دهان توطئه گران زده شد اما چنین قضایایی تا زمانی که درست نشناخته شود، احتمال توطئه و فتنه همواره وجود دارد.

وی گفت: رهبرمعظم انقلاب در سخنرانی اخیر در دانشگاه تربیت پلیس به صراحت و روشنی اصل و  فرع ماجرای قضایا را از هم جدا و بیان کردند.

عابدی افزود: اصل تقابل با بنیان ایران قوی است، پشت پرده آن دست عیان آمریکا و رژیم صهیونیستی است و آنچه در داخل رقم می خورد هیجان جانبی و مزدوری جریان نفاق است.

وی با بیان اینکه حجاب، گشت ارشاد و حادثه درگذشت یک زن، فرع ماجرای قضایای اخیر بوده است، بیان کرد: بعضی خواص در ارتباط با قضایای اخیر  درست موضع گرفتند اما کلامشان ضریب مناسب نداشت.

عابدی ادامه داد: اهمیت خواص این است که در شرایط فتنه، حرف زدن و یا نزدن آنها بر روشن بودن موضوع موثر است.

وی افزود: مستندات قوی نشان می‌دهد، ایران قدرتمند، خار چشم دشمنان و یاغی ها است و آنها دست از توطئه برنمی‌دارند و تجزیه ایران را همواره در دستور کار خود قرار می دهند.

عابدی گفت: دشمن بداند که این دفعه نیز همانند گذشته با شکست فاحشی مواجه خواهد شد و تودهنی محکمی از ملت غیور و مقاوم ایران خواهد خورد.

امام جمعه موقت گناوه بیان کرد: دشمنان و معاندان باید بدانند انقلاب اسلامی ایران متشکل از نسل دهه‌های ۴۰ تا  ۵۰ و مهدوی ها به عنوان پیشکسوتان جبهه مقاومت ، دهه شصتی ها فرماندهان میدان، هفتادی ها  میدان داران و  هشتادی ها پیاده نظام سپاه امام زمان (عج) و نسل نودی ها نیروهای احتیاط هستند، همچنان پویا و مقتدر خواهد ماند.

وی با گرامیداشت فرارسیدن هفته وحدت افزود: پیام واقعی قرآن و دین مبین اسلام بر پایه وحدت است.

عابدی گفت: برای مسلمانان جهان یک دشمن مشترک با عنوان استعمارگران وجود دارد که  چشم طمع به سرزمین های آنها دوخته اند.

امام جمعه موقت گناوه بیان کرد: دولت های استمعاری در برهه کنونی با هر شیوه ای قصد دارند که اختلاف افکنی بین مسلمانان جهان و داخل کشور انجام دهند اما با لبیک به ندای وحدت که از تاکیدات امام راحل و رهبرمعظم انقلاب است، دنیای اسلام روز به روز پیشرفت و درخشان تر خواهد شد.

وی افزود:  گواه بزرگ لبیک به ندای وحدت در ایران اسلامی، تقدیم  ۱۱ هزار شهید اهل سنت است و  از این مجموع حدود یک صد نفر  روحانیون بزرگوار  هستند که در پیروزی انقلاب اسلامی و دفاع مقدس نقش آفرینی کردند.

پست های مرتبط

پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *