امروز: ۱۴ اسفند ۱۴۰۲

نماینده ولی فقیه در بوشهر: کمیسیون مقاومت فرهنگی استانی تشکیل شود

به گزارش خبرنگار ایرنا، آیت الله غلامعلی صفایی بوشهری یکشنبه در نشست شورای عمومی استان بوشهر، تشکیل این کمیسیون را مصوب و بیان کرد: در قالب این کمیسیون باید همه راهکارهای مقاومت فرهنگ عمومی در قبال تهاجم فرهنگی دشمن در کلان کشور و استان مطالعه و پژوهش شود.

وی با بیا اینکه ایجاد مقاومت فرهنگی در برابر تهاجم فرهنگی ضروری است، افزود: بودجه مورد نیاز مطالعات این کمیسیون سنجیده و ارائه شود تا با تصویب شورای فرهنگ عمومی اختصاص یابد و خدمت ماندگار و بزرگی به فرهنگ کشور و استان بوشهر صورت گیرد.

امام جمعه بوشهر ضمن قدردانی از مردم بوشهر برای حضوری هوشمندانه، پربصیرت و حماسی خود در راهپیمایی امروز با شعار لبیک یا رسول الله لبیک یا خامنه‌ای و جانم فدای ایران، اظهار کرد: این راهپیمایی نشان از پیشگامی مردم در عرصه‌های حساس و سرنوشت‌ساز دارد.

صفایی بوشهری افزود: بی تردید جهان استکبار بر اساس ماهیت خود که خوی تجاوزگری در ۲ عرصه سیاسی و اقتصادی دارد به دنبال چپاول ثروت و تسلط بر منابع قدرت و در اندیشه پوشش  و گسترش سلطه خود است.

وی اضافه کرد: از این رو جبهه استکبار تا انقلاب اسلامی ایران پا برجاست دشمنی آن ادامه دارد بنابراین لازم است بر اساس آموزه‌های اسلامی در عرصه های سیاسی، اقتصادی، اجتماعی، علم و فناوری و فرهنگی مقاومت ایجاد کنیم.

امام جمعه بوشهر با اشاره به جشنواره خط قرآنی استان بوشهر، مصوب کرد: در چند نقطه استان بوشهر مانند تنگستان، بوشهر و دشتستان که خط مقاومت بوده است و همچنین در هر شهرستان هم یک دیوار که حریم قرآن هم حفظ شود منقش به یک اثر ماندگار قرآنی شود.

وی ادامه داد: اگر میخواهیم آینده خوبی در عرصه‌های مختلف داشته باشیم،باید برای امروز تربیت امروز کودکان و نوجوانان مدیریت و برنامه ریزی  شود چرا که در غیر این صورت دچار بحران هویتی می‌شویم.

وی تاکید کرد: به این منظور، قرارگاه کودک و نوجوان باید در همه شهرهای استان که دارای امام جمعه با هدایت ائمه جمعه تشکیل شود و دستگاه های متولی مانند تبلیغات اسلامی و آموزش و پرورش هم می‌توانند اعضای این کارگروه باشند.

امام جمعه بوشهر با بیان اینکه محله مسجد محور در سال ۹۴ در این استان تدوین شده است، گفت: مطالعات خوبی در این زمینه صورت گرفته که باید از ان بهره گرفته شود.

وی افزود: در محله‌ها باید با نگاهی بلند اما از کارهای کوچک برای حل آسیب‌های اجتماعی و فرهنگی آغاز شود؛ آسیب‌های اجتماعی و فرهنگی مطالعه و بررسی و برای حل آن در این محیط‌ها برنامه ریزی شود.

صفایی بوشهری پیشنهاد کرد: در هر محله یک کارگاه اشتغال آفرینی کوچک ایجاد شود تا موجب کارآفرینی برای زنان و مردان آن محله را فراهم کند.

وی ضمن تبریک هفته وحدت و میلات حضرت محمد (ص) و امام صادق (ع)، ابراز امیدواری کرد: با وحدت مسلمانان اندیشه های جهان استکبار که یکی از آن‌ها ایجاد تفرقه در مذاهب اسلامی است در جغرافیای جهان اسلام جامه عمل نپوشد.

میانگین سنی افراد حضور یافته در فتنه اخیر ۱۴ تا ۲۴ سال بود

معاون سیاسی و امنیتی استاندار بوشهر در این نشست با بیان اینکه سن افراد دستگیر شده یا در خیابان‌ها در آشوب‌های اخیر ۱۴ تا ۲۴ سال بود، گفت: بیشترین فضای ارتباط آنها فضای مجازی بود که نشان می‌ دهد بیشتر باید در این زمینه اقدام شود و خانواده ها هم مراقب فرزندان خود باشند.

اکبر پورات افزود: کمیته فضای مجازی در این چند روز در استان بوشهر فعال شد و شورای فضای مجازی نیز برای اولین بار در این استان با ریاست استاندار آغاز به کار کرد و تقسیم کار و شرح وظایف به دستگاه‌های مختلف داده شد تا در اقناع سازی جوانان اقدامات لازم انجام شود.

وی بیان کرد: در فتنه اخیر استان بوشهر با اقدامات خوب دستگاه‌های اطلاعاتی، امنیتی و نظارتی ، نسبت به دیگر استانها از نظر امنیتی وضعیت مطلوبی داشت و فوتی و مجروح نداشتیم.

پورات اضافه کرد: دشمن با دنبال کردن بهانه های مختلفی مانند فوت مهسا امینی و شاه کرمی به دنبال مشغول سازی مردم و سلب امنیت کشور و  در استان بوشهر هم فراخوان‌هایی زده شد اما با اقدامات به موقع نتیجه نگرفتند.

وی اضافه کرد: در روزهای اخیر تجمعات کوچک چند نفره در دانشگاه ها و مدارس صورت گرفت که با اقدامات دستگاه های اطلاعاتی و اجرایی و امنیتی مدیریت شد.

معاون سیاسی و امنیتی استاندار بوشهر اعلام کرد: بیش از ۲۰۰ نفر در فتنه اخیر در استان بوشهر دستگیر شدند که بیشتر آنها هم آزاد شده و لیدرهای اصلی بازجویی شدند.

وی افزود: برخی از لیدرها با  سلطنت طلبان و منافقین ارتباط داشتند یا اتباع بیگانه بودند و بقیه لیدرها هم شناسایی شده اند که دستگیر می‌شوند وبه سزای عمل خود می‌رسند.

پورات گفت: بالغ بر ۲ هزار نفر از سوی دستگاه‌های نظارتی احضار، دعوت و ارشاد شدند که جنبه پیشگیری دارد و پیامک‌هایی هم برای ارشاد به خانواده ها ارسال شد.

وی با اشاره به اهمیت تبیین و آگاه‌سازی جوانان از اساتید مجرب دانشگاه خواست تا ورود خوبی برای تبیین دستاوردهای نظام داشته باشند.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد سالامی بوشهر در ادامه این نشست گفت: امروز در ایران اسلامی شاهد به عرصه آمدن زن پاکدامن و محجبه هستیم که به عنوان الگویی برای جهان مطرح شده است.

عبدالرحیم افروغ بیان کرد: کسب افتخارات علمی، هنری ، ورزشی و انسانی زن محجه و پاکدامن اسلامی در کشور ایران الگویی ارزنده را به جهان عرضه کرده است.

وی اظهار کرد: امروز انقلاب اسلامی بستر ساز جایگاه والای زن شده است تا به هدف بزرگ انسانیت برسد.

افروغ در ادامه از خدمات غیرت مندانه نیروهای فراجا و حضور مردم در راهپیمایی لبیک یا رسول‌الله در محکومیت فتنه اخیر تقدیر کرد.

پست های مرتبط

پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *